TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

Dobrý deň páni, mám nasledovný problem s tempomatom ktorý som si dorábal sám. Najprv sa mi asi po roku pouzivania zlomili kontakty ktore idu z packy tempomatu tak som si kupil novy. asi po mesiaci pouzivania ked som vyhodil blinker tak sa mi tempomat vypol.. za chvilku uz tempomat nesiel vobec, opat som to tipoval na zly kontakt tak som to dnes prezrel a kablovy zvazok co ide z tempomatovej packy je v poriadku. Po napojeni na vag mi vyhodilo nasledovnu chybu:
00671 - spinac regulace rychlosti (E45), 25-10 - neznamy stav spinace - sporadicky.

chybovu hlasku mi neslo vymazat, ani ked som odpojil tempomat od z kablovakcy alebo prepinal gombiky na nom. Viete mi poradiť kde može byt chyba?

dakujem.

p.s.: afn 81kw, rv.1996 (este RJ s podtlakovou hadickou)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od tornado1 »

vadná páčka
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

packu som mal rozobranu a kontakty su v poriadku. chybu mi vypisuje aj ked je packa odpojena, alebo to stym suvisi?

mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

spravil som si diagnostiku na vagu cez blok 006 pole 3. pri zapnutom tempomate by mi malo ukazovat 000011. no mne stale ukazuje 000010. pri sltacani spojkoveho pedalu, vrzdy alebo tlacidiel tempomatu mi nabiehali 1tky ale nikdy nie tak aby bolo posledne dvojcislie 11. Viete mi poradit v ktorom kábli môže byť chyba? dakujem
Přílohy
tempo.jpg

Uživatelský avatar
trsoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od trsoft »

Někteří mě možná opraví ale, pokud jde o tempomat s podtlaky, tak jeho řídící jednotka NENÍ diagnostikovatelná a tudíž není možné číst stavy tlačítek na páčce. Toto jde jen na autech vybavených EPC (elektronický plyn). V tomto případě lze páčku prověřit pouze na konektoru ŘJ, která je pod airbagem u spolujezdce (dostane se k ní tak, že se vymontuje přihrádka)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od tornado1 »

přesně tak
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
trsoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od trsoft »

Teď jsem ještě koukal do elsy a mám nějaký nesoulad, podle všeho už má AFN el. plyn a tempomat je přímo součástí ŘJ motoru... nikde jsem tam ale nenašel náznaky, že by to bylo řízeno podtlaky... jsi si tím jistý?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od tornado1 »

AFN má vždy el. plyn.. já se bavil o benzínovém motoru s podtlaky.. u AFN lze tempomat jednoduše diagnostikovat
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
trsoft
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od trsoft »

Tu otázku jsem myslel na autora vlákna, píše že to má ješte s podtlaky, což dle dokumentace nevypadá...

mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

do mojej riadiacej jednotky ide podtlakova hadicka. mam sice AFN ale rv. 1996. co sa tyka tempomatu tem som napajal priamo na riadiacu jednotku, teda kable iduce z riadiacej jednotky. Ked som robil diagnostiku packy tempomatu tak som skusal funkcnost tlacitiek a vsetky fungovali ( 0 sa menila na 1) jeidny problem bol ze posledne dvojcislie pri zapnutom tempomate by malo byt 11 mne stale ukazuje 10 cize 000010 ked je tempomat zapnuty a 000000 ked je v rezime off. Tempomat normalne fungoval ale znicoho nic prestal najprv pri vyhodeni blinkra a v priebehu dna uz zplne.

mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

možno keby ste mi vedeli poradi čo sa diagnostikuje tym poslednym cislom ktore mi stale ukazuje 0 amalo 1 mozno by som bol mudrejsi, alebo ktory kabel to je.

mafinko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 09.06.2010 18:02
Bydliště: Bratislava

Re: TEMPOMAT-chyba neznamy stav spinace

Příspěvek od mafinko »

Takže problem zatial vyriešený. Prerobil som komplet kabelaž na páčke.
Uvidime doky mi vydrzia tie spoje nakolko som to letoval. Dakujem za pomoc a ochotu :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“