Blbnou xenony

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Blbnou xenony

Příspěvek od monndy15 »

Zdravim chtel jsem se zeptat mam passat 5.5 sedan rok vyroby 2002 a nejde mi bixenon.Neprepina se mi v cocce ta clona nevite nekdo co stim.Svetla jsou origo zadne bastleni.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od xerxes »

v bixenonu je jako by servomotorek na nakloněni clonitka tak nejspíš tam bude problém

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od ZALL »

JJ je tam takový elektromagnet, a je zapojený přes nějaký poměrně složitě vypadající tišťák schovaný v té černé krabičce pod parabolou (ta je vidět když to celé vytáhneš ze světla ven, což jde naštěstí docela snadno, ale musí se samozřejmě demontovat světlo z auta).
V úplně tom nejlepším případě je to jen mechanicky přidřené a půjde to rozchodit, pokud odešla některá elektrická část, tak to bude asi horší, bohužel netuším jak ty jednotlivé el. části zkontrolovat, snad poradí někdo kdo má zkušenost.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Holba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.09.2010 22:26
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od Holba »

ahoj, chtěl jsem se taky zeptat, mám pasika 2001 a prestal mi svitit jeden xenon,vim,ze je to od tematu,ale jen prosim o radu:) kde sezenu novy a kvalitni za rozumnou cenu? Jaky original by tam mel byt? vubec se v tom nevyznam,pred tydnem jsem ho koupil....jeste vcera mi svitil slaběji a dnes už vůbec :( Jeden mechanik mi řekl,že tam je namontována sada,ale podle mě jsou to originál xenony, protože vím jak mi svítili v předchozím autě, kde jsem měl tuto sadu za 1000kč a nyní svítí úplně jinak

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od Flico »

no muze to klidne bejt namontovany, mas ostriky svetel ? a kdyz je zapnes zahejbou se nahoru dolu? pokud ne sou dodelany a bude tam nejspis vybojka s patici H7, nebo H1 v cocce ( nevim co mas za svetla ) a to ze ti to v jynym aute svitilo jinak nic neznamena :wink: mohl si mit vypalenou cocku/parabolu, jinej pocet kelvinu atd atd

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od ZALL »

Holba píše:ahoj, chtěl jsem se taky zeptat, mám pasika 2001 a prestal mi svitit jeden xenon,vim,ze je to od tematu,ale jen prosim o radu:) kde sezenu novy a kvalitni za rozumnou cenu? Jaky original by tam mel byt? vubec se v tom nevyznam,pred tydnem jsem ho koupil....jeste vcera mi svitil slaběji a dnes už vůbec :( Jeden mechanik mi řekl,že tam je namontována sada,ale podle mě jsou to originál xenony, protože vím jak mi svítili v předchozím autě, kde jsem měl tuto sadu za 1000kč a nyní svítí úplně jinak
Pro 3BG (B5.5) Vlevo halogen H7 a vpravo bixenon
Obrázek

Pro 3B (B5)
Přílohy
Xenon_3B_Hella.jpg
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od ZALL »

Pokud ti xenon přestával svítit postupně, tak bych si tipnul, že odešla výbojka.

V origo světlech by měla být výbojka D2S, pokud to je HID-sada tak je vždy lepší zkouknout jak je osazená a vyměnit výbojky nejlépe v páru aby svítily stejně.
Doporučuji vyhnout se nákupu levných čínských výbojek do origo světel, protože zrovna v Passatech ty levné výbojky mívají hodně často problémy se starty...

Jinak origo výbojky zde na fóru prodává člen Roti, sám jsem je u něj kupoval, takže mohu doporučit http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=223665" onclick="window.open(this.href);return false;
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

monndy15
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 14.12.2011 16:39

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od monndy15 »

Zdravim tak sem to mel napichle na vagu a napasalo m ito jedinou chybu spatne cidlo na predni naprave.Takze musim koupit nove nemate nekdo naky odkaz nebo neprodava nekdo? A muze to mit i souhru stim ze se mi neprepina bixenon.

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od ZALL »

Ne, nivelační čidlo s přepínáním nesouvisí. Také jsem měl špatné čidlo, ale přepínání clonky chodilo...
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od napster »

často je špatnej spoj tim žlutym konektorem nedrží tam nejlíp. měl jsem podobný problem a bylo špatně zacvaknutý ačkoliv se to zdálo být OK. napoj na clonu 12V a měla by se otevřít pokud ne,tak je KO.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbnou xenony

Příspěvek od ZALL »

Nepamatuješ si prosímtě, kde je na cloně + a - ? mam doma jednu navíc, tak bych ji zkusil jestli chodí, třeba se někomu nebo v budoucnu i mně samotnému bude ještě hodit :-)

Tak už jsem na to přišel, je to naštěstí částečně odolné přepólování :twisted:
uvnitř malého dvou-pinového konektoru:
+ je blíže té straně clonky, kde jsou vývody co vedou do cívky
- je na stejné straně kde je otočný čep sklopné části clonítka

snad to někomu bude ještě užitečné :-)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“