Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
martas0111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.02.2011 22:45

Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od martas0111 »

Čau kluci, potřebuju poradit. Nesvítí mi středový display mezi budíkama , nevíte co by to mohlo být? Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od xerxes »

špatný plošný spoj mezi budikama a diplejem bud ho přežehlit jestli pujde nebo nový displej

martas0111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 05.02.2011 22:45

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od martas0111 »

diky za info.uz me to zase nabehlo samo.uz to sviti.tak snad to bude dobry

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od Dextersrs »

čau VWčka, píšu to sem protože:
strašně blbě svítí polodot displej, není vůbec vidět ve dne, při testu akčních členů před týdnem kdy jsem si budíky přivezl domů, tak svítil vpoho, dnes jsem budíky připojol do auta nastavil a jedu se projet vše ukazuje, ale ta viditelnost je žalostná ! při testu akčních členů dnes, svítí výce méně jen střed displeje a k okrajům jakoby do stracena....
co s tím pls ???
Díkes
>>>dextersrs<<<

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od Dextersrs »

Dextersrs píše:čau VWčka, píšu to sem protože:
strašně blbě svítí polodot displej, není vůbec vidět ve dne, při testu akčních členů před týdnem kdy jsem si budíky přivezl domů, tak svítil vpoho, dnes jsem budíky připojol do auta nastavil a jedu se projet vše ukazuje, ale ta viditelnost je žalostná ! při testu akčních členů dnes, svítí výce méně jen střed displeje a k okrajům jakoby do stracena....
co s tím pls ???
Díkes
>>>dextersrs<<<
Tak je to jasné, budíky prošly revizí a display je v čoudu, dnes ráno jsem ho vyměnil ( cca 10 minut ) a vše běží jak má takže paráda.....
Lidi, jestli vám pohasíná display nebo už neni téměř nic vidět tak to je rozhodně na výměnu displaye, špatný plošný spoj může být v případě že nesvítí nějaký segment ( část displaye ) a to stačí propájet, zpravidla při testech akčních členů pokud display svítí po celé své ploše stejnoměrně a dostatečně jasně je OK, pokud svítí stejnoměrně jen třeba pohasíná nebo nesvítí celý nebo půlka jednoho řádku nebo sloupečku segmentu bude na plošňáku studeňák ( propájet ), pokud display svítí jen uprostřed a k okrajům tmavne tak display odchází a je třeba ho vyměnit, stejně tak když při slunečním svitu není nic vidět je třeba display vyměnit, nic jiného nepomůže!!!
PS: tento druh displaye nesvítí sám o sobě, podsvěcují ho SMD diody přes barevný filtr a mřížku která láme svit tak abychom viděli zobrazované funkce, z toho vyplývá že pokud display slábne ve svitu při denním světle, schopnost displaye polarizovat krystaly tak aby jsme je viděli už není dostačující a je třeba display vyměnit...
Při znalosti práce na plošných spojích a pájení zabere výměna: odpájení vadného cca 3 minuty a připájení nového 5 minut. ( pokus máte jen jeden jinak přepečete cínový spoj a studeňák je nasvětě nehledě na to že se s nejvyšší pravděpodobností odpeče spojovací cestička a zničení celých budíků už není daleko.....

mp20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.05.2012 17:23

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od mp20 »

Cau,
kde sa da kupit displey a neviete kolko asi stoji???

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od Dextersrs »

mp20 píše:Cau,
kde sa da kupit displey a neviete kolko asi stoji???
Tady na foru a cena je kolem 700,- za polodot a cca 1100,- maxidot
Napiš si o něj tady: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=42" onclick="window.open(this.href);return false; někdo se ozve !!!
Čauves >>>dextersrs<<<

mp20
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.05.2012 17:23

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od mp20 »

Dextersrs píše:
mp20 píše:Cau,
kde sa da kupit displey a neviete kolko asi stoji???
Tady na foru a cena je kolem 700,- za polodot a cca 1100,- maxidot
Napiš si o něj tady: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=42" onclick="window.open(this.href);return false; někdo se ozve !!!
Čauves >>>dextersrs<<<


Dakujem

jarobr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.02.2015 13:08

Re: Nesvítí mi středový display mezi budíkama palubky

Příspěvek od jarobr »

Ahoj chlapi. Středový displej mi svítí dobře a je dobře čitelný i za svitu slunce, ale jen dokud nestoupne teplota v autě- při vyšší teplotě začíná směrem od levého horního rohu pohasínat. Pohasínání není ostře ohraničené, zobrazení je tak nějak do ztracena. Čím vyšší teplota, tím více do prava se posouvá hranice nesvícení. Nesouvisí to s nějakým ohřátím od provozu- dnes bylo auto na slunci, uvnitř vše ohřáté a už při zapnutí klíčku část displeje byla zmizelá. Pokud je auto uvnitř vychladlé a jedu kratší trasy a teplota uvnitř auta nestoupne, displej se chová normálně. Máte někdo nějaký tip?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“