Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

Zdravím VWčkáři... mám nového Pašíka a docela mi do hlavy nejde způsob, jakým fungují mikrospínače v předních dveřích. Popíšu stav... Když dveře kousek otevřu (aby zůstaly jakoby nedovřené, ale už je drží zámek), tak je krásně slyšet sepnutí mikrospínače v zámku a rozsvítí se osvětlení ve dveřích, co svítí na cestu. Když dveře otevřu ještě víc, mikrospínač znovu cvakne, vnitřní osvětlení sice zůstane svítit, ale světlo ve dveřích co osvětluje cestu v tu chvíli zhasne. Je to úplně stejné i u spolujezdce. Prostě to svítí jen v případě, kdy jsou dveře nedovřené. V čem může být problém? Mikrospínače to evidentně nejsou :-O

Díky !!!

P.S. A ještě jedno zjištění, na display se zobrazí že jsou otevřené dveře taky jen když jsou přivřené. Když je otevřu dokořán, už to nic nehlásí.
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od xerxes »

v tom případě máš opravdu vadné ty mikrospínače to že ti zhasne osvětleni ve spodku dveři tak to zhasína hned je to napojeno přímo na mikrospínač ale osvětleni intrieru jde přes komfortku a tak je časový interval zhasínanií takže je kravina kupovat nové zámky ale chtělo by to rozebrat dveře a kuknout na ty zámky a budeš tam scela určitě mít vydřenou takovou malou dražku od zobáčku toho mikrospínače tím padem jakyby sklouznul z toho náběhu který ovládá ten mikrospínač žešil jsem to tak samo a od té doby je klid

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

luki píše:v tom případě máš opravdu vadné ty mikrospínače to že ti zhasne osvětleni ve spodku dveři tak to zhasína hned je to napojeno přímo na mikrospínač ale osvětleni intrieru jde přes komfortku a tak je časový interval zhasínanií takže je kravina kupovat nové zámky ale chtělo by to rozebrat dveře a kuknout na ty zámky a budeš tam scela určitě mít vydřenou takovou malou dražku od zobáčku toho mikrospínače tím padem jakyby sklouznul z toho náběhu který ovládá ten mikrospínač žešil jsem to tak samo a od té doby je klid
Díky za info, ono to tak asi bude. Zkoušel jsem hýbat tím zamykacím mechanismem ve dveřích - mikrospínače sice reagují dobře, ale vypnou dřív, než by měly. Je zajímavé, že oba vypínají snad na 1/2mm přesně stejně :-) Asi náhoda. Tak se do toho pustím a dám vědět. Návodů jsou mraky, tak uvidíme :-)
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od majkl1 »

To, co slyšíš nejsou mikrospínače, ale mechanismus zámku. Ty budeš mít rozhašený ten "externí" spínač na spodku zámku, respektive excentr, jež spínač ovládá.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

majkl1 píše:To, co slyšíš nejsou mikrospínače, ale mechanismus zámku. Ty budeš mít rozhašený ten "externí" spínač na spodku zámku, respektive excentr, jež spínač ovládá.
To fakt cvaká mikrospínač - v elektru jsem docela kovaný a ten zvuk bych si s ničím nespletl. Navíc pokud hýbu tím mechanismem v zámku tak se tam nemá jiný zvuk ani jak vzít (teda samozřejmě kromě toho hlasitého cvaknutí, kdy se zámek zajistí). Z toho důvodu mě to překvapilo, že se spínače spínají v nelogický polohách. Navíc mé tvrzení (že to je zvuk mikrospínače) potvrzuje i fakt, že když poprvé cvakne (při přiotevření dveří), tak se rozsvítí osvětlení vespodu dveří a když spínač cvakne podruhé - při plném otevření dveří, tak světlo zhasne. Mě nejvíc překvapilo, že se obojí dveře chovají naprosto stejně :-O
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

Pánové tak jsem to vyfotil :-)

Obrázek

Popíšu...

1) poloha ve stavu zavřené dveře
2) poloha ve stavu pootevřeno, ale zajištěno
3) poloha otevřeno

při přechodu z 1) do 2) cvakne spínač poprvé - světla svítí
při přechodu z 2) do 3) cvakne podruhé - světla zhasnou

A prostě by to mělo svítit i v poloze 3) a ta potvora nesvítí :-)
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od majkl1 »

Když myslíš, že je to spínač, nechám tě při tom. Já je mám tady před sebou na stole a věř mi, slyšet přes cvaknutí mechaniky zámku nejsou. Já ti radu dal. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

majkl1 píše:Když myslíš, že je to spínač, nechám tě při tom. Já je mám tady před sebou na stole a věř mi, slyšet přes cvaknutí mechaniky zámku nejsou. Já ti radu dal. :wink:
No to nejsou :-) Ale já tím mechanismem točím při otevřených dveřích šroubovákem a tam se ani jiný zvuk neozývá. Proč by se ve chvíli toho cvaknutí navíc rozsvítily / zhasly světla? ;-)
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

majkl1 píše:Když myslíš, že je to spínač, nechám tě při tom. Já je mám tady před sebou na stole a věř mi, slyšet přes cvaknutí mechaniky zámku nejsou. Já ti radu dal. :wink:
Důkaz ;-) http://youtu.be/7dZP1w_VDNY
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od majkl1 »

Protože na ten mechanismus díky excentru, o kterém jsem psal, doléhá mikrospínač. Buď se do toho pustíš prakticky, nebo si hledej na netu, to je tvoje věc. Já těch zámků už pár rozkuchaných měl, to mi věř. Netvrdím, že je to jak říkám, ale je to pravděpodobné. Každopádně demontáž dveří a kontrola zámku tě nemine.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rychlouš
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 29.01.2012 14:15

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od Rychlouš »

majkl1 píše:Protože na ten mechanismus díky excentru, o kterém jsem psal, doléhá mikrospínač. Buď se do toho pustíš prakticky, nebo si hledej na netu, to je tvoje věc. Já těch zámků už pár rozkuchaných měl, to mi věř. Netvrdím, že je to jak říkám, ale je to pravděpodobné. Každopádně demontáž dveří a kontrola zámku tě nemine.
Seženu tisícihran a hurá do toho ;-)
VW Passat Variant B5.5 2001, 1,9TDI-PD 74Kw

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od MSMisak »

Ahoj,
měl jsem problém jako plno lidí s vadným mikrospínačem v zámku u řidiče.
Cely jsem ho rozebral, mikrospínač vyměnil(nakonec zjistil že byl problém ve zkorodovaných kabelech od zámku do mikrospínače - byly tam nepatrne trhlinky na izolaci a pod ni měděnka)-dloho jsem nad tím laboroval než si takove blbosti vůbec všiml :))
Každopádně jsem vše složil.Mikrospínač funguje jak má,ale co je horší, přestal fungovat zámek.
Celý prošnák jsem propájel a nalakoval :)

Když zamču centrál,přes d.o. tak všechny dveře se zamčou krom u řidiče.(v zámku 2x cvakne ale nic)
Navíc jsem zjistil zajímavost, že když otočím klíčkem v zámku ( doleva a trošku déle ho nechám v té poloze ,cca 5vtř. tak se sice odemčou všechny dveře ale zaroveň sjedou i všechny okýnka :))
Nadruhou stranu se zamčou všechny krom řidičova a okýnka vyjedou nahoru :)

Jsem z toho zámku zoufalý :D
Vypadá to na výměnu celého zámku?
Dočetl jsem se zde že lze použít i zámek od spolujezdce ,případně octavie,je to tak?

Je možné když mám zámek vytažený jej nějak odzkoušet jestli opravdu zamyká?
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od majkl1 »

Podle mne se ti stalo to, že při skládání mechanické části zámku k té elektrické sis nevšiml, že musí zapadnout takový "zobáček" do plastového výřezu, takže ti elektrická část sice maká jak má, i ta mechanická, ale v podstatě nezávisle na sobě - takže zámek nefunguje. Sázím na to svoje starý škrpály. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

MSMisak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 13.03.2011 20:21
Bydliště: BRNISKO

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od MSMisak »

Myslíš v rozebrané elektrické části zámku?
Je možné že jeden spínač je plonkovní?

Foto zámku:
http://img571.imageshack.us/img571/415/zmek.jpg
VW PASSAT VARIANT 1,9TDI COMBI (1999)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače předních dveří - jsem z toho Antilopa :D

Příspěvek od majkl1 »

Ne. Zámek je přeci na dvě části. Když se chceš dostat k mikrospínačům, musíš ho "rozloupnout" na dva kusy. V jedné je elektrika, v druhé mechanika. Tyto dvě části jsou spojeny jediným bodem - právě tím táhlem pohybujícím mechanickou částí. Během práce na elektrické části dojde v 50% případů k pootočení toho táhla a když si to nevšimneš, sesadíš to blbě. Po elektrické stránce všechno maká, slyšíš motorek, fungují okna, centrál i osvětlení, až na mechaniku dveří, kde je blbě sesazený zámek, protože buď je stále v poloze zamknuto, nebo odemknuto, podle toho na jakou stranu od vidličky jsi dal to táhlo. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“