Prosím radu ohledně repro

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Radek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.08.2011 16:20

Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Radek22 »

Zdravim passaťáky, předem se omlouvam jestli tohle tamu už tady je ale nic jsem nenašel. Chci se vás zeptat zda někdo řešil ozvučení passata. Zajímalo by mě jestli koupit reproduktory a táhnout je přes zesilovač a hlavně jak dlouho by to vydrželo hrát bez nastartovaného motoru. nebo by jste volili variantu koupit lepší reproduktory a netáhnout je přes zesilovač počítam bych ze zátěží okolo 50W RMS a nejvíc by se mi zamlouvalo:
http://www.elcar.cz/165-mm/1273-alpine- ... ktory.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mam doma 20 tlumících plátu tak by se mohli dveře vytlumit. Tudíž mě zajímá jak by jste to řešily vy, popřípadě nějaký tip.
Díky za vaše postřehy a názory

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Flico »

pokud chces aby ti to pekne ciste hralo tak se v prvni rade vykasli na watty a podobny veci a res v prvni rade citlivost ( ideal je kolem 100dB ), pak frekvencni rozsah ( 60Hz - 20KHz je v pohode na repra do dveri ) a nakonec watty ( 100W s citlivosti 70dB bude horsi nez 40W se 100dB )

taky si nerekl jestli chces menit vsechny a kolik jich ches dat a taky jestli vejsky stredy basy atd a taky cenu kolik do toho hodlas vrazit :wink:

Radek22
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.08.2011 16:20

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Radek22 »

Určitě chci aby to pěkně hrálo, chci vyměnit komplet přední i zadní reproduktroy (včetně výšek) předpokládaná cena je okolo 6000 kč ale moc se mi to nechce tahat přes zesilovač, co sem slyšel tak mi to bez nastartovanýho motoru hned vymlátí baterii.
uvažuji nad reprama:
http://www.ahifi.cz/reproduktory-pioneer-ts-g172ci.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ahifi.cz/reproduktory-hertz-dsk-165-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;

popřípadě prosim radu které repro by byly vhodné pro passata combi r.v.2001

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od .:Medy:. »

Hele napiš přímo Karlovi z toho Ahifi že bys měl zájem o repro do auta a o jaké auto se jedná a co tak nejčastěji posloucháš a co od to ho tak nějak očekáváš :-) S nim se dá naprosto bez problémů domluvit a i ti poradí co by bylo tak nejvýhodnější... Vlastní zkušenost a ne jen má ale i pár kámošů :-)
Moje autí k vidění ZDE:

Uživatelský avatar
DarkMaverick
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 02.06.2011 20:31
Bydliště: Jižní Čechy, Milevsko

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od DarkMaverick »

já osobně se přikláním k této variantě: http://www.auto-audio.cz/produkt/Mohawk-10MS-6,2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Passat B6 2.0 FSI Highline Limo
dříve VW Passat B5 1.8T 20V 1998 Varoš, motor AEB

Pavel92
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.01.2012 20:11
Bydliště: Domažlice

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Pavel92 »

Pokud by si chtěl poslouchat bez motoru,tak bych ti doporučil sehnat si kapacitor.Já osobně ho mam a bez motoru vydržim i hodinu a ještě furt nastartuju :smoke: bez toho kapacitoru to ani nemá smysl bych řekl,ale to je věc každýho kdo si to pořídí :)
VW Passat 1.8 92 kw Sedan rok 98
Opel Vectra 2.0 100 kw Sedan rok 2000

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od .:Medy:. »

Pavel92 píše:Pokud by si chtěl poslouchat bez motoru,tak bych ti doporučil sehnat si kapacitor.Já osobně ho mam a bez motoru vydržim i hodinu a ještě furt nastartuju :smoke: bez toho kapacitoru to ani nemá smysl bych řekl,ale to je věc každýho kdo si to pořídí :)
A nedělá kapacitátor jen to že ti zamezuje pulzování napětí?? a ne že ti prodlouží výdrž baterka?? jen se to by mě celkem taky zajímalo :-)
Moje autí k vidění ZDE:

Pavel92
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.01.2012 20:11
Bydliště: Domažlice

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Pavel92 »

Ten kapacitor ti drží stálý napětí pro zesilovač,když ho nemáš tak ti do 5 minut odejde baterka a můžeš nabíjet.ten kapacitor ti pomaha,aby sis nenicil baterku a zesilovač měl svůj potřebny proud.
VW Passat 1.8 92 kw Sedan rok 98
Opel Vectra 2.0 100 kw Sedan rok 2000

Uživatelský avatar
.:Medy:.
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 26.09.2009 20:24
Bydliště: Kousek od Mníšku pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od .:Medy:. »

Pavel92 píše:Ten kapacitor ti drží stálý napětí pro zesilovač,když ho nemáš tak ti do 5 minut odejde baterka a můžeš nabíjet.ten kapacitor ti pomaha,aby sis nenicil baterku a zesilovač měl svůj potřebny proud.
Tak to jo... ja myslel že ten jenom práv udržuje to napětí aby neodešel zesik... ale tak když to chrání i baterku tak je to pak fajn :-) diky
Moje autí k vidění ZDE:

Pavel92
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 24.01.2012 20:11
Bydliště: Domažlice

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od Pavel92 »

Není zač ;) já osobně sem si na ten kapacitor dal i rádio jede to dobře ;) jinak ten kapacitor si bude brát napětí kolem 12 V,ale to už je vedlejší :D
VW Passat 1.8 92 kw Sedan rok 98
Opel Vectra 2.0 100 kw Sedan rok 2000

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: Prosím radu ohledně repro

Příspěvek od DaveA3 »

on kapacitor není ani nutný mám v autě dva zesíky který mi poháněj repro i sw a v autě obyč baterku a bez problémů vydržím hrát skoro hodinu bez motoru a nastartuju bez problémů základ jsou pořádné napájecí kabely. a ohledně repro vždy je pro zvuk lepší jakákoliv repra dát na zesík

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“