Repas kompresoru (klima)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Tak auto asi prodám, nikdo netuší co s tím je a prošlo to tak pěti páry ruk. :D Asi je v tom nějaký potěmkyn. Ta klima funguje minutu po nastartování, potom tlačí jen teplý vzduch. Stačí ale zmáčknout ECON(vypnutí kompresoru/klimy) následně ho zmáčknout znova(vypnout > zapnout klimu) a po chvilce tlačí chvilku opravdu ledový vzduch, nicméně netrvá to ani minutu a můžu to dělat znova.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Toncek_AB »

ejkie píše:Tak auto asi prodám, nikdo netuší co s tím je a prošlo to tak pěti páry ruk. :D Asi je v tom nějaký potěmkyn. Ta klima funguje minutu po nastartování, potom tlačí jen teplý vzduch. Stačí ale zmáčknout ECON(vypnutí kompresoru/klimy) následně ho zmáčknout znova(vypnout > zapnout klimu) a po chvilce tlačí chvilku opravdu ledový vzduch, nicméně netrvá to ani minutu a můžu to dělat znova.

asi špatnýmy páry ruk :),opravit to musí ten kdo tomu rozumí ;)
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

Uživatelský avatar
pepanos
Profík
Profík
Příspěvky: 937
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od pepanos »

ejkie píše:Tak auto asi prodám, nikdo netuší co s tím je a prošlo to tak pěti páry ruk. :D Asi je v tom nějaký potěmkyn. Ta klima funguje minutu po nastartování, potom tlačí jen teplý vzduch. Stačí ale zmáčknout ECON(vypnutí kompresoru/klimy) následně ho zmáčknout znova(vypnout > zapnout klimu) a po chvilce tlačí chvilku opravdu ledový vzduch, nicméně netrvá to ani minutu a můžu to dělat znova.
jestli jsi z prahy,měl bych pro tebe možná řešení

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Nejsem, jsem bohužel tak 120km od Prahy. Dnes si to vzal jeden týpek tak uvidíme. Kdyby nevyšlo tak se ozvu.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Tak zase nic. Médium vyměněno a doplněno, chvilku to šlo a zase pase a je tam vše a těsní to. Prý to mám zítra přivést znova, že se kouknou na nějakou klapku jestli není přiškrcená nebo co. Už mě to fakt vytáčí.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

krabja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.07.2009 18:11

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od krabja »

zdravím,
zeptám se, kdyse má spustit větrák na chladiči klima. Klima mi chladí normálně,ale větrák se vůbec nesepne.
díky

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Toncek_AB »

ejkie píše:Tak zase nic. Médium vyměněno a doplněno, chvilku to šlo a zase pase a je tam vše a těsní to. Prý to mám zítra přivést znova, že se kouknou na nějakou klapku jestli není přiškrcená nebo co. Už mě to fakt vytáčí.
že by teplotní čidlo motoru?:D
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Toncek_AB »

krabja píše:zdravím,
zeptám se, kdyse má spustit větrák na chladiči klima. Klima mi chladí normálně,ale větrák se vůbec nesepne.
díky
cca po 10-15 sec,jak naroste tlak v okruhu,pokud nespíná,maš někde problém,bud pojistka,spaleny ventilator,chce to prolezt,zkontrolovat

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Tak prý že je kaput kompresor, že když to čistili, tak tam našli kousky rozlámanýho kovu nebo co.

No, nezdá se mi to když to občas chladí a elektromagnetická spojka funguje, ale už jsem tak zoufalý, že do 14 dnů kupuju nový a nechám jim ho tam zadělat.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Toncek_AB »

ejkie píše:Tak prý že je kaput kompresor, že když to čistili, tak tam našli kousky rozlámanýho kovu nebo co.

No, nezdá se mi to když to občas chladí a elektromagnetická spojka funguje, ale už jsem tak zoufalý, že do 14 dnů kupuju nový a nechám jim ho tam zadělat.

to je klidně možný,měl sem to samí,měnil sem trisku,potom i sušič anakonec i kompresor,na volnoběh to jakž takž tlaky mělo,ale po přidaní plynu šli pryč,ale pokud budeš davat nový kompresor tak bys měl i ten vysoušeč vyměnit,je to vlastně jako takový filtr,ale toby měli vidět na plničcejak se ty tvoje tlaky chovají

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Jo, to je vše OK. Mám si prý sehnat kompresor když nechci jejich origo za 10t+ Kč, oni si to auto vezmou, hoděj to rovnou i na nějakou čističku chladícího systému a daj novej kompresor. Potom dám echo.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

Pokud je komprende vydreny tak to musi preci videt na vystupnim tlaku (cca 30atm) pri pridani plynu musi zustat konstantni,trochu stoupne k hranici 33atm,pokud se deje pravy opak musi se zamerit na tlak v saci casti kde za provozu jsou cca 2atm a jestlize pri pridani plynu zacne stoupat prez tuto hodnotu(vyzname prez 2atm) je to urcite kompresorem.
V pripade ze by tlak na vystupu sel I na volnobeh na hranici 30atm a pri pridani plynu tlak rostl I prez 33atm a tlak na sani klesal pod 1atm naznacovalo by to na pricpany expanzni ventil ci trysku(dle systemu) ci zacpany dehydrator(ale to by nestoupal dramaticky tlak na vystupu.)

Klimatizace ve vsech autech funguje stejne, vsechny zavady jdou odhalit rychle a jednoduse. Jen to chce znat system,jak se chova v danych rezimech a nepotrebujes k tomu ani moc specialni naradi...jen dva tlakomery a merak teploty. Bohuzel ani dnes v mnohych servisech maji jen plnicku, se kterou se naucili vysat medium,naplnit a mrknout jestli nekde neunika, ale zjistit zavadu jako mas ty je pro ne neresitelny problem,pac o tom nic nevi.
Ja si svoje uzil dost s mondeema a to me naucilo!

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

Dejv01 píše:Pokud je komprende vydreny tak to musi preci videt na vystupnim tlaku (cca 30atm) pri pridani plynu musi zustat konstantni,trochu stoupne k hranici 33atm,pokud se deje pravy opak musi se zamerit na tlak v saci casti kde za provozu jsou cca 2atm a jestlize pri pridani plynu zacne stoupat prez tuto hodnotu(vyzname prez 2atm) je to urcite kompresorem.
V pripade ze by tlak na vystupu sel I na volnobeh na hranici 30atm a pri pridani plynu tlak rostl I prez 33atm a tlak na sani klesal pod 1atm naznacovalo by to na pricpany expanzni ventil ci trysku(dle systemu) ci zacpany dehydrator(ale to by nestoupal dramaticky tlak na vystupu.)

Klimatizace ve vsech autech funguje stejne, vsechny zavady jdou odhalit rychle a jednoduse. Jen to chce znat system,jak se chova v danych rezimech a nepotrebujes k tomu ani moc specialni naradi...jen dva tlakomery a merak teploty. Bohuzel ani dnes v mnohych servisech maji jen plnicku, se kterou se naucili vysat medium,naplnit a mrknout jestli nekde neunika, ale zjistit zavadu jako mas ty je pro ne neresitelny problem,pac o tom nic nevi.
Ja si svoje uzil dost s mondeema a to me naucilo!
Diky.

Panove, kdyby byl nekdo tak schopny v Kralovehradeckem kraji mi udelat tohle, co napsal Dejv01, napiste mi prosim.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

Zapomel jsem dodat ze udavany vystupni tlak 30atm je ve zvysenych otackach,na volnobeh je to okolo 21-25atm podle stavu kompresoru/venkovni teploty/mnostvi plniciho media.
Tady v nasem okoli (kralovehradecky) sem zatim nikoho takoveho nesehnal, ja puvodne cestoval az nekam k usti,decinu. Tam nekde bydlel/bydli borec co mi vsechno ukazal a naucil. Kompresor sme tam repasovali spolu (i s montazi na hodku) zkusim pohledat jak se jmenuje popr najit telefon.

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

koukám že s klimatizací jsou problémy. Taky mám podobný problém a nechci zakládat nové téma. Špatně se to hledá, četl jsem asi 20 témat a nikde nevyřešili problém (nebo to tam nenapsali).

Už to řeším od minulého roku. Klima mi prostě nefachá. Když se kouknu na kompresor, tak spíná (je to vidět na em spojce). Mám jí už asi potřetí plněnou a stejně nic. Minulý rok, když jsem zapnul klimu, tak byl cítit veliký pokles výkonu, ale nechladilo to. Jediné co bylo ledové je tlaková trubka u baterky, ale jenom ta slabší. Včera jsem jí rozebral a vyčistil jsem tu trysku co je uvnitř a doplnil jsem médium. Teď zase kompresor spíná, ale už není takový úbytek výkonu jako před tím a zase nechladí (dokonce ani ta trubka neni studená)

Nevíte někdo co s tím? já už jsem bezradný

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“