Repas kompresoru (klima)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

Nový poznatek. Klimu jsem dopouštěl včera s tím čištěním trysky (jak jsem již psal), ale dnes jedu z práce a znovu jí zkouším a najednou makala. Nevím proč. Přitom se kompresor točil furt stejně. Jedinej rozdíl byl ve větším úbytku výkonu a ledovalo to úplně nehorázně.

No a pak jsem vypnul motor, šel jsem si pro věci domu a znovu jsem šel nastartovat, že pojedu pryč a zase to nějak nešlo. Tak to jsem z toho blázen :(

miloustdi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 25.07.2009 21:02

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od miloustdi »

xingisx píše:koukám že s klimatizací jsou problémy. Taky mám podobný problém a nechci zakládat nové téma. Špatně se to hledá, četl jsem asi 20 témat a nikde nevyřešili problém (nebo to tam nenapsali).

Už to řeším od minulého roku. Klima mi prostě nefachá. Když se kouknu na kompresor, tak spíná (je to vidět na em spojce). Mám jí už asi potřetí plněnou a stejně nic. Minulý rok, když jsem zapnul klimu, tak byl cítit veliký pokles výkonu, ale nechladilo to. Jediné co bylo ledové je tlaková trubka u baterky, ale jenom ta slabší. Včera jsem jí rozebral a vyčistil jsem tu trysku co je uvnitř a doplnil jsem médium. Teď zase kompresor spíná, ale už není takový úbytek výkonu jako před tím a zase nechladí (dokonce ani ta trubka neni studená)

Nevíte někdo co s tím? já už jsem bezradný


mam stejny problem a nemuzu vyresit vymenil jsem klimakompresor a furt nic zkus tu trysku a uvidime

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

Ja nevim,ale to co jsem.tady napsal by vam melo stacit k tomu aby jste na ten problem prisli...jde o tlaky,tak kcyz mate plnicku nebo pristup k ni tak snad koukate na to jake tlaky to ma za provozu! Nebo jen vytahnete stary medium naplnite novy a uz nic jinyho nedelate?

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

jo na tlak mi koukal. Ale přesně nevím kolik tam bylo. Změříme to až budu měnit tu trysku. Pokud by byla v háji, tak by kompresor neměl odpor a nenatlačil by požadovaný tlak ne ? Nejsem si jistý. Dnes to vyzkouším znovu. Ještě jsem si všiml, že při jízdě do kopce na plnej plyn mi cvakne relátko a zřejmě se kompresor vypne. Asi je to schválně kvůli požadovanému výkonu

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

Kompresor natlakuje cely system,pokud je tryska pricpana tak na sani bude strasne malej tlak treba 0.5. Pokud je tryska demontovana,nebo je ciste pruchozi budes mit zase na sani vysoky tlak, 3 a bice atm coz je spatne :) kompresor se pri plnym plynu nevipina, kompresor vypina v pripade vysokeho tlaku na vystupu,nebo pri nizkem tlaku na sani a take v zavislosti na teplote vyparniku(je tam obycejny termostat)

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

supr, takže tak či onak vyměnit trysku. :)

Dnes jsem zjistil, že jsem musel aby běžela vypnout a znovu zapnout klimu. Příští týden měním trysku tak uvidím

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

já nevím aby spíš nebyl v háji termostat :idea:

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

to je hned druhá možnost kterou vyzkouším. A nebo to udělám obojí. Zatím děkuji za rady. Klimatizace nikdy nebyla moje silná stránka :D

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

ještě mě napadá... Proč, když chcípnu auto, se mi z motorové části ozývá pískání (jak kdyby někdo pomalu vypouštěl vzduch z balónku) ?

Uživatelský avatar
Dejv01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Dejv01 »

doufám že máš na mysli když chcípneš motor se zapnutou klimou. To je normální jev a způsobuje to vyrovnávání tlaku v soustavě klimy. Ono to ten zvuk dělá po celou dobu běhu..ale ten traktor to přehluší :rofl:

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

:D tak to je mazec

Ano myslel jsem to tak jak jsi napsal, ale u prvního passata to bylo syčení a u tohodle je to pískání

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

tak závada vyřešena. včera se z motorové části při nastartování ozval šílený pisklavý zvuk a zjistil jsem že je zaseklý kompresor. za boha se s nim nedá hnout. Aspoň už vim co mám vyměnit :D nemáte někdo funkční na prodej ?

xingisx
Pilot
Pilot
Příspěvky: 725
Registrován: 29.01.2012 14:01
Bydliště: ústí nad Labem

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od xingisx »

tak závada vyřešena. včera se z motorové části při nastartování ozval šílený pisklavý zvuk a zjistil jsem že je zaseklý kompresor. za boha se s nim nedá hnout. Aspoň už vim co mám vyměnit :D nemáte někdo funkční na prodej ?

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od Marshall007 »

Nebudem zakladat novu temu tak moje problemy s klimou napisem sem.

Tak za prve mi klima nechladi skoro vobec, iba ked idem rychlejsie po dalnici tak vtedy ako-tak chladi. Ale ked stojim na mieste tak ide skoro teply vzduch.
A dalsia vec co ma stve ze mi klima strasne ubere na vykone, neviem ci aj na ostatnych 1.8T je to tak citit, ale u mna je to hrozne, ked idem predbiehat musim si 2x rozmysliet ci aj Skodovku 120 zvladnem :) aj to len na 3ke a 4000 otacok :)
A dalsia vec je ze ked zapnem klimu tak sa zopne elektromagneticka spojka, daco tam zrachoce akoby islo odtrhnut klimove cerpadlo, a potom to uz ide. (To zrachotanie je tam skoro pri kazdom zapnuti klimi)

Klima nebola doplnana a ani inak servisovana odkedy mam auto.
Jedina vec ktoru som si vsimol vadnu je priskrtena hlinikova rurka, cez ktoru ide chladivo (teple) do chladica klimi. Moze toto sposobovat ten problem ze mi auto nechladi?
Mozem mat aj vadny kompresor? (Da sa kompresor repasovat?) Alebo moze byt problem ze mam stare chladivo a mozno ho je aj pomenej?
VAG nepise ziadne chyby.
Trosku som sa uz aj hral s diagnostikou climatroniku a poprestavoval tam dake hodnoty :oops: tak by som potreboval vediet ako totalne zresetujem RJ klimatroniku do defaultu? Iba cez VAG a zakladne nastavenie? Kanal?

Dakujem moc za kazdu radu.
Přílohy
2012-07-03 15.50.36 (Small).jpg
2012-07-03 15.50.25 (Small).jpg

Uživatelský avatar
ejkie
Řidič
Řidič
Příspěvky: 178
Registrován: 25.07.2011 16:48

Re: Repas kompresoru (klima)

Příspěvek od ejkie »

No, jestli klima nebyla nijak servisována (byť jen doplňována), tak bych začal u tohodle. Doplnění a servis mají teď skoro všude okolo 600 Kč.
ACJC.CZ - Servis všech značek + autorizovaný prodej ŠKODA.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“