Ovsetlenie interieru a dveri

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od noiby »

Zdravim vsetkych !

Mam problem s osvetlenim interieru a prosim Vas o pomoc.
Nesvieti mi horna lampicka, ani v strede, ani dve dve krajne, nesvietia ani dve ktore su vzadu, ani make up zrkadla. Nesvietia ani svetielka na spodku dveri ani kufor ani odkladacia schranka (cely obvod je K.O).

Neviem si s tym rady, mate najky napad kde by by mohol byt problem ?

1 Pozrel som poistky v poistkovej skrini, aj ked som nikde nenasiel ktora to je (ak viete prosim napiste skusim zmerat ci do nej ide napatie) tak som vsetky pripal a su OK takze poistky by som vylucil. Jedine ze by sa odpojil kabel z opacnej strany ale to musim vediet ktora poistka to presne je a to neviem.

2 Vyhodil som von sedacku, odstranil koberec, vybral konfortku, je cista, leskla, plosak ako novy (bez zatecenia\oxidacie), konektory ako nove,ochrannky obal konfortky bez poskodenia, kable mimo ochranneho velkeho obalu niesu sice ako nove ale nikde som volnym okom nezistil poskodenie (myslene v okoli konfortky), samozrejme som skusal hybat celym zvazkom ci nieje niekde zlomeny kabel ale bez vysledku.

3 vsetky zamky su v poriadku (ziadny studak), vsetky som prepajkoval(v minulosti a nebol problem s osvetlenim), vag bez problemov. Dal som dole kryt pod ktorym su dalsie velke poistky a rele, poistky som pozrel a vypadali ok, k dvom som sa nevedel dostat ale na oko neboli prepalene.

Moje otazky na Vas :

-Riesili ste niekto podobny problem ?
-Ako je riesenie zopinanie osvetlania ? Je v obvode rele (ak ano ktore to je, ake ma oznacenie ?) ?.
-Ake cislo poistky to ma na starosti ? Ja som sa to snazil najst v navode Jak na to,na karticke u poistiek, ani ujo google mi nevedel pomoct tak ak by to niekoho moc neobtazovalo vedel by mi to pozriet realne ?
- Ma niekto ele. schemu tochto obvodu ?

Jedna sa o Passat B5 1.9 TDI r.v 1999

Za kazdu radu dakujem, s pozdravom Peter

noiby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 08.05.2008 01:45
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od noiby »

nikto nema ani schemu ?

vojtik27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.04.2012 19:12
Bydliště: Náchod

Re: Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od vojtik27 »

taky řešim osvětlení dveřových lampiček i lampiček co jsou nahoře nade dveřima a uprostřed, když je zapnu tak fungují ale když je dam do polohy "ať svítí při otevřených dveřých" tak nesvítí ani jedna :/ žárovky sou ok všude ..... nějaká rada ? :)

Dorthonio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 25.06.2012 02:34

Re: Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od Dorthonio »

ted mi takovouhle chybu nasla diagnostika... obcas sviti horni svetla a u dveri jen na pul a kufru nic... mechanici rikaly ze to jsou svody pod kobercem u ridice... ve ctvrtek jdu na vymenu..tak pak dam vedet zda to pomohlo .-)

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od majkl1 »

noiby píše:Zdravim vsetkych !

Mam problem s osvetlenim interieru a prosim Vas o pomoc.
Nesvieti mi horna lampicka, ani v strede, ani dve dve krajne, nesvietia ani dve ktore su vzadu, ani make up zrkadla. Nesvietia ani svetielka na spodku dveri ani kufor ani odkladacia schranka (cely obvod je K.O).

...
Tohle vypadá na napájení. To samé se stane, když ti shoří pojistka. Schémata mám bohužel na HDD z noťase, co mi leží před očima. Bohužel zatím nemám žádnou redukci, jak ho píchnout do PC. Ale mám z hlavy za to, že napájení (+) mají společné a spínají se kostrou. Jelikož jsou spínané různými obvody, společné mají napájení, bude chyba tam. Možná sem někdo hodí číslo pojistky, pak bych juknul na drát, co vede od ní a proměřil ho až do místa, kde je uzel pro napájení těch obvodů. V hlavě se mi motá č. 11 nebo 14, ale je to jen mlhavá představa. Určitě se někdo ozve, kdo ví přesně.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Boči
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19.06.2012 12:34
Bydliště: Tábor

Re: Ovsetlenie interieru a dveri

Příspěvek od Boči »

Ahoj, taky jsem resil podobny problem, jelikoz se mi do komfordky dostala voda tak jsem ji sušil a čistil. A po vrácení jsem zjistil ze prestalo fungovat osvetlení. a kdyz vyndaš tu potvoru z pod toho koberce otevres tu plastovou krytku kde je to schované tak je tam velka gumová průchodka, tak tu jednotku vyndaš z toho plastového obalu a na tech kabelech co je ta průchodka tak ji stáhni a je tam svazek oranzových kabelů který jsou smotaní k sobe a propojený jenom na jeeden kabel, je to delany asi z výroby a je to presečina..., tak tam je to zoxidovaný a uhnilý tak to chce předelat a je po problemu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“