okno na strane spolujazdca - nefunguje

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
mariob1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od mariob1 »

Nefunguje mi elektricke stahovanie okna....nieco sa tam zaseklo...cvakat motorcek cavaka ,a chodil uplne v pohode....ako keby sa zadrel motorcek na stahovanie okine ci co....dal som dole tapacir, povolil som vsetky skrutky na tom hlinikovom plechu na ktorom su uchytene vsetky veci ...ale musel som odvrtat nity ktore drzia tie kolajnicky na stahovanie okna...pretoze som nevedel okno stiahnut a povolit sroby cez tie dva otvory kde sa to ma povolovat..... ale stale ma tam drzi zamok dverí....co treba urobit dalej...resp nemate niekto presny navod na demontaz komplet celych dverí.
p.s.: presiel som cele forum aj na CZ a aj na SK.....nic som tam nenasiel...len vsade ako sa da doel tapacir...nic viac....

potesil by ma nejaky presny navod popr foto postup..... nechcem tam nieco znicit, a urobit skody viac ako chosna....

Uživatelský avatar
BadLoser
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 23.06.2008 07:17
Bydliště: jih jižní Moravy

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od BadLoser »

mariob1 píše:Nefunguje mi elektricke stahovanie okna....nieco sa tam zaseklo...cvakat motorcek cavaka ,a chodil uplne v pohode....ako keby sa zadrel motorcek na stahovanie okine ci co....dal som dole tapacir, povolil som vsetky skrutky na tom hlinikovom plechu na ktorom su uchytene vsetky veci ...ale musel som odvrtat nity ktore drzia tie kolajnicky na stahovanie okna...pretoze som nevedel okno stiahnut a povolit sroby cez tie dva otvory kde sa to ma povolovat..... ale stale ma tam drzi zamok dverí....co treba urobit dalej...resp nemate niekto presny navod na demontaz komplet celych dverí.
p.s.: presiel som cele forum aj na CZ a aj na SK.....nic som tam nenasiel...len vsade ako sa da doel tapacir...nic viac....

potesil by ma nejaky presny navod popr foto postup..... nechcem tam nieco znicit, a urobit skody viac ako chosna....
Tady je návod: http://www.skodaoctavia.cz/Interiernavo ... -zamku.htm" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Passat 3C 2.0 TDI Variant Sportline 8V

Uživatelský avatar
mariob1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od mariob1 »

Mechanizmus okna je v poriadku nahodil som to naspat...ale nefunguje motorcek..... samotny motor ako taky ide ked ho napojim nakratko bez toho plosaciku do ktoreho sa dava konektor napajania......... cize samotny motor ako taky je ok....predpokladam ze je ko to male rele na tom plosaku, nakolko len cvakne ked dam spustit okno alebo vytiahnut...a ked som meral vystupne napatie na tom plosaku do motora ,tak sa mi vzdy len ziarovka rozsvietila a hned zhasla...akoby to rele nedokazalo udrzat to napatie potrebne na stiahnutie ( vytiahnutie) okna. Vsetko ostante prechadzajuce cez ten plosak funguje,aj central,aj ele okna.... bez neho nejde nic..

Zacal som zhanat tento motor komplet, zohnal som z roku 97 , 2001, 2004, presne stej strany spolujazdca,a nic tie motorceky su komplet hluche, a nefunguje cez ne ani central, nic..... je mozne ze kazdy jeden motor musi byt sparovany cez komfortnu jednotku ( vlastne cislo) resp. zalezi na tom ci je to motor z auta so 4 ci 2 ele. oknami. Nakolko toto ma ele. okna len vpredu.

Ake su vase skusenosti, co odporucate....
co stym dalej????

balky358
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.07.2008 15:31
Bydliště: Lipt.Mikulas Slovensko

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od balky358 »

mam citak ze potrebujes motorcek s rovnakym vyrobnym cislom lebo ten plosak je ako rj

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od pivo231 »

mariob1 píše:Mechanizmus okna je v poriadku nahodil som to naspat...ale nefunguje motorcek..... samotny motor ako taky ide ked ho napojim nakratko bez toho plosaciku do ktoreho sa dava konektor napajania......... cize samotny motor ako taky je ok....predpokladam ze je ko to male rele na tom plosaku, nakolko len cvakne ked dam spustit okno alebo vytiahnut...a ked som meral vystupne napatie na tom plosaku do motora ,tak sa mi vzdy len ziarovka rozsvietila a hned zhasla...akoby to rele nedokazalo udrzat to napatie potrebne na stiahnutie ( vytiahnutie) okna. Vsetko ostante prechadzajuce cez ten plosak funguje,aj central,aj ele okna.... bez neho nejde nic..

Zacal som zhanat tento motor komplet, zohnal som z roku 97 , 2001, 2004, presne stej strany spolujazdca,a nic tie motorceky su komplet hluche, a nefunguje cez ne ani central, nic..... je mozne ze kazdy jeden motor musi byt sparovany cez komfortnu jednotku ( vlastne cislo) resp. zalezi na tom ci je to motor z auta so 4 ci 2 ele. oknami. Nakolko toto ma ele. okna len vpredu.

Ake su vase skusenosti, co odporucate....
co stym dalej????
Ještě tam musí být někde spínače na koncové dojezdy okna, resp. snímač otáček motorku který říká, že se motor netočí = okno na doraz. Tak je zkontroluj, protože jestli je nějaký permanentně sepnutý, elektronika to vyhodnotí jako doraz. Možná jen studený spoj na tišťáku...

Postup na demontáž už Ti poslali... jinak okno se bez motorku dá stáhnout tak, že sundáš stator motorku a ručně točíš rotorem.
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

Uživatelský avatar
mariob1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od mariob1 »

Aj ten stator dat dole je fuska...nakolko dve skrutky su od strany toho hlinikoveho plechu a tam sa dostat je nieco nenormalne.......

prud tam ide...vsetko ako ma...naozaj sa to sprava ako keby tam bol doraz okna a hned to vypina....a kde su tie dorazove spinace ???

pivo231
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 15.06.2008 14:35
Bydliště: Rakovník až Slaný

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od pivo231 »

mariob1 píše:Aj ten stator dat dole je fuska...nakolko dve skrutky su od strany toho hlinikoveho plechu a tam sa dostat je nieco nenormalne.......

prud tam ide...vsetko ako ma...naozaj sa to sprava ako keby tam bol doraz okna a hned to vypina....a kde su tie dorazove spinace ???
Tak to už bohužel neporadím. Myslím, že tam klasické (mechanické) koncové spínače nikde nejsou. Osobně jsem ten motorek neměl do šroubku rozebraný, ale pokud si dobře pamatuju co jsem četl, je u něj nějaký typ snímače otáček. Ve schématech je motor kreslený jako součást ŘJ dveří, takže žádné detaily.

Zkusil bych motorek postupně rozebírat co to dá a hledat nějaký snímač... možná bude jen někde studený spoj.

Snad někdo zkušenější poradí ;)
Passat 2002, TrendLine, 1.9TDi, 96kW PD (AVF,FRK)

igorogi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 08.12.2011 13:31

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od igorogi »

Ahoj, mam presne ten isty problem ... ako to dopadlo?
VW PASSAT B5.5 2001 96kW 1,9 TDI

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: okno na strane spolujazdca - nefunguje

Příspěvek od wrot »

ahoj pokud se povede sundat z motorku ta plechová část tak pak mužeš stáhnout okno mně se to povedlo sice dodrbané ruce ale šlo to a pak můžou bejt v háji uhlíky to má dcera na puntu upadali ji uhle a okno nefunguje. Daší varianta to co jsem mněl já tak byly zoxidováné káble proud tam šel ale při velkém odběru to zahaprovalo a okno nešlo nahoru pouze sjelo zkontroluj taky kabeláž u komfortky je to pod sedákem řidiče u prahu kable jsou pospojované a přelepené nějakou izolačkou a tam může bejt měděnka tak to prolez a uvidíš

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“