alternator?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

alternator?

Příspěvek od klimbik »

tak a mam tady dalsi specialitku, jak jinak :)

problem zacal tim, ze nezhasla kontrolka dobijeni. dojeli jsme domu. dneska rano uz jsem ani nenastartoval (nenabijelo, chapu).
tak jsem startnul pres druhe auto a nez jsem dojel cca 50 metru do dilny, tak se mi rozsvitila jeste k dobijeci kontrolce ta kulata s vykricnikem, piplo, pak obe zhasly.
vypnul jsem motor, neco dost chrcelo, nez se dotocil alternator a vrtule. zjistil jsem teda ze vrtuli to neni, tak pokud tam neni nic dalsiho co se jeste dotaci po vypnuti motoru, tak je asi neco s loziskama altiku, nebo tou jeho kladkou (kdyztak uz me opravte).

kdyz mam pripojeny voltmetr na baterku a trochu to poturuju, tak napeti stoupa, teda altik funguje (ale mozna slabo, pokud ma v haji lozisko)

nicmene, proc uz mi nesviti kontrolka dobijeni ani kdyz startuju? ani VAG zadnou chybu nepsal, jen ABS ze sporadicky slabe napajeci napeti, ale to mozna mohlo byt tim ze jak jsem logoval, tak nebyla baterka uplne na max dobita, ale nastartovat pak v pohode slo.

poradte prosim, cim to je? popripade jak poznam jestli vymenit loziska nebo kladku (kladka docela mastna a jeste nemam ten klic na to, loziska ani nevim jak bych menil, ale zkusil bych klidne, ale ani nevim kde koupit)
a co budu delat s kontrolkou dobijeni, myslite ze to muze byt spojene s tim chrcenim a kdyz opravim lozisko napriklad, tak ze to zase bude svitit?
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: alternator?

Příspěvek od klimbik »

jo jeste me napadlo, ze to chrceni mozna zacalo az pri tom popojizdeni do dilny.

jinak altik jsem mel venku, kladka se toci docela pekne, na jednu stranu zabira, ne druhou ne. uhliky zkontrolovane, aji krouzky, vypada to ok. meril jsem taky co se dalo, vinuti 3ohmy, a pres regulator je vodivy jeden uhlik a kablik co vede ven do plusu v aute. jinak jsem na nic neprisel uz. kladka neni moc tesna, ma mirnou vuli ve smeru osy.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: alternator?

Příspěvek od klimbik »

jo jeste me napadlo, to napeti se svedalo jen tak na 12,8V z asi 12,4, coz bych prisoudil spatnemu otaceni rotozu v dusledku spatneho loziska? pokud je to ale mozne, protoze remen se snad musi tocit porad stejne.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: alternator?

Příspěvek od klimbik »

jo jeste me napadlo, to napeti se svedalo jen tak na 12,8V z asi 12,4, coz bych prisoudil spatnemu otaceni rotozu v dusledku spatneho loziska? pokud je to ale mozne, protoze remen se snad musi tocit porad stejne.
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Uživatelský avatar
klimbik
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 18.03.2008 12:25
Bydliště: OstraVWa

Re: alternator?

Příspěvek od klimbik »

odvezeno na opravu :)
moje instruktážní videa!
-->EGR-OFF na AFN 81kw
-->EGR-OFF na BLS 77kw
-->MAF-OFF
-->dvojitá koncovka výfuku
-->čištění a kontrola žhavičů

pokud se vám líbily, nezapomeňte lajkovat! :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“