ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od bundis »

Ahoj, ventilátor,který je umístěn za kastlíkem před spolujezdcem fouká jakoby vynechával,ale nevynechává. Problém je zřejmně v nějaké klapce,ale nevím ve které. Dělá to na všechny ofuky takže si myslím,že je to nějaká směšovací klapka. Navíc to cca každých 30sekund pěklápí nějakou klapku a mě to ruší,je slyšet,že je to klpaka,protože je slyšet jak se mění prodění vzduchu.Dělá to až teď,když se ochladilo. Čím to může být a jak to odstranit? Třeba,když to přepnu na plný výkon na sklo,tak to 10s fouká,pak chvíli ne a pak zase jo,je jedno která skupina ofuků je navolená,dělá to na všechny.Mám klimatronik,ale tam problém snad nebude.Díky za každou radu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od xerxes »

jedině klapka vnitřni cikkulace by se tam mohla do toho jebat kukni na vag jestli nepíše chybu

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od bundis »

Ok,mrknu co to píše

VW devil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 12.05.2011 23:13

Re: ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od VW devil »

Taky mi vydává divné zvuky, jakoby se otírala guma nebo jak bych to napsal, klapka? nevím.. Pak za jízdy mírně větrák vrže, to chce asi jen promazat, ale když jedu rychleji, tak slyším syčení.
Passat 1.9 TDi 96KW PD 6q 2002
Passat 2.8 V6 142KW 4x4 Tiptronic 1999/LPG/

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od HonzaT »

Měl jsem to na G4 taky. Neustále byl slyšet servomotorek nějaké klapky,jak jezdí sem a tam a měnil se přitom směr proudícího vzduchu mezi oknem nohama. Jel jsem za kámošem na diagnostiku,najel do klimatroniku a dal zakladní nastavení. To nastaví všechny klapky ko krajních poloh,které si pak klimatronic pamatuje. prý se to má dělat při každém odpojení akumulátoru. Od té doby je klid.

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: ventilátor interiéru má jakoby houpavé otáčky

Příspěvek od bundis »

Základní nastavení jsem dělal xkrtát, vždy chvilku klid, cca 2km jízdy a pak znovu,tak jsem klapku demontoval, rozebral servo, zrevidovval, vystříkal kontaktolem a zatím klid. Doufám,že to tak vydrží. Je to docela pakárna, zbývající klapky jdou celkem dobře,ale tak klapka za kastlíkem to je porod

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“