deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od frigi »

Prosím mohl by jste mě někdo poradit kde je v passatu b 5.5 vypínač na airbag spolujezdce jestli tam vubec je koukal jsem do kaslíku a nic tam není a po př. jak to udělat. Na foru jsem akorád našel vypínat přez vag ale to asi není to pravé .Předem vám všem děkuji

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od KamilGTTDI »

pres VAG, prispusobeni, kanal 2 hodnota 01

Uživatelský avatar
frigi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 14.01.2009 21:11
Bydliště: Plzensko

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od frigi »

Jiné řešení není? budu vozit autosedačku a když tam sedne mamina tak to musí funkovat né? :lol:

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od KamilGTTDI »

jiny zpusob neni, mozna sehnat z octavie 2 origo deaktivaci na klicek v kastliku a napojit to na kablik

work.holik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 14.05.2009 14:44

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od work.holik »

Zdravím, řešil jsem to na B5-ce a vzřešil to tak, že jsem koupil 4 ohmový odpor(prý tam jde 2 až 8 ohmů), přepínač na klíček(určitě můžeš použít i normální přepínač, jen je důležité, aby si přepínal oba kabílky, protože máš jistotu, že v případě nehody do ABG nevletí žádný impuls. Já to mám do taxiku a nerad bych, aby mi nějaký všetečný zákazník do toho hrábnul za jízdy a on mu přepudroval nos ABG, tak jsem na netu koupil přepínač na klíček a ten jsem dal na klíče od auta,tak mám jistotu, že to nepřepnu s klíčem v zapalování). Přestříhl jsem přívodní kabel do ABG spolujezdce a zapojil tak, že buď mám klasický okruh přes ABG, nebo po přepnutí mám okruh přes odpor a mám hotovo, funguje perfektně. Můžeš použít namísto odporu 5 W žárovičku a budeš mít i ndikaci vypnutého ABG.

vedzr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 20.10.2007 23:00
Bydliště: Brno

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od vedzr »

KamilGTTDI píše:pres VAG, prispusobeni, kanal 2 hodnota 01
Jsem VAGEm zkusil vypnout a od te doby mi to pise na Maxi dotu po nastartovani chyba airbagu a pak jeste hlasku, ze airgbagy a napinaky jsou deaktivovany. Takhle to bohuzel nejde... Nemam treba po deaktivaci odpojit kabel od toho polstare?
A jeste jedna vec. Ja mam polstar pro spolujezdce na Kanalu 1. Na Kanalu 2 mam ridicuv polstar.
nyní Touran 2.0TDI 103kW DSG
předchozí Passat 1.9 TDI 96kW

dibdoo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 14.06.2012 19:21

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od dibdoo »

work.holik píše:Zdravím, řešil jsem to na B5-ce a vzřešil to tak, že jsem koupil 4 ohmový odpor(prý tam jde 2 až 8 ohmů), přepínač na klíček(určitě můžeš použít i normální přepínač, jen je důležité, aby si přepínal oba kabílky, protože máš jistotu, že v případě nehody do ABG nevletí žádný impuls. Já to mám do taxiku a nerad bych, aby mi nějaký všetečný zákazník do toho hrábnul za jízdy a on mu přepudroval nos ABG, tak jsem na netu koupil přepínač na klíček a ten jsem dal na klíče od auta,tak mám jistotu, že to nepřepnu s klíčem v zapalování). Přestříhl jsem přívodní kabel do ABG spolujezdce a zapojil tak, že buď mám klasický okruh přes ABG, nebo po přepnutí mám okruh přes odpor a mám hotovo, funguje perfektně. Můžeš použít namísto odporu 5 W žárovičku a budeš mít i ndikaci vypnutého ABG.
presne toto iste chcem urobiť aj ja.

Stačil by mi takýto vypinač http://www.tomshardware.sk/e-shop/tlaci ... so-zamkom/

A nedala by sa nakresliť nejaka schema ako to zapojiť.

Vopred Dik

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: deaktivace airbagu spolujezdce poradte

Příspěvek od Buresmil »

ja jsem pro jistotu vypnul i airbag v sedacce. jinak bych to radeji volil tym origo prepinacem, ale nikde za rozumnej peniz jsem ho v tu dobu nevidel tak jsem to vyresi prez vag a tet to uz neresim. Ale ta hlaska me taky trochu otravuje.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“