Co to je za snímač?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Karburator
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 03.02.2011 11:00

Co to je za snímač?

Příspěvek od Karburator »

Rozpadl se mi tento snímač. Je rozpojený. Už je to poměrně dlouho, nicméně VAG žádnou chybu nepíše, ani jsem si nevšim ničeho na spotřebě a výkonu. K čemu je to dobré? (viz obrázek). Slyšel jsem, že je to něco s výfukovými plyny nebo tak něco? Nad tim snímačem je ještě plastovej dekl, kterej na fotce chybí. Ale ten snímač je tam tuším jediný, tak by to měl být on.

Jinak je to motor 1.8T 1998 (na 95% AEB)
Přílohy
Výstřižek.PNG
VW Passat 1.8T

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Co to je za snímač?

Příspěvek od phanomen »

Nevim,ale kazda vec ma svuj kod ve formatu napr: 1B1 123 156, tak se koukni co je na tom vyrazeno a pak google:-) to je asi nejrychlejsi

Karburator
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 03.02.2011 11:00

Re: Co to je za snímač?

Příspěvek od Karburator »

Tak jsem nato koukal a kód jsem tam nikde nenašel. Jediné co vim, tak že je to SAGEM. Nicméně jsem udělal lepší fotku, tak třeba Vám to řekne víc ?
Přílohy
Výstřižek.PNG
VW Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Co to je za snímač?

Příspěvek od Dymák »

elektromagnetickej ventil, kterej přepouští benzínový výpary z palivový nádrže pod šktící klapku, aby se spálily a nešly do luftu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Karburator
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 03.02.2011 11:00

Re: Co to je za snímač?

Příspěvek od Karburator »

Ahaa,takze tim to mozna muze bejt, ze mi smrdi vevnitr benzin,kdyz stojim,coo? Jak se to jmenuje presne abych to koupil ? Diky za info

Co to muze jeste zpsobovat kdyz to mam takhle rozpojeny?
VW Passat 1.8T

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Co to je za snímač?

Příspěvek od Dymák »

vypadá to, že je to zlomený před tim ventilem, takže bys měl z tý hadice cejtit benzín.
Jinak ten ventil je normálně zavřenej a až v nějakejch otáčkách se otevře a na bázi podtlaku to vcucne motor.
Vzhledem k tomu, že teď to vcucne vzduch a ta podtlaková hadice je vejpůl, tak by to i mohlo zlobit (cukat, pomalu padat otáčky, houpat otáčky a tak...) ale pouze pokud ten ventil otevře. Prostě jako když odpojíš jakejkoliv podtlak motoru...
Když teď odpojíš el. štekr od ventilu, tak zůstane zavřenej a nemělo by to zlobit

jak se to jmenuje přesně nevim, ale je to ventil na podtlakový hadici mezi nádobou s aktivním uhlím a sáním. A řekl bych že bude stejnej na všech koncernovejch autech s katem od golfa3, přes feldu, až po B5.5. Hlavně musí pasovat štekr na elektriku, zbytek je fuk jak vypadá
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“