otevírání zad. dveří jde ztuha

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Dracek22 »

Zdar hoši,

Mám dotaz, nevím jestli to dobře popíšu - když chci (nebo spíš někdo koho vezu) otevřít zadní dveře zevnitř, jde to hodně ztěžka - klika zabírá až úplně nadoraz - musí se za ní prostě hodně vzít aby to odskočilo. Prostříkal jsem to u zámků védéčkem ale nepomohlo to. Vpředu to jde uplně v pohodě. Nemáte nejaký tip? špatný lanko nebo co já vím?? Díky za postřehy :D

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Mathyas »

Taky mi to dělá, u levých zadních dveří, mám rok 2004.
Chystám se to teprve rozebrat... možností může být spousta, vyvlečené lanko, ohlý nějaký vodící plech, něco špatně sezazené po předchozích opravách. Musím se na to v dohledné době vrhnout.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

lacofit
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 18.08.2009 18:55
Bydliště: Třinec

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od lacofit »

Zdarec muže to být tím lankem,nebo tam jsou táhla ktere vypadly z vodicích silonu.zkus promazat zámek ve dveřích.pokud budeš sundávat tapecirung tak bacha na plast.špuntíky co ho drží,ja tři zlomil.

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Mathyas »

u bejvalky B5 co jsem měl jsem měl zadní tapecy dole častěji než otevřené víčko nádrže. U B5.5 jsem si sice všiml že trošku šetřili na materiálu, ale tak snad nic nepomlátím. Horší je vyháknout okno než sundat tapec :D

Podívám se po celé trase lanka co tam může být blbě...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Dracek22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Dracek22 »

Noo takze asi budu teda sundavat tapec - dikdy jsem to nedelal - na co je treba krom tech plastovejch spuntiku davat pozor? Abych to nejak jeste nezkonil. Dik za odpovedi :D

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Mathyas »

až to vyskočí ze špuntů tak si dej majzla ať za to moc nezataháš ať nedopadneš jak já hned poprvé, kdy jsem zatahal za tapec, protože na něčem držel a pak jsem urval konektor k el. oknům, teda pokud je máš.

No a v madle jsou šrouby a musíš sundat dekor aby ses na ně dostal, takže někde pokud možno na neviditelným místě to pozlobit šroubovákem.

Někde na klubu se tu válely dílenský příručky nebo takto... knihy JAK NA TO a tam je celkem hezky rozkreslený kde všude to drží. Podle toho jsem postupoval. Teda až na ten konektor...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Peppe69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 30.05.2009 11:49
Bydliště: Karlovy Vary

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od Peppe69 »

Dracek22 píše:Zdar hoši,

Mám dotaz, nevím jestli to dobře popíšu - když chci (nebo spíš někdo koho vezu) otevřít zadní dveře zevnitř, jde to hodně ztěžka - klika zabírá až úplně nadoraz - musí se za ní prostě hodně vzít aby to odskočilo. Prostříkal jsem to u zámků védéčkem ale nepomohlo to. Vpředu to jde uplně v pohodě. Nemáte nejaký tip? špatný lanko nebo co já vím?? Díky za postřehy :D
Nechci tě strašit ale prostříkáním to nepovolí.
Měl jsem stejnou závadu, netroufal jsem si na to tak jsem si to nechal udělal od známého, cca 1 až 1,5 hod.(pro člověka který ví na co šáhnou a neděláto poprvé)a je to.
Musí všechno ven, odpojit veškerou elektriku, okno ven i zámek a u zámku je malé lanko cca 4 - 5cm. a to jsem měl špatně usazené, myslím že jde i seřídit.
Po znovu namontování mám dveře k nepoznání úplně lehce se otevírající i zavírající.

fb_josef30
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.06.2021 15:39

Re: otevírání zad. dveří jde ztuha

Příspěvek od fb_josef30 »

No to lanko bych potreboval...u orig.zamku ho maji,(zamek orig.5000,_)druhovyroba za 750,_ale to je bez toho lanka...nevi nekdo kde ho sehnat?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“