zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od Kozatej »

Zdravím potřebuju radu mám b5,5 tdi 74kw a podle budíku mi padá sama odsebe teplota auto se za jízdy ohřej tak do 80stupnů takže nemá ani 90 a třeba po 15 minutách jízdy teplota na budíku sama spadne až na nulu kde je zas nějakou dobu a pak se zase zvedne. Nevím čím by to mohlo bejt, měl jsem to na diagnostice a psalo to sporadickou chybu teplotního čídla, tak nevím jestli to bude to čidlo co je na spodní hadici co jde do chladiče, nebo termostat a nebo jestli je tam jěště někde nejaký jiný čidlo k vodě. Jo a auto normálně topí netlakuje vodu a ni nic takovýho. A jestli někdo neví jestli by s tím mohlo bejt spojený i to že při velmi klidný jízdě mi palubák ukazuje že třeba spotřeba má průměr 7,9l na 100km. Díky David

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od pohodarkajik »

vyměň to čidlo, taky mi psalo sporadickou chybu a pro jistotu termostat, nestoji to svet a mas na zimu klid :-)

Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od Kozatej »

to čidlo na tý hadici jo? a taky ti takhle padala ta teplota??

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od pohodarkajik »

no nepadala, to mi delal pak termostat, ale to cidlo ma dva okruhy, jeden je pro motor a jeden pro budiky, takze me mohl blbnout ten okruh pro budiky, kazdopadne ho vymen, stoji max. 200,-, to cidlo je zezadu na motoru, vsazeny v plastovy prirube, odkud de voda do topeni, kdyz oddelas kolinko mezi EGR a tou plastovou trubkou, tak ho hned uvidis, ale nejdriv se podivej jake tam mas, jestli s cernym konektorem nebo se zelenym

Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od Kozatej »

Tak jsem vyměnil to teplotni cidlo zezadu na motorů. Bylo tam černý, v autodilech mě řekli ze se jiny nedělá než zelený tak jsem ho koupil a dal tam. Problém se vyresil jen z casti, teplota uz nepada normálně se ohreje ,ale max podle budíku tak na 80stupnu jednou na chvíli vylezla přesně na 90stupnu ,ale po chvíli zase ukazoval jen 80. Nevíte zda by to mohlo bejt tím že jsem tam dal to zeleny čidlo když předtím tam bylo černý? A nebo to může být termostat dík za rady:-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od pohodarkajik »

ja ti nwm, ale ja kdyz tak zkusil dat to zeleny, tak melo jinej konektor, kazdopadne na hodnoty by mo nemelo mit vliv, takze hura pro termostat :-)

Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od Kozatej »

Konektor byl úplně stejnej, hele a termostat je kde? Já mnel b5 a na ty jsem si udal vsechno tady zatim nevim co kde je? :-D to je taky ve spodni hadici co vede do bloku? Díky

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od pohodarkajik »

je to vsude stejny

Kozatej
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 10.06.2011 00:12
Kontaktovat uživatele:

Re: zničeho nic padá teplota b5,5 74kw

Příspěvek od Kozatej »

vymenil jsem termostat a paráda dík za rady :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“