pri studenem motoru spíná sahara

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

pri studenem motoru spíná sahara

Příspěvek od pohodarkajik »

Zdravim, mám takovej menší problem. Nedávno když jsem jel z hor, tak se mi auto ohralo sotva na 80 stupnu dle budiku, kdyz jsem pak nekde jel po rovince tak dobry, 90, ale jakmile jsem zastavil, teplota slezla behem par minut zase na 70 stupnu, rikam se ze by to mohl delat termostat, ale ten tam je novej ani ne rok, cidlo na chladici kapalinu taktez a chybu na vagu nepise, minuly tyden jsem tedy zakryl chladic, kvuli rychlejsimu ohrivani a bylo tak nejak po problemu (visko spojka je dobra), dneska jsem si ale vsim, ze mi pri cca 60-70 stupnich, sepla na mnt sahara, vic jak 5 stupnu nebylo, takze klima tezko, pak kdyz jsem prijel domu, tak zastavim, auto uz 90 stupnu a sahara bezela, vypul sem klicek a vypla se, hned jsem klicek zapnul a rozjela se, tohle mi je divny, sahara by mela bezet i bez klicku ne, kvuli dochlazovani, docet sem se, ze je zespodu na prirube u chladice termospinac na saharu, ten zkusim vymenit, ale de mi o to, jesli nemam prohodit i termostat, kdyz uz to budu rozdelavat, dalsi poznatek mam, ze horni hadice u chladice, byla docela tepla, ale ne tak, jako k radiatoru topeni, je mozny ze je opravdu vadny termostat po roce ? nebo to vse na svedomi spatny termospinac ?

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: pri studenem motoru spíná sahara

Příspěvek od wrot »

Ahoj nevím jak to ma bejt ale visko se točí od nastarování do vypnutí , ta nemá žadnou elektriku alespon ta má B5 na B4 byl elektryckej a snad měl dvě až tři polohy dle teploty

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: pri studenem motoru spíná sahara

Příspěvek od pohodarkajik »

visco neresim, slo mi o el. vetrak, jinak jsem nad tim koumal v garazi, auto sem nechal ohrat, pak pustil bufika + cca 2000ot/min a vetra se nespustil, teda spustil az po tom co sem dal climatronic na auto, takze problem nebyl v cidle, ale v tom, ze uz bylo dost teplo na to, aby bezela klima, ikdyz palubak ukazoval 2,5 stupne

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“