mokro před spolujezdcem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

mokro před spolujezdcem

Příspěvek od fredh »

Zdravím Vás pánové.

Objevil jsem v autě před spolujezdcem vodu. Všichni píšete o vodě až za sedačkama, ale já to mám před ní. Včera jsem jel asi 250km a poprvý po 2 letech, co mám auto, sem si pustil klimu ( mívám z ní většinou hned rýmu, tak radši větrám, ale včera to prostě nešlo vydržet ). Usuzuju, že je to kvůli ní, protože auto už nepocítilo déšť asi týden. Co je příčinou tohodle problému?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
vory90
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 10.12.2010 18:14
Bydliště: Praha

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od vory90 »

fredh píše:Zdravím Vás pánové.

Objevil jsem v autě před spolujezdcem vodu. Všichni píšete o vodě až za sedačkama, ale já to mám před ní. Včera jsem jel asi 250km a poprvý po 2 letech, co mám auto, sem si pustil klimu ( mívám z ní většinou hned rýmu, tak radši větrám, ale včera to prostě nešlo vydržet ). Usuzuju, že je to kvůli ní, protože auto už nepocítilo déšť asi týden. Co je příčinou tohodle problému?
Viděl bych to na ucpaný odtokový kanálek.

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od fredh »

odtokovej kanálek čeho, nebo kde?
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
vory90
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 10.12.2010 18:14
Bydliště: Praha

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od vory90 »

Odtokový kanalek (mam takovy dojem ze je pod baterkou) vody. Tipoval ze ti trubkach od klimy zkondenzovala voda a jelikoz nemela kudy odtekat tak natekla dovnitr auta.

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od fredh »

vory90 píše:Odtokový kanalek (mam takovy dojem ze je pod baterkou) vody. Tipoval ze ti trubkach od klimy zkondenzovala voda a jelikoz nemela kudy odtekat tak natekla dovnitr auta.
Minulej rok sem ho čistil, ale mrknu tam. Jinak Voda z klimy normálně odkapávala na zem, ale asi málo.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od hasmen »

vory90 píše:Odtokový kanalek (mam takovy dojem ze je pod baterkou) vody. Tipoval ze ti trubkach od klimy zkondenzovala voda a jelikoz nemela kudy odtekat tak natekla dovnitr auta.
Při ucpaných odtokových "ďourách" pod baterkou je většinou mokro u řidiče... u spolujezdce to nebejvá.Aspoň u mne tomu tak bylo...

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od wacko »

Asi by to chtělo vyčistit odtokový kanál od klimatizace
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Vokecavac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 31.01.2010 18:14

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od Vokecavac »

Ahoj. Řešil jsem tento problém před rokem a taky jsem dostával odpovědi na odtokový kanálek. Tak jsem ho pročistil, ale nepomohlo to. Tak jsem dělal pokusy a přišel jsem na to. Pokud ti to nepomůže tak promiň, ale mě to pomohlo. Kanálek určitě zkontroluj a pokud bude nebo je ok, tak demontuj box kabinového filtru.Na spodu tohoto boxu je těsnící guma , která je nejspíše v pr....i. Zároveň je souběžně po obvodu i taková " Mechovka" to uvidíš. Pod tímto boxem je v kasli díra kudy proudí nasávaný vzduch ventilátorem do kokpitu. Ten uvidíš jak box odstraníš. Já jsem sehnal nový box včetně gum na vrakovišti za 500,- VW něco jako 1300,- Nejsem zastáncem silikonu ale tady by to asi vyřešil také. Pokud ti půjde box toho filtru špatně demontovat nebo se nedostaneš na zadní šroub, budeš muset demontovat i kryt stěračů včetně stěračů. Vypadá to asi složitě ale je to jednoduché. Doufám že ti to pomůže. A voda za spolujezdcem? To jsem demontoval tapec a zjistil jsem že pod stahovačkou mám v dolní části vyhnilé těsnění. Opravil to silikon.:-))). Hodně Štěstí

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od jimmy.floyd »

jezdit pomaleji!!! a spolujezdec ti nebude učůrávat za jízdy, po čase to vyschne samo, ale ten zápach bych asi nevydržel
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od wronski »

Při řešení problému zatékání před spolujezdem jsem zjistil, že mi asi chybý dešťový žlábek nad kabinovým filtrem viz obrázek z programu ETKA. Podle schématu z programu ETKA mi není uplně jasné jak to v realitě vypadá. Na obrázku je to díl číslo 5. Může to mít vliv na zatékání? Nemáte náhodnou někdo fotku této části motoru. Mě teď ten filtr drží jen dva držáky číslo 21.

Obrázek
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

Uživatelský avatar
vory90
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 10.12.2010 18:14
Bydliště: Praha

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od vory90 »

wronski píše:Při řešení problému zatékání před spolujezdem jsem zjistil, že mi asi chybý dešťový žlábek nad kabinovým filtrem viz obrázek z programu ETKA. Podle schématu z programu ETKA mi není uplně jasné jak to v realitě vypadá. Na obrázku je to díl číslo 5. Může to mít vliv na zatékání? Nemáte náhodnou někdo fotku této části motoru. Mě teď ten filtr drží jen dva držáky číslo 21.

Obrázek
No to určitě vliv má, proto se to také jmenuje dešťový žlábek :-).

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od Mraca »

Ja tam ten zlabek taky nemam. Bracha se stejnym autem take ne ;) Jak rika wronski, mam tam pouze drzaky na samotnej filtr ;) Budu asi muset zaject k nam do VW a dopatrat se pravdy ;)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

wronski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 21.08.2011 12:37

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od wronski »

Hledal jsem na netu a nasel docela zajimave navody na reseni problemu zatekani.

Na tomto anglickem je vsechno zrcadlove prevracene, ale je tam pekne videt ten odvodnovaci zlabek nad filtrem. Myslim si, ze je schovany pod plastem, ktery je "pod steraci", takze asi neni normalne videt.

http://www.ukpassats.co.uk/phpbb/viewto ... =8&t=20965

Uzitecnymi ifnormacemi nabite je take toto americke forum. Kdo neumi anglicky najde si tam pekny fotograficky navod na utesneni boxu klimatizace:

http://www.passatworld.com/forums/68-b5 ... ilter.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat Variant Trend, 1.9 tdi 96kW, 6ti kvalt, climatronic, tempomat a dalsi kramy, 2003, 330000km

Mraca
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 31.01.2009 13:34
Bydliště: Ustecky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od Mraca »

Super! S tim silikonem me to taky napadlo, ale zkusim nejprve poridit ten destovej zlabek a pokud nepomuze, tak prijde pan silikon na scenu a bude po srande! :)
VW Passat B5.5 Variant 4Motion 1.9TDi PD -Ex
VW Passat B7 Variant 2.0TDi CR DSG

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: mokro před spolujezdcem

Příspěvek od elit »

Kdysi jsem řešil to stejný. Bylo špatný těsnění pod pylovým filtrem a tamtudy to teklo. Tehdy jsem z auta vytahal snad kýbl vody. Stačil silikon, zpátky sestavit a po problému.
Passat 2008 BMP

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“