Jak otevřít zaseknuté dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jakub59
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.11.2012 15:46

Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od jakub59 »

Ahoj všem, mám docela zajímavý problém... Vyhořel mi motorek ve dveřích od centrálu a zablokoval dveře, nejdou nijak otevřít... známej automechanik mi řikal, že to vidí poprvé a neví jak se bez dalších větších škod otevřít. nejlepší způsob prý bude zničit tapecírung... máte s tím nějakou zkušenost??? díky

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od šákmy »

Dělal jsem zadní i přední a nic se ničit nemusí. Chce to trocha násilí ale jde to beze škod

Uživatelský avatar
pavelnisser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 18.08.2011 11:32
Bydliště: Duchcov - Teplice

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pavelnisser »

Tak to by mě taky zajímalo....měl jsem stejný problém Dveře nešli odemknout a zámek absolutně nereagoval ani na táhlo ani páčku..... naštěstí to byl ve finále zoxidovaný kontakt v B sloupku na svazku ke dveřím....zkus odendat kryty a prostříkat kotaktolem
I love my 4 motion
2003 VW Passat 3BG variant 1.9 TDI PD 96kW 4motion bussines class
Egr Off, Kat Off Chip 126kW
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=233179" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
honzikti
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 330
Registrován: 20.03.2011 17:31
Bydliště: Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od honzikti »

Mam něoc podobného, když odemknu, nechce odskočit mechanismus, stahnu kličem okna a jebnu do tapce a už to jde, zkus do toho chvilku rozumně bušit, třeba ti to pomůže ;)
VW Sharan 1.9TDi 81kW
Iveco Daily 35S9V

šákmy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 14.10.2012 19:08
Bydliště: dílna

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od šákmy »

Měl jsem to na své b5.5. Dole jsou dva šroubky na který je v poho přístup. Pak se ten tapec musí vycvakat (tady trocha násilí) No pak plech odšroubit a odehnout. A odemknul jsem to tak, že jsem vytáhnul myslím 3 tři malé torxy na zámku kde se schovává motorek. Pak jsem tam vrazil šroubovák a šikovným pohybem jsem to odemknul. Ten pohyb moc nepopíšu. Poprvé mě to trvalo 4hodiny a když se ví jak na to tak se to dá i za hoďku

Tomiksp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 26.10.2011 21:07

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od Tomiksp1 »

zdravím Vás,koukám,že se zámky máte hodně zkušeností,ale nenašel jsem tady přímo radu jak vyndat zámek ze zadních dveří, respektive jediný co ho už drží je lanko z kliky,ale nedostanu se k němu kvúli záslepce co je vedle,vypáčil jsem krytku,ale pod ní je kovová a s tou nejde moc hnout. Ví někdo jak na to? radši se ptám, než použiju násilí. díky

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pohodarkajik »

Tomiksp1 píše:zdravím Vás,koukám,že se zámky máte hodně zkušeností,ale nenašel jsem tady přímo radu jak vyndat zámek ze zadních dveří, respektive jediný co ho už drží je lanko z kliky,ale nedostanu se k němu kvúli záslepce co je vedle,vypáčil jsem krytku,ale pod ní je kovová a s tou nejde moc hnout. Ví někdo jak na to? radši se ptám, než použiju násilí. díky
celou tu krytku i se zaslepokou vyndas uplne jednoduse, z boku dveri, v urovni ty krytky, je plastova zaslepka, nebo jen dirka a tam je vevnitr sroub na sroubovak torx, ten povolis a celou krytku vytahnes ven, nasledne vycvaknes lanko u kliky a zamek de ven :-)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od wrot »

pohodarkajik píše:
Tomiksp1 píše:zdravím Vás,koukám,že se zámky máte hodně zkušeností,ale nenašel jsem tady přímo radu jak vyndat zámek ze zadních dveří, respektive jediný co ho už drží je lanko z kliky,ale nedostanu se k němu kvúli záslepce co je vedle,vypáčil jsem krytku,ale pod ní je kovová a s tou nejde moc hnout. Ví někdo jak na to? radši se ptám, než použiju násilí. díky
celou tu krytku i se zaslepokou vyndas uplne jednoduse, z boku dveri, v urovni ty krytky, je plastova zaslepka, nebo jen dirka a tam je vevnitr sroub na sroubovak torx, ten povolis a celou krytku vytahnes ven, nasledne vycvaknes lanko u kliky a zamek de ven :-)

pytlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.10.2007 09:53

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pytlík »

pavelnisser píše:Tak to by mě taky zajímalo....měl jsem stejný problém Dveře nešli odemknout a zámek absolutně nereagoval ani na táhlo ani páčku..... naštěstí to byl ve finále zoxidovaný kontakt v B sloupku na svazku ke dveřím....zkus odendat kryty a prostříkat kotaktolem
Domnívám se že páčkou by to mělo jít za každé situace, stejně tak i klíčem z venku. Je to obyčená mechanická věc a ta musí jít i bez elektriky.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pohodarkajik »

malinkou packou mezi el. casti zamku a mechanickou to pude vzdycky, ale neni sranda se na ni dostat zevnitr, klickem to nepude pokud zamek nereaguje, klicek pouze otoci plastovym koleckem, co sepne micro spinac a nasledne jednotka odemkne zamek, pokud je tedy vse v pořádku

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od Hudy »

No zámky zámky,mě nejdou otevřít zadní dveře za řidičem,wag ukazuje chybu ale motorek nereaguje,když otevírám zevnitř klikou tak čudlík vyjíždí ale asi shořel hlavní motorek centrálu,dá se i tohle otevřít zevnitř?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pohodarkajik »

da, musis sundat tapek a pak hnout s tou packou co jde z elektricke casti do mechanicke, ale jde to docela blbe, protoze ten jezdej je bliz ke dverim, pripojuje se tam i ten cudlik co leze z tapce, nicmene nejaky sroubovakem by s tim mohlo jit pohnout, pokud se ti to podari, tak mas zamek volnej a muzes to odevrit


Obrázek

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od Hudy »

Tak autíčko odvezeno ke kámošovi mechanikovi,držím palečky ať to zvládne.Pak písnu co a jak

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od Hudy »

Tak,zámek totálně K.O. a nový?3 hadry + práce.Hrůůůza

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak otevřít zaseknuté dveře

Příspěvek od pohodarkajik »

cože, novej zámek trojku jo, co vim, tak novej original stoji 1500,-, repklika 600-700,- KO zamek jo, to bych chtel videt, co sem vzdycky delal, sel dat dokupy, to te asi pekne natahly, jak dlouho trvala oprava ? vyndat zamek s otevrenymi dvermi je prace na cca 15 minut, kdyz vis jak na to, sse zavrenymi jsem to jeste nedelal, ale pocitam tak hodku a pul max.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“