Hučení posilovač řízení ???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tomy6cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.05.2012 15:35

Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od tomy6cz »

Cauky lidi mám vw passata 1.9 tdi 97 rok Začal mi posilovač hučet a skřípat.... Čim to muže být...Že by měl odejítt...Toho se právě bojím ???? Diky moc...

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od wrot »

tomy6cz píše:Cauky lidi mám vw passata 1.9 tdi 97 rok Začal mi posilovač hučet a skřípat.... Čim to muže být...Že by měl odejítt...Toho se právě bojím ???? Diky moc...
Ahoj kokni zda máš dost servooleje a možná by stálo za to ho i vyměnít pokud nebyl měněn ,jo konrola oleje se provádí u serva při nastartovaném motoru

Uživatelský avatar
magmuss
Závodník
Závodník
Příspěvky: 513
Registrován: 29.10.2007 19:49

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od magmuss »

hučí? Třeba v krajních mezích a při zatížení? Otáčení na místě? Krom toho že by to mohl dělat olej, jak tu píšou kluci, tak mě to nakonec dělalo servočerpadlo. Musel sem ho vyměnit, protože i po pročištění systému novým olejem se to nezlepšilo a nakonec otáčení ztuhlo, bylo příšerný s tím někde parkovat. Druhý čerpadlo mi sice píská, ale zatím drží.
Záleží taky na typu, já mám nějaký s lopatkama či co..

tomy6cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.05.2012 15:35

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od tomy6cz »

Diky moc ....Zkusim ten servoolej snad to nebude servočerpadlo...uvidíme...

tomy6cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.05.2012 15:35

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od tomy6cz »

Ještě jsem se chtěl zeptat ,kde se vypouští přesně servoolej diky moc :)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od wrot »

tomy6cz píše:Ještě jsem se chtěl zeptat ,kde se vypouští přesně servoolej diky moc :)
dej předek do vzduchu odpoj hadici co vraci olej do nádobky a mužeš i tu co vede do serva pak bez nastarovaného motoru tocit volantem než vše vyteče pokud budeš dělat proplach tak kup dva litri oleje pokud jen výměnu litr ti bude stačit .pak napoj hadice (pokud proplach nenapojuj zpětnou do nádobky) dolej olej a zase točit volantem do krajních poloh tím to odvzdušníš a dostaneš do systému pak bych nastartoval a dolil do maxima

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: Hučení posilovač řízení ???

Příspěvek od L4a2 »

Pokud ti to píská, hučí v krajních mezích tak zkontroluj i řemen co pohání servo pumpu, může být steřelý, popraskany a ta pumpa prokluzuje. To byl třeba problém u mě.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“