Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od Zdendaa »

Zdravím,
prosím o radu ohledně climatronicu v Passat B5,5, rok 2001, 1,8 T, mám analogové Webasto Thermotop C.
Všechno funguje jak má, webasto spínám většinou dálkově Telestartem, ale jde mi o rychlost ventilátoru.
Na climatronicu se nastaví mód "HE", ale ventilátor fouká na druhou čárku a to mi přijde málo, motor se ohřeje bez problémů na cca 70 stupňů po 20-30 min, když je do cca pěti pod nulou, ale okna se úplně neodmrazí "díky" malým otáčkám ventilátoru. Dají se nějak nastavit vyšší otáčky ventilátoru v módu HE, nebo to lze řešit nějak jinak? Když nastavím vyšší otáčky ručně v módu HE a pak přijdu druhý den, tak mi to stejně stále fouká na dvojku.
Nesetkal se s tím někdo a jak to fouká Vám :D ?
Předem díky za rady.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od pohodarkajik »

mam vypozorovano, ze climatronic si nastavuje rychlost foukani dle potreby, me to funguje tak, ze zapnu topeni, to nejakou chvily bezi nez se ohreje voda, pak pusti proud do vetraku (resp. mam preruseny cerno/modry drat od pojistky 35 a napojene na rele, ktere si ovlada topeni) a zaroven se spusti climatronic na HE rezim, nejdrive jede jen na prvni rychlost a casem, jak se voda vic ohriva, de i teplejsi vzduch a climatronic prida na otackach, maximalne tusim na 5 carek, vic to nejde ani manualne, takze pokud ti to climatronic nepusti rychlejs, asi bude nejaky spatny cidlo na teplotu vzduchu, kterej de z topeni, nebo vadnej radiator a malo to topi, jinak to nevidim

Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od Zdendaa »

[quote="pohodarkajik"]
Teda, to byla rychlost a dík moc pohodáři Kajíku.
Tak mě se zdálo, že to běželo i na víc (nějak před Vánocema), ale nejvíc tak na trojku, čtyřku. Ale tak to ukazuje na to, že bylo tepleji a bude to přesně tak jak píšeš. Teď mi to jede cca po půlhodině na dvojku (ale to bylo pořád -10).
Moc mi to pomohlo a nebyl jsem si jistej, zda je to normální a po jaký době topení Ti to asi fouká na trojku, čtyřku, když je lehce pod nulou (řekněme minus 5)? Ale to taky bude závislý na motoru a množství chladicí kapaliny a samozřejmě i na výkonu nezávislýho topení. No musím to ještě vyzkoumat.

A nechci zakládat nový téma s climatronicem, ale je normální, že se mi mění otáčky ventilátoru, když nemám režim zapnutý na "auto"?
Jde mi o to, že vyjedu, nastavím třeba 22 stupňů, foukání ze všech výdechů (okno, nohy, výdechy z palubky) a ventilátor třeba na čtyřku. Nějaký čas to drží a pak si všimnu, že to fičí třeba na jedničku, dvojku. Asi to sníží rychlost po vyfoukání na určitou teplotu interiéru. Ale jde mi o to, že když padá, nebo prší, tak se mi mlží okna, protože ventilátor jede na jedničku. Dá se to nějak zaaretovat, nebo je to normální? A to samé mi vadí, když mi ventilátor fouká třeba na trojku a já uberu o stupeň, dva teplotu, tak mi to stáhne i ventilátor a naopak při zvýšení teploty mi ho to rozeběhne na víc. Chápu to u režimu auto, ale tady nevím, zda je to normální.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od pohodarkajik »

mel jsem webasto dw50 (5kw) a ted mam eberspacher d4vsc (4kw) a kdyz je tak nejak pod nulou, tak climatronic mi to zapne asi po 3-5 ti minutach a naplno jede tak po sedmi, zalezi kde mas topeni umisteny, ja ho mam hned pred topenim, takze horka voda de do topeni a pak az do motoru

Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od Zdendaa »

Tak já mám Thermotop C Webasto, výkon 5 kW a taky mám krátkej okruh napojenej hned do topení, akorát to mám v 1,8T a k tomu ještě plyn. A topení nabíhá taky rychle. Šlo mi spíš o to, za jak dlouho Ti začne foukat climatronic na větší rychlost. když je mráz (minus pět až deset třeba).
Jinak teď jsem to zkoušel ráno, když je okolo nuly, tak to po necelý půl hodině fičí na pětku. Takže si to řídí samo v tom módu HE.
A ještě jak je to s tím štelováním otáček ventilátoru v režimu mimo "auto" (normálně při jízdě), je to normální, že se mění?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od pohodarkajik »

me to dela, ze kdyz mam zaplej okruh na okno tak se nastavi naplno, kdyz jeste pridam foukani na sebe tak se to o neco stahne, nekdy na minimum, nekdy na pulku, podle ceho to nastavuje, to netusim, jinak by to otacky menit nemelo

Zdendaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 29.05.2008 12:37
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od Zdendaa »

OK, moc díky za odpověď, tak si to asi dělá co chce a řídí se to podle teploty v interiéru.
Myslel jsem zda to jde nějak nastavit na pevno, aby třeba otáčky ventilátoru byly pořád na trojku, jako u manuální klimy. A to zřejmě nejde. Hlavně, že vím jak to je s tím nez. topením a módem HE.
Vyřešeno a téma asi prosím zamknout.

fb_denis6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.09.2022 09:27

Re: Climatronic -nezávislé topení, mód HE

Příspěvek od fb_denis6 »

Zdravím viem že tu píšem na 9ročné vlákno ale nevie mi niekto pomôcť potreboval by som vedieť ktorým konektorom-pinom sa climatronic prepína do režimu HE za prípadnú odpoveď ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“