Klima větrák - jede nonstop - proč?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od G3-lower »

Hledám důvod proč se hned po nastartování roztočí klima větrák , když je klima přeplá na econ režim a auto je studené.

Prostě jede pořád nonstop - nesetkal se s tím někdo? VAG je bez chyby. Vyměněno čidlo teploty vody a termostat, protože mi přestalo ukazivat na budíkách teplotu, vše už funguje, klima fouká studený, ale větrák klimy pořád jede i když je klima off.

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od noxicek »

Určitě Ti jede jen ten jeden.... je na viskospojce a i kdyz je motor zcela studeny i v minus 20, tak se vzdy bude tocit, druhy je zcela elektro, ten spina ecu....

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od G3-lower »

Mam Passat B5,5 AVF 96kw 1,9TDI a prostě otočím klíčkem a ještě než nastartuju začne se točit větrák to není normální. Kámoš má sice jen 85kw tuším AJM a mu to nedělá tak mě na to upozornil ať najdu chybu jelikož je nesmysl, aby to za jízdy jelo nonstop přece.

kobliha23
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 236
Registrován: 16.11.2008 09:39
Bydliště: Kuřim (near Brno)
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od kobliha23 »

mel jsem uplne stejny problem, dokonce se mi ten vetrak tocil jeste 10 min po vypnuti motoru. Tak jsem ho odpojil a klimu nepouzivam :D

Uživatelský avatar
G3-lower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3599
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od G3-lower »

kobliha23 píše:mel jsem uplne stejny problem, dokonce se mi ten vetrak tocil jeste 10 min po vypnuti motoru. Tak jsem ho odpojil a klimu nepouzivam :D
To není řešení, které bych bral...

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od amavet »

noxicek píše:Určitě Ti jede jen ten jeden.... je na viskospojce a i kdyz je motor zcela studeny i v minus 20, tak se vzdy bude tocit, druhy je zcela elektro, ten spina ecu....
klima vetrak a vetrak na visko spojce je rozdil ...

nicmene je to dosti zahada . jak napsal rosta : system diagnostiky bosh projel veskere ridici jednotky atd , diagnostika cista , az na dve zavady bagu ... po ranu sednu do auta , otocim klickem , nastartuju . hned jede vetrak na viskospojce , ktery se tocit ma a cca do peti sekund se rozjede vetrak klimy , i kdyz je klimatronic pusteny na rezim econ nebo vypli v rezimu off .

borec z kleveru rikal ze casto odchazi zasite cilo v topeni na trubkach klimy v palubce , na teplotu klimy . podle nej je nejspis problem v tomto cidlu . ale diagnostika nehlasi zadny problem a veskere teploty souhlasi . ale pokud vetrak spina ecu , tak to bude asi ok . i kdyz se mi zda , ze se auto malinko hure zahriva . coz by nemelo , kdyz je nove rozvody , pumpa , termostat wahler a nove cidlo sahary i vodni schovane pod hadici turba co je . auto po nastartovani huci jak startuji letadlo a pri zapnuti klimy to je jak aeroplan :lol:
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od amavet »

tak edit ... klima vetrak se toci jiz po zapnuti zapalovani . cili bezi s vyplym motorem , klimou ... coz je divne jeste vic
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
Hans76
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 28.08.2008 22:29
Bydliště: jih Moravy

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od Hans76 »

Možná je to blbost, ale zkus se kouknout na relátka, která mohou spínat ten ventilátor. Pokud by mělo relátko "slepené" kontakty, tak by se taky na diagnostice vše tvářilo, že je OK.
Octavia III Kombi L&K 2019, 2.0 CR TDI 135kW 4x4 7q automat
Fireblade CBR900RR
VTR 1000 SP2
---------
VCDS + HEX-CAN V2
---------

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od amavet »

Hans76 píše:Možná je to blbost, ale zkus se kouknout na relátka, která mohou spínat ten ventilátor. Pokud by mělo relátko "slepené" kontakty, tak by se taky na diagnostice vše tvářilo, že je OK.
nj , nad tim uz se uvazoval . ma prvni kotrola byla tistkaku pod levym podbehem , kam vedou veskere kable od sahary . jenze sem myslel ze tam bude ono rele , do ktereho vesmes natece a odejde . jenze ejhle , te tam tistak ...

Akorat ze se vetrak nespusti hned , ale cca 5-10 sekund po zapnuti klicku , cili bych rele vyloucil . kdyby se sepl hned po zapnuti , tak ano , mohlo by to byt tim . ale i tak diky za radu
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
Toncek_AB
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dolní Dunajovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od Toncek_AB »

zkontroluj jestli nemaš skříplou kabelaž mezi chladičovku a nosník,to se mi podařilo a dělalo to samí co tobě :),kabelaž k tlakovemu čidlu klimatizace to byla
vw passat tdi,99,ajm,highline,egr off+gt 1749va,chip mvolesko
seat ibiza 1,9tdi,agr,egr off,serie

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od amavet »

Toncek_AB píše:zkontroluj jestli nemaš skříplou kabelaž mezi chladičovku a nosník,to se mi podařilo a dělalo to samí co tobě :),kabelaž k tlakovemu čidlu klimatizace to byla
taky dobry tip , ale rostovi sem minuly mesic delal rozvody a tento msic venkovni kladky ... kabelaz je ok :(
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
Aleshak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 186
Registrován: 02.03.2008 20:55
Bydliště: Old Paka
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od Aleshak »

U některých aut točí větráky když je prázdná klima ale uplně prázdná ty sice píšeš, že chladí, ale zkusil bych to naplnit....

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima větrák - jede nonstop - proč?

Příspěvek od amavet »

zahada s vetrakem vyresena ... jak sem predpokladal , byl ko predradny odpor na saharu . mohl sem ji nafotit sundanou , ale budiz . blbe se vytahuje , musi naraznik dolu a stejne je k ni pristup jak penezum ... odpor opravit nejde , musi se sehnat druhy . je vic druhu , podle toho jestli je zesilene chlezeni nebo ne ....

oprava viz foto + je schovany z druhe strany nosniku narazniku , za saharou na leve strane vedle cooleru
Přílohy
WP_000131.jpg
WP_000132.jpg
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“