Climatronik- kolísání diagnostika

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
manaskam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.02.2013 21:49
Bydliště: Liberecký kraj

Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od manaskam »

Zdravím , chci se jen informovat už jsem si něco našel na forum a přečetl , Občas mi zlobí Climatronik když je zima momentálně kolísá to nebo se to i vypne a po pár sekundách se zapne , koukal jsem na rady diagnostiku přímo na climatroniku přes ovládací tlačítka . Ukázalo mi to chybu 4F9 00 což jsem koukal 4F9 je - ventilátor topení , a pak jsem udělal ještě jeden - spustit se test, který trvá cca 30 sekund. Během testu jsou blokována všechna tlačítka .
A naskočilo mi tam 4F9 02 tak jsem to smázl a mam tam 444 02 je to tak správně ? a zkoušel jsem to pak po cca 20 min. znovu a je tam 444 02 chyba 4F9 je smazána tak by to mělo fachat bez problémů ? předem díky za info .

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od majkl1 »

Poslední dvojčíslí udává počet chyb v paměti.
Zřejmě máš mizerný uhlíky na větráku.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

manaskam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.02.2013 21:49
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od manaskam »

Tak se mi ta chyba včera ukázala znovu , takže asi nic jiného než vyměnit celí VENTILÁTOR TOPENÍ , jen nevím zda mam koupit nový co jsem koukal je to docela darda nebo mam koupit použitý ? co myslíš díky za radu .

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od majkl1 »

Projdi to tu, někde je návod, jaké a jak vyměnit samotné uhlíky. Pak to bude pakatel. Nebo sehnat celý ventilátor, cena bývá kolem litru. Ale ty tam máš ještě jednu chybu - dvojčíslí XXX 02
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od petule007 »

Litr za fofrnik jo....skopni kastl u spolujezdce povol tři m6ky .....fofrnik se da jednoduše rozebrat a omrknout uhlíky. Nic na tom neni.....já mam 03ku a uhle na fofrníku jsou dle mého názoru tak na půlce.

manaskam
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 03.02.2013 21:49
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Climatronik- kolísání diagnostika

Příspěvek od manaskam »

Už jsem ho rozebral , koukal jsem na uhlíky a jsou přes půlku, tak jsem ho dal zpět vyzkoušel jsem to a ukázalo mi to zas 4F9 00 ale ukázalo se mi tam dokonce 000 02 jinak to je při starém po smazání , ale už mam nabídky na ventilátor za 400 nebo 500 . Tak uvidím jak pořídím .

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“