Nejde nastartovat, pořád cvaká relé

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Nejde nastartovat, pořád cvaká relé

Příspěvek od Martin Dvorak »

Ahojte, setkal jsem se s problémem, že přijdu do auta, odemknu, všechno OK, strčím klíče do zapalování a otočím na nažhavení, počkám až zhasne kotrolka žhavení a startuju, jenmože se nic neděje, nestartuje ani neprotočí. Ze spodu, tam kde se pokládá levá noha, když zrovna nemačkáte spojku začne cvakat jakoby relé. Cvaká neustále. Na všechny relé jsem sahal a žádné se "neklepe" při cvaknutí. Spíš mi to připadne jak kdyby to cvakalo v tom svazku káblů co je pod tím krytem vedle levé nohy. Nevím co s tím.

Máte někdo zkušenost? Děkuji. MD. :good:
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Nejde nastartovat, pořád cvaká relé

Příspěvek od wacko »

U me to byly povolene kontakty kterymi se spina rele pro starter, delalo to presne to same.
Stacilo je napruzit nebo zmacknout, uz nevim, delal to mechanik. Ted v zime rady oxiduji...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Uživatelský avatar
Martin Dvorak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 04.05.2010 19:49
Bydliště: KrnoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat, pořád cvaká relé

Příspěvek od Martin Dvorak »

Děkuji za odpověd. Mohl by jsi, prosím, popsat lépe to řešení?? Které relé to bylo, a jaké kontakty přesně myslíš?? A to cvakání dělalo to relé??
Passat B5 1.9 TDI, 81 KW AFN + něco navíc

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Nejde nastartovat, pořád cvaká relé

Příspěvek od wacko »

Martin Dvorak píše:Děkuji za odpověd. Mohl by jsi, prosím, popsat lépe to řešení?? Které relé to bylo, a jaké kontakty přesně myslíš?? A to cvakání dělalo to relé??
Bylo to nejake rele u motoru, mozna primo na starteru. Proste do nej neslo ridici napeti (kvuli tem kontaktum) takze neseplo a tedy netocilo.
Asi bych se drzel tlustych kabelu od baterky, ty te dovedou nekde k tomu rele/starteru. Do nej povedou i nejake tenci draty s tim ridicim napetim - a to je ono.
Cvakaly ale ty v interieru. To byl ale jen nejaky doprovodny jev, zavada v nich nebyla.
Vic toho nevim, uz je to davno a opravu jsem nedelal ja, snad to trochu pomuze.
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“