Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ukazatel brzdových destiček
PříspěvekNapsal: 28.02.2013 21:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.02.2012

49

Zdravím všechny....
Dnes jsem dával do pašíka nové destičky.Byly z nich ustřihané káblíky s konektory.Neřešil jsem to,protože jsou to desky netčené a jelikož mám kola dole minimálně 1x ročně,tak to vždycky kontroluji.Po otočení klíčku ale řj toto evidentně zaznamenala a tudíž na mě neustále čučí kontrolka destiček.Mohl by tady někdo dát postup na vypnutí toho vtíravýho oka přes diagnostiku?
Pak ještě zbývá sundat palubku a vytáhnout žárovku :fool:
Díky za jasné a výsledkupomocidosažitelné příspěvky 8)

Předmět příspěvku: Re: Ukazatel brzdových destiček
PříspěvekNapsal: 28.02.2013 21:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

28.11.2010

1261

Rychnov nad kněžnou

co takhle jen propojit konektor ? nemusis nic rozdelavat a pod.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 28.02.2013 23:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3245

Karlovarsko

Tak se přidám a upřesním kolegu,že v přístrojovce není žárovka,ale LED.Už bych jí také zneškodnil.Též jsem měl ustřižené konektory a po spojení vodičů tahle kontrolka svítí stále.V paměti závad nic a kabely mají společnou izolaci s čidly ABS.Pokud je to někde poškozené,tak uvnitř.Na povrchu nic není.Ještě nevím přesně jak se do tohoto "alarmu" montuje hladina brzd. kapaliny resp. čidlo ve víku exp. Kbyby byl problém zde.

PříspěvekNapsal: 01.03.2013 08:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.01.2010

217

Brno

Ahoj, to varování ohledně opotřebení brzdových destiček je vyhodnocováno na základě zkratu, který je za normálních okolností v tom čidle v brzdové destičce. Pokud tam ten zkrat není, tak to palubovka vyhodnotí chybu. Jednou jsem měl to čidlo v destičce poškozené a tak jsem to řešil zkratem v samotném konektoru (kam se připojuje to čidlo), na vyzkratování jsem použil slabší drátek... Případně zkus do toho konektoru jakoby propojit jeden drátek, který bude spojovat oba ty piny v konektoru, pak vypnout a zapnout zapalování a mělo by to přestat svítit. Pokud nepřestane, tak může být problém v konektoru, který je schovaný v podběhu (stačí jít po kabelu, tuším že je to potom společný kabel pro čidlo ABS, ale v podběhu budou dva konektory - jeden k čidlu destičky, druhý právě čidlo ABS).
S pozdrave, ><((('>

PříspěvekNapsal: 01.03.2013 12:22 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3245

Karlovarsko

Spojene to prave bylo na obou stranach v miste ustiplych konektoru k brzd. destickam,takze uz se kontrolku snazil zhasnout nekdo v Reichu (Prase jsem tam koupil).Kabely jsem vizuelne kontroloval.Me osobne by ani nevadilo tu kontrolku zlikvidovat natrvalo.Jeste se mi nikdy nestalo,ze bych sjel desky na kov.To si pohlidam v pohode.Bohuzel to neni o vyndani zarovky.

PříspěvekNapsal: 01.03.2013 12:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.07.2009

98

Kousíček od Brna

Jde to vypnout i přes vag.tu kontrolku snímače opotřebení brzdových destiček.Přístrojová deska, kodování,je tam 5ti místný kod.Tak to druhý číslo dej na 0.Nevím to ale přesně.

PříspěvekNapsal: 01.03.2013 18:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.02.2012

49

Tak tohle je odpověď,kterou by nebylo marné trošičku rozebrat a rozhýbat.Hlavně jde právě o tyhle kódy,přes které se dá v diagnostice pracovat.Jsem v tom nováček ale když už se ta diagn.dá koupit,tak ať se s ní dá taky pracovat.
Jinak systém hlídání destiček je jasný.Dva kabely,které se po sjetí desek přes kotouče propojí a signalizují to rozsvícením kontrolky.V tomto případě to ale tak být nemůže,protože přestřižením kabelu by se to mělo chovat,jako by to bylo zapojené.Tudíž to bude obráceně,že jsou kabely propojeny až do chvíle,kdy se to sjede až na kotouče,kdy se to sjetím přeruší.Představa,že by se tam spojilo + a - 12V mě moc nejde pod nos.No,v podstatě....zkusím vag a když se to nepodaří,přestanu myslet na kraviny,sundám kola a budu propojovat...

PříspěvekNapsal: 01.03.2013 18:22 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

04.11.2009

12835

Humpolec

od prvního dvojčíslí odečíst 1 a je po kontrole

VW Touareg 2008 R5 + chip
Mitsubishi Colt 1999 1.6 16V 66kw

chiptuning, diagnostika vw group, kodování, montáže navi, pal.pc,tempomatů, originál HF, MF volantů, výměny palubních přístrojů pal.pc - maxidot atd, PIN, IMMO, dojezdy km, dojezdy oken - i SAG!! čeština do navi, upgrade firmware RNS510, zobrazení parkovacích senzoru na navi, mapy atd.. tel 776200941, ODBLOK OBRAZU RNS

Zobrazit autorovy stránky  ICQ  

PříspěvekNapsal: 02.03.2013 18:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.01.2010

217

Brno

viktoska píše:
Tak tohle je odpověď,kterou by nebylo marné trošičku rozebrat a rozhýbat.Hlavně jde právě o tyhle kódy,přes které se dá v diagnostice pracovat.Jsem v tom nováček ale když už se ta diagn.dá koupit,tak ať se s ní dá taky pracovat.
Jinak systém hlídání destiček je jasný.Dva kabely,které se po sjetí desek přes kotouče propojí a signalizují to rozsvícením kontrolky.V tomto případě to ale tak být nemůže,protože přestřižením kabelu by se to mělo chovat,jako by to bylo zapojené.Tudíž to bude obráceně,že jsou kabely propojeny až do chvíle,kdy se to sjede až na kotouče,kdy se to sjetím přeruší.Představa,že by se tam spojilo + a - 12V mě moc nejde pod nos.No,v podstatě....zkusím vag a když se to nepodaří,přestanu myslet na kraviny,sundám kola a budu propojovat...

Ahoj, taky mě to překvapilo, ale normálně to je tak, že v tom čidle je zkrat - pokud se destička sjede a čidlo taky, tak ten zkrat bude slabší nebo i žádný, a to pak přístrojová deska hlásí jako chybu (nevím jestli tam teče zrovna 12V). Pokud by ti nepomohlo to propojení v konektoru u kola, tak určitě ještě mrkni do toho podběhu (je tam taková gumová průchodka přímo na kabelu a ta se dá oddělat od podběhu), tak případně zkusit propojit přímo tam.
Pokud ani to nepomůže, tak bude zřejmě přerušený kabel a to už nebude tak dobře přístupné pro další kontrolu, tak snad se podaří přes VAG.
S pozdravem ><((('>

PříspěvekNapsal: 02.03.2013 20:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

11.02.2012

49

tornado1 píše:
od prvního dvojčíslí odečíst 1 a je po kontrole

Díky,už to zhaslo :good:

PříspěvekNapsal: 02.03.2013 22:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.05.2012

3245

Karlovarsko

Teď jsem to rychle dodělal a moc díky za radu,jak se toho protivného alarmu zbavit.Jsem se crcal s kabeláží a tady nebylo za minutu co řešit.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]