AHD modul denního svícení - Zvířatko

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od BoriPP »

Ahojte,

chci se zeptat.. Objednal a zapojil jsem AHD Full od Zvířatka. Vše funguje. Jenom mám strach o moje Bixenony (Passat B5.5), protože když sepne AHD modul dálky, tak to hrozne bzučí. Když ale použiju světelnou houkačku (bliknu dálkami), tak sepne cívku, která ovládá odklopění clony Bixenonu a pak bzučení ustane. Když sepnu světla klasicky (xenon), tak se vypne bixenon dálka. To značí, že když při denním svícení bliknu houkačkou, tak světlo odklopí clony, ale nevrátí je do púvodního stavu (zřejmě tam stále teče proud).

To samé se děje, když bliknu houkačkou, bzučení ustane a když bliknu směrovým svetlem, tak clonu vrátí do púvodní polohy a světla znovu bzučí.

Dokážete mi poradit? Nerad bych přišel o cívky, které odklápí clony.

Aneb se nemusím bát? Bzučení mi tak nevadí, jenom nechci přijít o bixenon. :(

Ďekuju.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od Dymák »

tak jsi to asi spatne zapojil, protoze houkacka je na jiny cocce, nez bix... Musis to zapojit jen na houkacku, ne na dalkovy svetla - coz je vlastne bixenon
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od BoriPP »

OK, ale ja nemam bixenony od vyroby. Ja jsem je tam jenom vymenil kus za kus misto h7/h7 svetel. Takze je mozne ze je treba neco propojit v stekru? Prosim o nejakej navod...

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od Dymák »

popis mi ja to ted funguje - krajni cocka ma svitit xenonem potkavaci i dalka. Vnitrni cocka ma byt pouze houkacka se zarovkou a na tu se ma napojit ten modul.
Tobe jako denni sviceni sviti xenon, ale jde do nej malo proudu - je to tak?
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

BoriPP
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 25.09.2012 16:21
Bydliště: Poprad, Slovakia

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od BoriPP »

BiXenon u passatu B5.5 vyzerá tak, že krajná je čočka pre výbojku, v strede je smerovka a pri maske je parabola na diaľkovú H7.

Normálny stav (kým som nedal AHD): Rozsvietil som svetlá, svietil xenón a keď som blikol húkačkou, tak sa rozsvietila H7+sa odklopila clona BiXenonu. Keď boli svetlá zhasnuté blikol som húkačkou, rozsvietili sa H7, ale bolo počuť cvaknúť clonu. Čiže húkačka funguje aj na clonu, aj keď boli xenony vypnuté.

Stav po namontovaní AHD: Zapnem zapaľovanie a rozsvietia sa pritlmené diaľkové H7 (nič iné), strašne bzučia, ale svietia rovnako. Keď bliknem húkačkou, tak sa rozsvietia naplno a počuť cvaknúť clonu, ale iba raz, tzn. že ostane otvorená a aj keď pustím páčku diaľkových, tak už svetlá nebzučia. Keď zapnem normálne svetlá (xenon), tak vidieť, že clonka zaskočí na pôvodné miesto tzn. že bixenon sa prepne z diaľkových do stretávacích a H7 sú zhasnuté.

Teraz babo raď! ;)

hmira
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 31.10.2009 00:04
Bydliště: Praha

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od hmira »

Proud teče i přes civky bixenonu, ale není schopen clonu odklopit, ale když mu pomužeš dálkou, tak se odklopí. Je potřeba to připojit jen na dálkové světlo, což pravděpodobně nepujde bez zásahu do světla. Je potřeba proměřit zapojení světel.

Uživatelský avatar
medas
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1483
Registrován: 15.01.2008 17:50
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: AHD modul denního svícení - Zvířatko

Příspěvek od medas »

Mam uplne stejny problem zaclo bzuceni v jednom svetle vymenil jsem civku bixenonu ale pocitam s tim ze to zacne znova jak jste to vyresili taky mam AHD modul ale zaclo to az po skoro pul roce pouzivani

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“