Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: komfortka + identifikace krabicky
PříspěvekNapsal: 20.06.2013 21:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

Zdravim chlapaci, prosim o identifikaci cerne krabicky na prvnim obrazku - je to pod ridicovou sedackou.

Dalsi dotaz mam co vsechno umi a o co vsechno se da rozsirit komfortka na dalsim obrazku + motorek oken. Je instalovana v Pasiku rv. 1999/10 AFN.

Pak mam jeste dotaz.
Po zamceni mi blika osvetleni vnitrku jak stroboskop a obcas se spusti origo alarm a pri odemceni svetylka nezhasnou, jen po urcitem intervalu pozhasne a hned se zase rozsviti. Po otoceni klicku v zapalovani zasnou.
Vsechny spodni svetylka ve dverich funguji - otevru sviti, zavru- zasnou (zkouseno na otevrenych dverich, tak to jde videt).
Po odpojeni patice v L.Z. dverich v husim krku vse ok. Zamika, osvetleni funguje jak ma a alarm drzi pi.u .
Po zapojeni patice a demontazi spodniho svetla v tech samich dverich alarm spusti - je to O.K.? Kabely "jen" v techto dverich jsem vsechny propipal i se zamkem a jsou o.k.
Komfortka - sucho, kabeli na pohled ok, jen mela jeden studenak- po oprave mi zacal jit dojezd oken po klicku.
Pujde mi propipat od patice dveri po komfortku oranzovo zeleny a myslim oranzovo zluty, nebo je to propojeny na vsechny jednotky ve dverich a bude to pipat pokazde i kdyz bude nekde preruseny ?
Budu to promerovat az v utery, ted na to neni vubec casu a hlavne neni kde.

Dik za pripadne odpovedi borci a at nam pekelnosti slouzi :drinks:

Přílohy:
Poznámka: co to je?
IMG_20130620_162555.jpg
IMG_20130620_162555.jpg (487.23 KiB) Zobrazeno 499 krát

Poznámka: komfortka
IMG_20130620_160936.jpg
IMG_20130620_160936.jpg (403.91 KiB) Zobrazeno 499 krát

Poznámka: motorek oken
IMG_20130618_172345.jpg
IMG_20130618_172345.jpg (438.28 KiB) Zobrazeno 499 krát

Předmět příspěvku: Re: komfortka + identifikace krabicky
PříspěvekNapsal: 21.06.2013 15:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.04.2009

19

Litvínov

Ta černá krabička o které mluvíš je nárazové čidlo bočního Airbagu hlavně ho nepropípávej :mrgreen: . A pokud ti takto zlobí světlo, a po odpojení L.Z. dveří je to OK tak hledej chybu tam, spíš bych se podíval na elektroniku zámku ve dveřích vyndej zámek a vsadil bych nato že budeš mít buď špatné čidlo zámku, nebo bude vypadlé z patice i proto ti problikává stropní světlo a spouští se alarm. A jestli chceš propípat tu točenou oranžovou dvoulinku tak ti měřák bude zvonit u všech dveří. Jsou spojený ve svazku dohromady jinak se jedná o vedení CAN. Pokud by ti toto nechodilo, myslím že by ti nešlo stahovat okno a VAG by ti hlásil chybu. Jak jsem psal, podívej se na zámek tam hledej chybu.

PříspěvekNapsal: 22.06.2013 07:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9729

Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Máš obyč žárovky nebo diody?
Zkontroluj diodu ve spodním světýlku dveří (hned vedle žárovky) zda není proražená.

PříspěvekNapsal: 22.06.2013 09:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

sprty
- zamek jsem mel veknu i rozkuchany, tam je vse ok, + propipane vsechny kabely co jsou na stahovacce. No jeste ze sem se v te krabicce nehrabal jak to mam ve zvyku :D Diky za objasneni

majkl1
- mam tam klasa zarovky. Pasik je fajn, ale prijde mi to zbytecne el. slozite udelany, odejde zarovka a nefunguje pul auta

Dnes jdu na VAGinu, tak uvidime. Jo a u komfortky bylo uplne sucho a zadny pretrhany, nebo odpojeny draty, jedine ze by to bylo prerusene po ceste z komfortky do patice zadnich dveri. Ted uz vim ze je to CAN a ze to nepropipam :D tak se zamerim na ty ostatni dratky z patice. Procital jsem toho tady hodne, ale kazdej druhej ma spatnej mikrospinac ( vecne tema - pomoc nesviti mi svetylko :D ) a ti dalsi viditelne prerusene draty.

PříspěvekNapsal: 22.06.2013 16:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9729

Tu diodu jsi kontroloval?

PříspěvekNapsal: 25.06.2013 18:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

Jeste ne, nebyl cas, vercajk a tak. Vikend jsem cestoval Praha - Morava a zpet. Zitra po praci to snad klapne a budu mit cas to dat cele do kupy. Diag vypsala nejake chyby, ale bylo to spis z toho jak se to odpojovalo a zkouselo. Dam vedet jak jsem pochodil a diodu taky ocihnu :taunt:

PříspěvekNapsal: 27.06.2013 21:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

Dioda vymenena za jinou, pac byla spatna. Jsem uz z te el. na mrtvici. Vypada to, ze je to nekde kolem svorkovnice v B sloupku, jak smerem do dveri, tak smerem do komfortky. Dvere se obcas zamknou do schift lock a nekdy ne. Vetsinou se po otevreni dveri rozsviti vnitrni osvetleni, ale nekdy ne. Tam kde to vypadalo ze je preruseny kabel, tak jsem to odizoloval - zbytecne. nevite nekdo po jakym kabelu jit. Uz vypada ze vim ktery kabel to dela a kdyz po nem jdu, tak zjistim ze mam velkou pi.u a ne pricinu, protoze to zacne delat zase. Uz nesviti ani svetlo ve dverich - porad. Je tu nekdo, kdo vi ktere kabely z tech zadnich levich dveri jsou v patici komfortky? jde mi o patici ( modra , hneda) a cislo na patici, popr. barvu kabelu. To jeste nezminuju ze mi prestala jit dalka, tak jsem vymenil baterky a nic, proste mrtvo a kdyz jsem to zkousel nakodovat stylem strceni do zamku, 3x odemcit, vytahnout klic, zmacknout a drzet zamikani, 3x zmacknout odemcit, po tomhle ma prej 5x zablikat klic ( me ne, nemam diodu) a 3x dioda ve dverich, ale ta je uplne mrtva. Tak to asi vypada ze je v prdeli klic co ?
Vsem diky a mojim nervum zdar :taunt:

PříspěvekNapsal: 27.06.2013 21:50 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

9729

Jeden štekr je audio, druhý je komfortní systém. V tom máš 4 kabely. Dva tlusté (barvy nevím, ale asi hnědý a červený?) ty jsou napájení a kostra a pak dva tenčí a to CAN vedení a tam bude problém. Tyto dva kabely se před komfortkou tuším spojují s dalšími páry od ostatních dveří. Pokud tyto kabely budou v pořádku, pak je chyba v zámku, případně v řj dveří. Podrobnou diagnostikou sledováním jednotlivých spínačů by se na to dalo přijít. Pokud by chybu vykazovali jen konkrétní spínače, je chyba v zámku, pokud by se signál měnil z různých spínačů, byla by chyba v kabeláži ke komfortce.

PříspěvekNapsal: 27.06.2013 22:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

taky si trochu myslim ze to bude v tech Can kabelech (tenke zamotane), bude vadit kdyz je treba prerusim u komfortky a pak je zase spojim? Treba pajkou ci konektorem, nebo jsou delany na nejakej danej odpor a ja to treba pajenim poseru. Nebo bych rovnou natahl nove kabely, vadil by treba trochu jinaci prumer kabelu ? Nemam tu ted nikoho s Vagem a hlavne nikoho kdo vi kam presne vlist. Jinak je tam jeste 2x cerveno cernej, myslim ze je na svetlo ve dverich.
:taunt:

PříspěvekNapsal: 30.06.2013 09:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.10.2012

95

Moravopražan

Vim ze je to lama dotaz, ale pro me dulezity. S el. kamos nejsem, tak se radsi ptam a potrebuji odpoved na predchozi otazku prosim.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]