Filtr klimatizace a pach v kabině

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...
Odpovědět
JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od JacobCZ »

Mám takový dotaz ohledně svého pašíka a prosím i všechny aby se mi nesmáli :D pokaždé, když auto stojí a motor běží tak je v kabině hodně cítit benzín, ale jenom když auto stojí. Výfuk je prý v pořádku... a s tím souvisí asi i druhý dotaz, chtěl jsem si zkontrolovat filtr klimatizace, zjistil jsem kde by měl být ale, možná jsem blbej, ale po sundání krytu na straně spolujezdce pod kapotou tak tam nic není :D je vůbec možný aby někdo někdy vykuchal filtr klimatizace a nedal tam novej? :D tak chci vědět jestli to s tím nemůže souviset ten smrad vevnitř, nebo i nějakej jinej filtr jestli tam není...

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od Demy »

Jak popisuješ, měla by tam být vidět plastová schránka s velkou dírou uprostřed, když si do ní posvítíš tak by jsi měl vidět lopatky ventilátoru. Jestli ti to někdo vyndal a nedal novej tak je to pěknej vocas. Uhlíkovej stojí pár stokorun a zbytečně si pouštíš bordel do interiéru. Jestli to ale souvisí se smradem nevím, kup filtr a uvidíš.

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od Shorty »

Smrad benzínu bude asi prasklá hadička na odvětrání nádrže co vede do nádobky s aktivním uhlím, nebo vadný ventil tam.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

JacobCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 09:05

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od JacobCZ »

Ano, vidím ty lopatky a na stranách tý nádobky pozůstatky po nějaký oboustraný pásce nebo něco takovýho, takže tam někdy něco bylo ale už to tam není... myslel jsem si že tam asi měl bejt filtr, ale chtěl jsem se radši zeptat no :D a jen ta hadička, můžu se zeptat kde jí zhruba najdu? V tomhle jsem naprosto levej

Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od Kezman27 »

mám stejnej problém, a kabinovej filtr tam mam novej, takže asi a hadička nebo tak něco nevím raďte kluci

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od Shorty »

No začni od nejlevnějšího/snazšího, takže zprvu očucháním hadičky (výměna za pár minut, cena kolem 300) a pak šup na test akčních členů přes diagnostiku, zda ti šlape nádobka s aktivním uhlím a její ventil (vydává to i nějaký zvuk při testu). Ventil ti totiž nemusí těsnit a i ta hadička je tam jen nastrčená (bez závitu). Ta nádobka už je trochu dražší (použité bych se ale nebál, byla by za pár šupů) a výměna taky nebude moc náročná.

V horším případě pak může být prasklá hadička někde u vstřiků nebo pokud to jde z nádrže tak může nějak prosakovat dovnitř, ale to už spekuluju.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Drak_One
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín (Libun)
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr klimatizace a pach v kabině

Příspěvek od Drak_One »

tohle neni primo k tematu,ale taky mi smrdi klima,mam koupeny sprej dezinfekcni a zitra to jdu nastrikat do nasavni(pod pylovy filtr) a jeste bych chtel zkontrolovat, jestli nemam ucpanou odtokovou hadicku z vyparniku..nevi nekdo, kde ta hadicka je? :/ nej by bylo foto, mam teda diesla :-) diky moc

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“