rada ohledně audia

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
jirdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2013 11:57

rada ohledně audia

Příspěvek od jirdy »

Zdravím,
potřeboval bych menší radu ohledně ozvučení pašíka :) vím že na víměnu repro ve dveřích se musí sundat tapecírunk, to není problém a když tam chci dát něco lepšího než bylo tak je dobré koupit si ty plastový adaptéry přidělat je do dveří a pak do nich repro nebo je nějakej fígl jak na to jinak? popřípadě nějaká alternativa? děkuji za rady a kdyby byl i návod nezlobil bych se :) nechci se nervovat s těma nejtama co tam jsou původně :) díky za rady a připomínky

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od PlusOne »

Koupil jsem kroužky z MDF místo těch plastových adaptérů:
http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-vw ... tle-i.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pevnější uchycení a nižší vibrace.
Když už budeš mít dole tapec, zkus zvážit i vytlumení dveří....zvuku to docela pomůže, nerezonuje to potom tolik.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

jirdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2013 11:57

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od jirdy »

super, jo o tlumení uvažuju když už v tom budu :) ještě pitomej dotaz :D ty MDFky do předních i do zadních dveří nebo jen do zadních a dopředu narvat ty plastový adaptéry? :) chci to mít co nejjednoduší abych se stim moc nepatlal :D a nenervoval :D a aby to zároveň stálo za to a nemusel jsem to dělat za pul roku znova :D

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od DaveA3 »

Jak Píše Plus One použij jednoznačně ty MFD podložky ty plastový nejsou dobrý, sám mám také ty MFD a rozhodně dveře vytlumit

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od M@ty »

MDF kroužky do předních i zadních dveří a průměr repro 165mm.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

jirdy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 09.11.2013 11:57

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od jirdy »

Super díky moc za užitečné rady o víkend se do toho pustím :) a ještě jedna všetečná otázka :) normální repro my nedělá problém ale potřeboval bych poradit ohledně výškových jak předních tak zadních :) pašík je výroby 2001 je to kombik takže by to mělo být B6 tuším byl bych rád za nějaký návrh výškovích repráků popřípadě nějakej fígl by mi taky nevadil :) dík moc

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: rada ohledně audia

Příspěvek od M@ty »

Tak já koupil komponentní repro JBL a roztržené zadní originál repro provizorně nahradil dobrými origo předními. Takže zadní výškáče zůstaly též originál. Dopředu přišli zmiňované JBL s výhybkou a 165mm středobasy sedí v MDF kroužku. Výšky jsou většího průměru, takže jsem ty trojúhelníkové plasty u zpět. zrcátka upravil fortunou do požadovaného rozměru a osadil naklápěcím futrem výškáče JBL. Můžu ti to nafotit, ale nic na tom není. Chce to jen šikovně zlikvidovat původní mřížku origo výškáče a napasovat futro nového. Zadek jsem chtěl vyřešit stejně, ale hraje to zatím docela dobře. Navíc ty zadní repro vpředu moc neslyšíš, takže se k výměně ani moc nemám.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“