svítí ABS po vyndání baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od PavelJandak »

Ahoj lidi, chci se zeptat, zda je normální, když vyndám baterii,nechám ji nabít a po opětovném vložení mi začne svítit kontrolka ABS.Servis, který mi opravoval jendnotku ABS tvrdí, že jednotka rozpozná pokles napětí a musí se vymazat chyba.Osobně se mi to ale nezdá.Díky moc

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od xerxes »

jedině co by ti měl napsat vag tak slabe napěti na svorce 30

Uživatelský avatar
DJ_blueFISH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 20.01.2010 16:01
Bydliště: Brno

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od DJ_blueFISH »

Ahoj, to podle mě normální není, ale je pravda, že jednotce ABS vadí nízké napětí - dřív se mi stalo, když jsem měl baterii víc vybitou a startoval jsem, tak se pak ABS rozsvítilo, ale po dalším vypnutí a zapnutí motoru už ABS fungovalo normálně. Takže pokud by se ABS kontrolka rozsvítila kvůli nízkému napětí, tak při dalším zapnutí zapalování už by mělo ABS fungovat - pokud napětí znovu dramaticky nepoklesne (tuším že pod 9 V). Rozhodně jsem to nemusel řešit přes diagnostiku.
S pozdravem ><((('>

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od PavelJandak »

Taky si říkám, že je to blbost.Po prvním otočení klíčkem po nabíjení bych to ještě pochopil, ale po dalším otočení by už svítit nemělo.Dle mě tam není něco v pořádku.No uvidíme, jakou to hodí chybu.Zatím díky moc

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od djrix »

Chce to vyčíst na vagíně, nízké napětí se maže po vypnutí a znovuzapnutí klíčku ,ale třeba vysoké napětí se nesmaže a ABS zůstane svítit trvale (když mi přebíjel altec, byla tam chyba trvalá, Overvoltage)

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od PavelJandak »

Tak leda že by po nabíjení bylo na baterce vysoké napětí.No, nechám se překvapit.Zatím díky

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od PavelJandak »

Takže po napojení na VAG to ukázalo, že je chyba v zadním levém čidle.Když ale zatočím s kolem, tak hodnoty rychlosti se ukazují, takže by mělo být v pořádku.Po vymazání chyby a vypnutí zapalování, chyba naskočí znovu.Kde by mohl být problém?Díky

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: svítí ABS po vyndání baterie

Příspěvek od djrix »

Prodřenej/zlomenej kabel.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“