Funkce a zapojení 2din rádia

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

Zdravim kolegové od VW. Mám Passata B5,5 r.v. 2003 - je bez CAN. A v něm je 2dinové rádio které je CAN-ové. Funguje mi na něm v pohodě navigace, DVD,CD,USB, ale není možné naladit žádnou stanici na rádiu ( mam novou anténu, a také fantoma). Máte někdo s tímto problémem zkušenost, je to asi o zapojení.
A ještě jeden dotaz: lze nějak zapojit, zprovoznit v tomto autě ovládání na volantu,popř. zobrazování na Maxidotu??

Děkuji za informace

Uživatelský avatar
Tomikcek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1622
Registrován: 14.08.2010 13:05
Bydliště: Hovězí - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od Tomikcek »

Pokud se nepletu tak b5.5 má can, dále co to máš za radio ? Origo to si nebude když ti jde dvd a usb . Ovládání a maxidot na neorigo radiich nejdou ... Nebo je to origo ale třeba z 3C ?
VW Passat CC 2009 2.0TDi 125kW + Audi S4 b5 avant 2.7BiTurbo s K04 - V̶W̶ P̶a̶s̶s̶a̶t̶ 3̶B̶G̶ 9̶6̶k̶W̶ 6̶q̶ -̶ A̶u̶d̶i̶ A̶4̶ b̶7̶ 2̶.̶0̶T̶F̶S̶I̶ Q̶ -̶ A̶4̶ b̶5̶ 1̶.̶8̶T̶ Q̶

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

je to neorigo radio, sice je v návodu psáno že je určené pro vozy vw a škoda, mě zaráží to že se píše o možnosti ovládání z pod volantu, maxidot atd - a ve skutečnosti to takřka na žádném nejde.

mě spíš zaráží to rádio že nehraje...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od majrek001 »

máš ten fantomový napaječ zapojený na +12V po klíčku? a anténu máš origo ze zesilovačem nebo nějakou repliku bez?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

anténa je origo a nová. a ten fantom doufam že je zapojenej v pohodě, jelikož to zapojovali v plzni v M+H.
a teda pro jistotu k čemu správně připojit kablík od fantoma?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od majrek001 »

optimálně na spínané +12V, ale tak proficí to určitě nezkazili :)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

majrek001 píše:máš ten fantomový napaječ zapojený na +12V po klíčku? a anténu máš origo ze zesilovačem nebo nějakou repliku bez?
tak je s tim ještě problém, a to že nejde načíst vagem, v jiném článku jsi psal o přepinování, mohl by jsi to blíže popsat ? díky

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od majrek001 »

a teď myslíš jako všechny jednotky, že nejdou nebo to radio nejde načíst Vagem (pokud myslíš radio tak pokud je neorigo tak nepůjde)..

a pokud myslíš ostatní jednotky tak je potřeba vypninovat z kabeláže pin pro diagnostiku, protože většinou tam mají neorigo rádia napájení antény.. když vypneš radio tak se do diagnostiky dostaneš?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od tornado1 »

tak to by mně fakt zajímalo které originál radio je canové které přehrává DVD...podle mně ani nevíš co píšeš... protože takové neexistuje
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

majrek001 píše:a teď myslíš jako všechny jednotky, že nejdou nebo to radio nejde načíst Vagem (pokud myslíš radio tak pokud je neorigo tak nepůjde)..

a pokud myslíš ostatní jednotky tak je potřeba vypninovat z kabeláže pin pro diagnostiku, protože většinou tam mají neorigo rádia napájení antény.. když vypneš radio tak se do diagnostiky dostaneš?
nejde načíst nic diagnostikou, a když se radio jen vyplo tak to také nešlo, musel jsem ho odpojit uplně od auta a diagnostika frčela ok. a ted mě napadá jak mluvíš o přehození pinů - to by se mě mohl vyřešit ten problém s přijmem rádia? chápu to dobře?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od tornado1 »

víš o tom že v passatu máš can pohonu a can komfortu? oba cany tam máš.. a podle čeho jsi poznal že je canové? diagnostikou ti to nejde načíst protože do K-linky na radiu pouštíš proud a je to neodborně zapojeno!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

tornado1 píše:víš o tom že v passatu máš can pohonu a can komfortu? oba cany tam máš.. a podle čeho jsi poznal že je canové? diagnostikou ti to nejde načíst protože do K-linky na radiu pouštíš proud a je to neodborně zapojeno!
prosim tě, já jsem ale nenepsal že tohle rádio nově namontované je originál!!!! jen jsem psal že je přednostně určeno pro vozy vw a škoda.
a to že je canové - třeba jsem to blbě, neodborně napsal - ale vycházel jsem z návodu : ... lze připojit na sběrnici can - proto jsem napsal že je canové!!!

no a neodborně zapojené : vypojil jsem staré a zapojil nové , tot celá moje práce! jen mě zaráží že pokud problém je ve dvou prohozených pinech jak psal zde jiný kolega , tak proč na to nepřišli mechanici z m+h když se tím živí.....

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od majrek001 »

problém není v prohozených pinech, ale že radio má výstup +12V pro napáječ antény na stejném pinu kde je na origo kabeláží K-line (diagnostika), takže ten pin vypinuj nebo pokud tam máš redukci tak si to napájení antény dej na nějakou volnou pozici pokud tam je..

na černém iso konektoru je to pin č.3 viz http://www.michaelneuhaus.de/golf/golf4 ... .htm#gamma" onclick="window.open(this.href);return false;
na tento výstup spínané +12V z rádia pak můžeš napojit fantomový napáječ bez, kterého nic nenaladíš


a pokud se ti nezapína po klíči a neukládá stanice tak prohoď pin č. 4 a 7 mezi sebou opět černý iso konektor
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

pvolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 29.01.2015 18:15
Bydliště: Radnice

Re: Funkce a zapojení 2din rádia

Příspěvek od pvolin »

majrek001 píše:problém není v prohozených pinech, ale že radio má výstup +12V pro napáječ antény na stejném pinu kde je na origo kabeláží K-line (diagnostika), takže ten pin vypinuj nebo pokud tam máš redukci tak si to napájení antény dej na nějakou volnou pozici pokud tam je..

na černém iso konektoru je to pin č.3 viz http://www.michaelneuhaus.de/golf/golf4 ... .htm#gamma" onclick="window.open(this.href);return false;
na tento výstup spínané +12V z rádia pak můžeš napojit fantomový napáječ bez, kterého nic nenaladíš


a pokud se ti nezapína po klíči a neukládá stanice tak prohoď pin č. 4 a 7 mezi sebou opět černý iso konektor
ok, díky

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“