Demontáž volantu

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mastrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 15:29
Kontaktovat uživatele:

Demontáž volantu

Příspěvek od Mastrr »

Zdravím,

Chtěl bych si do passat namontovat tempomat rv.: 2001 a zaboha mi nejde vyndat arbag volantu. Našel jsem tu jen navod zezadu do diry stčit šroubovak a opatrně zapačit. Ale at dělám co dělám pořad to nejde. Nemáte na to někdo njake fígl?

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od Demy »

Je to přesně jak píšeš, ze zadu airbagu jsou dvě dost silná péra a ty musíš přetlačit, podle obrázku budeš páčit rukojetí šroubováku ven (od středu). Jak se ti to povede, airbag ti sám vyskočí. Sám jsem z toho byl nešťastnej, ale jak se ti to jednou povede, tak to pak tak hrozný není.
P. S. nezaponeň si odpojit baterku, jinak se ti zapíše chyba airbagu, nebo ti dokonce může vystřelit.

http://www.passat.4fan.cz/wp-content/up ... 0/11/2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mastrr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.05.2013 15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od Mastrr »

Dík za radu ale asi to vzdávám. At tam zavadim o cokoliv a zaberu tak maximálně ohnu šroubovák a nic to neudělá. Radši to přenechám odborníkům :D páč na to nemam nervy. Jinak dík za radu :)

Uživatelský avatar
wrot
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 17.11.2009 17:00
Bydliště: Zličín blízké okolí

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od wrot »

Mastrr píše:Dík za radu ale asi to vzdávám. At tam zavadim o cokoliv a zaberu tak maximálně ohnu šroubovák a nic to neudělá. Radši to přenechám odborníkům :D páč na to nemam nervy. Jinak dík za radu :)
skoušej první sundání volantu cca dvě hodiny a take nemam nerva tak to vyšlo na druhy pokus druhý den ráno moudřejší večera,jen najít spravnou polohu je tam dost místa tak soupat sroubovakem a hledat

Uživatelský avatar
valex115
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 10.03.2013 19:13
Bydliště: Břidličná

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od valex115 »

Zdravim mam dotaz.Nefunguje mi airbag a na diagnostice bylo zjisteno ze je vadnej krouzek pod volantem a chtel bych vedet kdyz ho vymenim zhasne ta kontrolka sama nebo az po vymazani zavady?dik za odpovedi.
1,9Tdi-66kw-1998rv

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od hasmen »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=22754" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od hasmen »

Demy píše:Je to přesně jak píšeš, ze zadu airbagu jsou dvě dost silná péra a ty musíš přetlačit, podle obrázku budeš páčit rukojetí šroubováku ven (od středu). Jak se ti to povede, airbag ti sám vyskočí. Sám jsem z toho byl nešťastnej, ale jak se ti to jednou povede, tak to pak tak hrozný není.
P. S. nezaponeň si odpojit baterku, jinak se ti zapíše chyba airbagu, nebo ti dokonce může vystřelit.

http://www.passat.4fan.cz/wp-content/up ... 0/11/2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Když nezapneš klíček,tak ti to tu chybu nenapíše,ale jak píšeš - je lepší tu baterku raději odpojit :wink:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Demontáž volantu

Příspěvek od M@ty »

Našel jsem náhodou jedno video, tak to sem přihodím :

Akorát polovina videa je matoucí. Žádný kryt pod volantem se nesundává...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“