Zámek zadních dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Jo a možná ještě jednodušší dotaz pokud vezmu motor z pravých dvěří a dám ho na levé jde takhle vyzkoušet kabeláž nebo ta jednotka u motoru rozlišuje strany ?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od majkl1 »

Prohodit to rozhodně nepůjde - jiné piny.

Zkus se juknout jaký dva kabely vedou z řj dveří přímo do motorku zámku (z hlavy ti to totiž neřeknu) a pusť do nich 12V a kostru (jedno na který z nich) a to na straně u řj dveří. Pokud se bude motorek motat, je chyba mezi řj a komfortkou (včetně řj). Pokud se motat nebude, je chyba v motorku nebo DPS zámku, případně v průchodce konektoru v zámku. Vadu motorku můžeš potvrdit/vyvrátit přiložením 12V přímo na konektory motorku
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Opravil jsem potrhané kabely zadních dveří v gumové průchodce. Jenže jsem dopadl hodně zle přestalo opět fungovat stahování oken, opravou kabelů se nic nezměnilo levé dveře nereagují vůbec na centrální zamčení od řidiče pravé se jen zamknou neodemknou.

Zámek levých dveří v pravých funguje.

Komfortní jednotka nejeví vůbec žádné známky vlhkosti měl jsem jí úplně vyndanou až na tišťák, konektor je absolutně čistý, kabely nebyli mokré ani koberec pod omotávkou nejsou žádné známky oxidace na straně řidiče s vyndanou sedačkou neni nikde vidět že by tam někdy teklo a kabely byli nějak načaté.

Odpojení zadních dveří ve sloupku nemá na seznam chyb žádný vliv. Kabely do předních dveří nejsou zlámané.


VAG-COM verze: IHR 304.0
Autosoft
Číslo dílu řídícího modulu: 1J0 959 799 J
Komponent a/nebo - verze: 0E Zentral-SG Komf.0001
Kódodvání softwaru: 04097
Kód opravny: WSC 00028
Dodatečná informace: Steuergerát Fahr. antwortet nicht
Dodatečná informace: Steuergerát Beif. antwortet nicht
Dodatečná informace: Steuergerát HL antwortet nicht
Dodatečná informace: Steuergerát HR antwortet nicht
5 Nalezeny chyby:
01328 - Datova sbernice komfortniho systemu
35-00 - -
01334 - rid.jedn. dveri vzadu vpravo (J389)
49-00 - bez komunikace
01333 - rid.jedn. dveri vzadu vlevo (J388)
49-00 - bez komunikace
01332 - rid.jedn. dveri na strane spolujezdce (J387)
49-00 - bez komunikace
01331 - rid.jedn. dveri na strane ridice (J386)
49-00 - bez komunikace

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od majkl1 »

Osobně bych to viděl na přerušené CAN vedení v místě, kde se spojují ze všech čtyř dveří v jednu dvoulinku. Ten spoj je někde mezi komfortkou a A sloupkem. Čtyři dvoulinky se spojují v jednu a vedou do komfortky. Barvu z hlavy nevím, ale mám dojem, že červeno-oranžová nebo tak něco. Je to dvoulinka stočená do spirály. Od místa spoje až ke konektoru bude pravděpodobně někde přerušené vedení. Bohužel oxidace je často poznat až po obnažení kabelů. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Je mi jasné jaké kabely to jsou, další krok jsem chtěl vyzkoušet propojit provizorně vytaženým kabelem postupně všechny dveře. Teď to hezky odpočívá se staženými okny :-D

Bohužel zítra musím do práce takže snad k večeru to omrknu jinak až o víkend.

P.S. Kudy vlastně z těch sloupků ty kabely vedou ? Myslel jsem že projdou někde od komfortky do dutiny pod sedačkou ale směrem k sloupku nic neni.

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Tak mi to nedalo a šel jsem to ještě okouknout. Ta spojka je nějak udělaná v tom gumovém husím krku kde kabely vchází do krabice s komfortkou. Na vstupu jsou všechny a za gumovým husím krkem už jde do komfortky jen jeden pár.

Proměřil jsem levé dveře komfortka-jednotka ve dveřích a kontakt tam je takže bych to viděl na studeňák na komfortce.
Přílohy
image2.JPG
image3.JPG

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Zkusil jsem ještě jeden pokus ohřát komfortku na topení, ale neúspěšně. Za plusových teplot auto fungovalo, ale pokud to není v kabeláži a ohřátá jednotka tak už jedině konektor. Zkusím obrousit všechny pini mají takové to klasické černé ošoupání pak už snad jen shánět stejnou jednotku.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od majrek001 »

a jak si to měřil - odpor či žárovkou nebo jen propísknutím? musí jít mezi sebou propísknout všechny dveře
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 26.03.2018 09:40, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Podle schématu jsou všechny dveřní jednotky co se komunikace týká paralelně.

V týdnu jsem pokročil ještě dál na komfortce jsem propájel všechny "velké" spoje na obrázku jsou vidět dva zajímavé.
Ani toto ale nepomohlo. Při teplotách kolem 2 pod nulou prostě okna nešlo stahovat, ale teď se oteplilo ráno byli +3 stupně šel jsem to vyzkoušel a stahování funguje na všech oknech.

Na jednu stranu to je dobře, ale jsem si téměř jistý že při dalších mrazech se to vrátí. Mezitím jsem sehnal náhradní komfortku v pondělí by měla dorazit, ale kdovíkdy to půjde ověřit třeba až příští zimu.

Je možné že nějaké relé u pojistek s tím má co dočinění ? Když jsem hledal v angličtině tak jsem našel rady na studeňáky v relé.
Pořád nevím co stahování ovládá jestli komfortka nebo ta hlavní dveřní jednotka u řidiče. Zkusím se podívat do té, sice jsou poctivě zalité ale ta u řidiče je větší a přecijen trpí nárazy nejvíc.
Přílohy
komfort.png

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Spajwer »

Tak sem rozebral dveře a vyndal zámek ven. A ten Mikrospínač kterej je zvenku mechanismu zámku dvouma dratkama dovnitř měl studeňák. Propájel sem to a složil ale auto stale nebliklo. Zjistil sem že mikrospínač v zámku kapoty je nějakej divnej, funguje, (šroubovakem zmáčknuto) ale když se zámek zamkne (zabouchne kapota) tak je asi 4mm od mikrospínače xD nechtělo se mi to řešit tak sem ten mikrospínač obešel a už vše funguje jak má. Až bude hezky a budu mit naladu tak se na to blíže podívám

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Aby to nebyla diskuze která nijak nekončí a třeba to i někomu dalšímu pomohlo.

Levé zadní dveře měli vadný motorek zámku. Proměřením měl vinutí v pořádku, při připojení napětí se točil ale finta byla v tom že jen někdy a pokud byl celý mechanismus složený tak nikdy.

Celkový problém se stahováním oken v mrazu jsem asi také vyřešil. Přestože kabelový svazek předních dveří vypadal zdravě po rozmotání se objevilo, že někdo omotal všechny jednotlivé kabely elektrikářskou páskou a opět je precizně zamotal do originální omotávky. Ty nejsilnější kabely byli samozřejmě polámané.

Borelli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.05.2011 12:34

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Borelli »

Taky jsem dnes objevil polámané kabely u konektoru zadních dveří. :( Podle ETKY jsem našel i označení dutinek, :good:
3B-WE118 144
3B-WP099 622
3B WD080 964

ale i přes velké hledání na netu jsem nenašel originál. Prosím může mi někdo poradit případně hodit odkaz kde se dá objednat náhrada která pasuje do toho konektoru.
Dík předem všem

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od majkl1 »

Nemáš někde v dostřelu vrakáč? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“