Zámek zadních dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Zámek zadních dveří

Příspěvek od Demy »

Prosím o radu. Mám rozbitý zámek zadních dveří. Dneska jsem byl v auto Kelly abych ho koupil. Na passata nebyl skladem. Měli ale skladem zámek na jedničkovou Octávku a byl dokonce levnější. Podle prodavače by tam mohl pasovat, ale nebyl si jistý. Nevíte jak to je? Ty z předních dveří stejné jsou. Jak je to s těma zadníma. Dík za radu.

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od FUGAS1222 »

nechci zakladat nove tema,ale zeptam se mam pasika b5.5 a piše mi to že nemam zavřene dveře ( kufr na palubaku) přitom je mam zavřene da se to nejak vypnotu přes vag nebo kde je to čidlo? díky

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Jacques. »

FUGAS1222 píše:nechci zakladat nove tema,ale zeptam se mam pasika b5.5 a piše mi to že nemam zavřene dveře ( kufr na palubaku) přitom je mam zavřene da se to nejak vypnotu přes vag nebo kde je to čidlo? díky
Je to tim ze je microspinac v zámku KO, celkem běžná věc u Passatu. Také jsem to tak měl. Já koupil na vrakaci celej zámek a vyměnil ho. Hned bylo po problému.
Vypnout to nejde. Nový zámek stojí 600-1500 tuším. Z vrakace mě stal 300kc se zárukou funkčnosti.

Píšu z telefonu
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od M@ty »

Já to ještě upřesním. 3BG má spínač jak na druhé straně vložky zámku pátých dveří, tak v zamykacím mechanismu - a ten tvůj má problém. Pak je ještě mikrospínač v madle otevírání, ale to jen pro úplnost. Zkus nejprve prostříknout konektory a zámek v místě spínače Kontaktolem, zda se neumoudří. U mě to pomohlo. A pak hlavně zkontroluj zda ti do zadních dveří neteče voda z ukroucené trubičky ostřikovače v hřídely zad. stěrače. Pokud ano, tak to oprav (je zde o tom milión příspěvků) nebo zadní ostřikovač přestaň používat. Zlikvidoval bys další mikrospínač protože zámek je v nejnižším místě kam steče voda z ostřikovače.
Ještě je možnost problémů s kabeláží buď v průchodce do zadních vrat nebo u KJ.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

FUGAS1222
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 29.01.2010 15:18

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od FUGAS1222 »

no mě to neukazovalo než jsem projel vagem auto a promazal chybky, a me kufru nešel otevřit jedine odemčenim kličem a ja mam sedana tam stěrač není

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od M@ty »

Tak u sedanu opravdu není. Jen jsem to jaksi nevěděl, no.

Problém s mikrospínačem se tě ale týká a pokud musíš kufr otevírat klíčem, tak bych se ještě soustředil na chyby ohledně špatné kabeláže u KJ a její vytopení. Už jsi na komfortku koukal zda není pod vodou?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Demy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 09.09.2012 19:40

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Demy »

Když už tu mám to téma, věděl by prosím někdo odpověď?

prskac1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.12.2011 21:04
Bydliště: Ostrava

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od prskac1 »

Mikrospínač víka kufru PASSAT B5 - MRKNĚTE - asi to vyjde levněji než celý zámek...

http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... sedan.html

A když už jste u těch zámků, tak mi přestaly svítit světla v zadních dveřích na B5ce. Když dveře otevřu rozsvítí se kabinové světla ale nesvítí ty dole ve dveřích.
Dneska jsem popravil neějaké dráty, které byly poulamované mezi dveřma a károu ale spodní světla ve dveřích prostě nic.
Kdyby někdo věděl tak velké DĚKUJI..

Kenous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.01.2012 00:05
Bydliště: Praha

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Kenous »

Blbá otázka-taky mi nejde světlo u pátých dveřích a detekce otevřených dveří u varianta u B5,5 a tenhle vypínač by tam šel? Jestli jo, tak jak je to složitá operace ho vykuchat ze zámku a dám tam tenhle viz. odkaz v předchozím příspěvku?
B7 2012

prskac1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.12.2011 21:04
Bydliště: Ostrava

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od prskac1 »

Nevím jak u B5,5 ale mě na B5 zámek drží na dvou šroubech. Sundal jsem tapec, odpojil táhlo od motorku a dvě matky desítky.
Zámek je venku a mikrospínač tam drží pouze pod plastovým krytem, který se odklopí a mikrospínač vytáhne.
Budeš se muset mrknout. Spínač vypíná záklopka,která se zasune do zámku při zavření.
Ale prvně zkus jen odpojit konektor ze zámku a propojit ho drátem. Jestli se ti světlo v kufru rozsvítí je to na 100% mikrospínač...
Ale u mikrospínače,který jsem dal do odkazu píšou sedan tak asi nebude pasovat. Je třeba se podívat..

prskac1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.12.2011 21:04
Bydliště: Ostrava

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od prskac1 »

Tak jsem vyměnil mikrospínač a huráááá světlo v kufru svítí!!!

Spajwer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 28.07.2016 09:29

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Spajwer »

Nechi zakládat nové téma tak to napíšu sem
Mam problém se zámky.
Zámek PZ dveří nereaguje na otevření, nesvítí světýlko a když zamknu auto zevnitř tak zadní dveře se hned zase odemknou. Problém v pruchodce do dveří, pač když do ní šťourám prstem tak i přestává fungovat centrál. Takže sem sundal pruchodku ale kabely jsou OK, problem bude v kontaktu konektoru, to si nechám na léto. Nicméně na otevřené dveře světýlko nereaguje. Předpokládám tedy mikrospínače v zámku.
Další problém mam se zavazadlovým prostorem (B5 Kombi). Ten mi také nereaguje na otevření. Nesvítí mi ani kontrolka otevření zavazadlového prostoru, nicméně světýlko se rozsvítí. taky vadný mikrospínač a světýlko spíná jiný? jaký ale?

Nevím jestli s tím souvisí i to že mi při zamknutí nebliknou směrovky a auto se samo nezamyká (v diagnostice povoleno)
V Diagnostice povoleno i bliknutí a houknutí při zamknutí, ale nedělá to ani jedno, nicméně safe mod se aktivuje, alarm funguje a kontrolka bliká...

Mužou to zpusobovat jen mikrospínače či špatná kabeláž nebo je problem jeste nekde jinde?

Díky

Mikusacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 14.02.2016 18:53

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od Mikusacek »

Spajwer píše:Nechi zakládat nové téma tak to napíšu sem
Mam problém se zámky.
Zámek PZ dveří nereaguje na otevření, nesvítí světýlko a když zamknu auto zevnitř tak zadní dveře se hned zase odemknou. Problém v pruchodce do dveří, pač když do ní šťourám prstem tak i přestává fungovat centrál. Takže sem sundal pruchodku ale kabely jsou OK, problem bude v kontaktu konektoru, to si nechám na léto. Nicméně na otevřené dveře světýlko nereaguje. Předpokládám tedy mikrospínače v zámku.
Další problém mam se zavazadlovým prostorem (B5 Kombi). Ten mi také nereaguje na otevření. Nesvítí mi ani kontrolka otevření zavazadlového prostoru, nicméně světýlko se rozsvítí. taky vadný mikrospínač a světýlko spíná jiný? jaký ale?

Nevím jestli s tím souvisí i to že mi při zamknutí nebliknou směrovky a auto se samo nezamyká (v diagnostice povoleno)
V Diagnostice povoleno i bliknutí a houknutí při zamknutí, ale nedělá to ani jedno, nicméně safe mod se aktivuje, alarm funguje a kontrolka bliká...

Mužou to zpusobovat jen mikrospínače či špatná kabeláž nebo je problem jeste nekde jinde?

Díky
Já měl stejný problém se zámkama vzadu na obou stranách a měnil jsem je. Asi by stačilo je jenom přepájet ale nechtěl jsem to mít rozdělané a pak nemít náhradní tak jsem koupil a vrakáči za 500 a vyměnil oba zadní. Teď mi začal blbnout pravý přední a taky se chystám na výměnu.

V zámku kufru je taky spínač který ti po sepnutí rozvítí interiér a kontrolku, že je otevřený kufr ( asi výměna celého zámku)
To že ti auto neblikne je o tom, že nejsou všechny zámky v safe a tutíž neblikne.
Pokud se pletu tak mě opravte.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od majkl1 »

Upřesnění - auto neblikne proto, že se komfortka domnívá, že zámky nejsou zamknuté. :P
Rozdíl je v tom, že chyba nemusí být nutně v zámku, ale ve vedení signálu CAN mezi řj dveří a komfortkou.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámek zadních dveří

Příspěvek od _GK_ »

Zatím jsem v půlce rozebírání, koupil jsem druhou B5-ku jen na drobný ježdění a samozřejmě po měsíci levé zadní nereagují na zámek ani stahování. Tedy nereagovali kabely u obou zadních dvěří ukroucené, ale ty levé v dezolátním stavu. Kabel jsem nastavil, jsou dva tlusté +/kostra napájení je v pořádku na jednom dalším kabelu také naměřím napětí ale ty další nevím.

Po opravě kabelu zámek rozsvěcí osvětlení a jde stahovat okno, ale zamykání nejde. Zdá se že do motorku zámku vůbec nejde napětí.

Může odejít i ten plošňák u motoru oken ?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“