POMOC : reproduktory

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

POMOC : reproduktory

Příspěvek od Radek95 »

Zdravím chlapy,mám passat b5 r.v:1999.Rozhodl jsem se pro upgrade reproduktorů jak předních tak zadních,ty co tam jsou jěště originální od výrobce a už hrají z posledního (zadní chrčí),potřeboval bych poradit jaké koupit popřípadě přimo nějaký tip. :) Jde mi hlavně o basy a o to aby montáž reproduktorů nebyla moc náročná. :) Díky moc.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od M@ty »

Tak to máš celkem jednoduché - záleží na rozpočtu. Konkrétní typy bys mohl najít v diskuzi na Ahifi.cz. Z montážního pohledu hledej komponentní repro 165mm. Do zadních dveří bych (pokud není tvůj finanční strop neomezený) volil nějakou rozumnou méně nákladnou variantu repra - zpředu je neslyšíš. Hrají vlastně hlavně pro osádku zadních sedadel. Dopředu si pak dopřát nějakou kvalitu dle finančních možností. Pro montáž plně dostačují MDF podložky repra a pro výšky je pak dle jejich průměru nutné upravit montážní otvor (např. fortunou). Zapojení je přes přibalenou vyhýbku. Vytlumení hliník. plechu stahovačky je opět o financích. Dobré repro zahrají solidně i bez vytlumení. Pro hutné basy mám v autě (v kufru) woofer bedýnku. U mě i s dálkovým ovládáním pro ztlumení v případě převozu psího člena rodiny.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od Radek95 »

No chtel bych do toho vseho investovat kolem 3500 - 4000 kc,tak bych se chtel zeptat na konkretni tipy reproduktoru.. jde mi predevsim o slusnejsi basy... radio mam sony xplode 4x50w. Diky. :)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od tornado1 »

dej tam zase originál a budeš spokojený.. stojí 500kč jeden
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od Radek95 »

myslíte že do 4000 Kč nesežu lepší repro jak dopředu tak dozadu než je origo? :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od M@ty »

Tak pokud na to máš takový rozpočet, tak máš dvě možnosti:

1. : nechat jeden pár originálů v zad. dveřích. Ty původní (nejspíš s natrženou membránou) nahradit
předními (jsou stejné) a dopředu koupit nové : http://www.ahifi.cz/reproduktory-u-dime ... #komentare

2. : koupit dvě nové sady komponentních repro - tyto nejsou rozhodně nejhorší za dané peníze : http://www.ahifi.cz/reproduktory-jbl-cs-6c.html
a tyto : http://www.extrem-audio.cz/powerbass/ak ... s-s6c.2277

MDF kroužky pod repro : dopředu se myslím vlezou 30mm http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-sk ... -seat.html, pod ty zadní asi už radši ty 18mm http://www.ahifi.cz/mdf-krouzky-uni-165-18.html - záleží na tom zda tam necháš tu gum. manžetu origo repra.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od PlusOne »

Chceš hodně muziky za málo peněz.
Dělal jsem hudbu do předních dveří, komponentní repro Hertz, MDF kroužky pod repro a dva pláty tlumení STP Silver, do každých dveří jeden, vyšel na vnitřní stranu vnějšího plechu dveří, a ještě i na plech stahovačky zevnitř. Celková cena (bez montáže) se blížila tvé limitní částce, s montáží ji převýšila. Ale v autě je to sakra znát, basy nabraly na hloubce, a ani při větším zesílení nic nerezonuje. Zadní repro jsem neřešil, nemám je tam a dodělávat je nebudu, sedím vpředu.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od DaveA3 »

Pokud chceš posílit basy oproti origu tak se pořádnému vytlumení nevyhneš. Jinak si vyber nějaká kompa co mají vyšší citlivost aby ti zahrála i na rádiu.
za mě bych dal tyhle a pořádně vytlumil dveře, dozadu bych dal jen origo

Uživatelský avatar
czaky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 21.05.2012 12:10
Bydliště: Kóósek od Brna

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od czaky »

no já mám kompa americký PowerBass z A-hifi komplet předky zadky cca 3400,myslel sem ,že mám slušný radio panasonic po namontování repra hrály mizerně žádný basy mnohem horší než origo repra. Pak sem zkusil radio Kenwood ( http://www.ahifi.cz/autoradio-kenwood-k ... s-produktu" onclick="window.open(this.href);return false; ) a najednou repra ožily super basy i výšky tak sem ho hned koupil a nechal v autě. Pak sem přidal ještě sub infinity ( http://www.ahifi.cz/infinity-set-3-infi ... -1502.html" onclick="window.open(this.href);return false; ) do kufru a bomba za relativně málo peněz dost muziky, časem ještě vytlumit dveře.. Hlavně kufr protože značka jak rezonuje tak přehluší i motor....
passat 1.9 TDi ,81kW,AFN,+chip ,kat off,EGR off r.v. 98

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od J96 »

Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Chci koupit repro Mac Audio APM FIRE 2.16, protože origo repru rupla membrána jak u řidiče tak u spolujezdce a nechci do toho investovat moc. Moje otázka je, zda dát MDF kroužky 30mm nebo jak na ahifi doporučují použít plasty s výškou 40mm. Předem díky :-)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od M@ty »

Ty Mac Audio jsem dával do Golfa. No v porovnání s druhým párem JBL mají slabší basy ale čistější a méně ukřičené výšky. Trefil jsem na ně akci takže vyšly levněji než originál repra.

Jinak k tvému dotazu: Mám přední i zadní kroužky 30mm vysoké.

V Čuněti jsem nakonec vytlumil poctivě jak plech dveří tak plech stahovačky a teď mi pro změnu vyluzují pazvuky tapce a stropnice. Takže se na to chystám v dalším kole. Ale dokud se nedostanu na ten drnčící limit tak je zvuk pěkný. Dával jsem dopředu i dozadu repro Gladen RS 165 V2 a hrají parádně. Teď ještě došlo na výměnu letitého zesilovače a woofru a je to nezvyk. Musím to dost krotit.
Přílohy
Foto Mac Audio AMP FIRE 2.16 v Golfu a kroužky o síle 30mm
Foto Mac Audio AMP FIRE 2.16 v Golfu a kroužky o síle 30mm
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od J96 »

Basy v tuhle chvíli nějak neřeším, protože mám nízký rozpočet (student co pracuje jen o prázdniny), takže nebudu ani vytlumovat dveře a budu muset měnit vstřikovací čerpadlo a brzdové kotouče. Repro by mě vyšlo i s kroužky za 1600,- kč. V autě je staré Sony cdx-f5550 a nemám zesilovač ani woofer, takže musím slabší repro, aby to rádio utáhlo.

Auto jsem nedávno koupil od otčíma za symbolickou cenu a jelikož se o auto moc nestaral, tak mám co dělat, abych ho uvedl do lepšího provozuschopného stavu. Budu muset koupit airbag spolujezdce, opravit mechanismus zadního okna, které se nedá kličkou stáhnout, dodělat druhý klíč(možná oba - odchází dosah signálu DO), koupit nové letní gumy a sehnat typový list, abych mohl letní ALU nechat zapsat do TP atd. atd. Je toho moc, co se bude muset udělat.

Nicméně děkuju moc za odpověď, co nejdříve je objednám a dám do auta. A ještě jsem se chtěl zeptat ohledně přídělání, dají se přidělat normálním šroubem nebo budu muset nýtovat, jako jsou ty origo repra?

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od DaveA3 »

rozhodně dej kroužky z MDF nikoliv plast, a u reproduktorů nekoukej na Výkon ale na citlivost, ta určuje jak budou hrát na rádiu, musí být co nejvyšší,
Kontaktuj Jirku Karlovského z Carmedia.cz poradí ti jaké nejlepší repro na rádio, má velmi mnoho zkušeností a hodně toho už má odzkoušeno http://www.carmedia.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

J96
Člen klubu
Příspěvky: 17
Registrován: 31.03.2016 20:52
Bydliště: kousek od Kralup n. V.

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od J96 »

Tyto Mac Audio APM Fire 2.16 mají citlivost 90dB a podle recenzí hrají pěkně, rozhodně budou hrát lépe než staré prasklé origa. A jak jsem psal, tak mám nízký rozpočet, takže nechci jít o moc výše. Max tak 2000,- i s kroužkama. :)

DaveA3
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 01.05.2009 13:18

Re: POMOC : reproduktory

Příspěvek od DaveA3 »

do této ceny seženeš i mnohem vhodnější, jak říkám napiš do Carmedia,

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“