ostřikovač zadní okno

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

Zdar,
nestříká zadní oštřikovač na Variantu,když odpojim hadičku tak to z ní teče,ale dál přes ten bazmekt co hejbe stěračem se to už nedostane.Injekční jehlou jsem zkoušel propíchnou tu kuličku na konci,ta je čistá,dokonce to začlo i malinko pěnit,jinak nic.Dá se to celý rozebrat a vyčistit ještě nějak líp?Nerad bych se do toho pustil a něco na mě vypadlo.A jestli se to dá,musim to sundat ze dveří nebo se to nechá i na autě vzhůru nohama :-)
díky

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od Dymák »

ti nejspíš praskla ta plastová průchodka v hřídelce a pravděpodobně ti to teče dovnitř (do dveří)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od M@ty »

Přesně tak. Je to konstrukční bolest. Dá se to samodomo metodou použití např. mosazné tuhy do propisky opravit nebo je na to přímo originál opravná sada : http://www.cc-autodily.cz/motorek-zad-sterace-1 Její cena ale není o moc nižší jak celý nový motor stěrače.

Nějaké vlákno pro tebe : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 9Bra%C4%8D
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

Ja mam sundanej tapec a kdyz drzim packu aby to strikalo tak to sice malinko dovnitr tece ale to mi prijde ze jen spatne tesni ta hadice.Rekl bych ze kdyz by to bylo praskly jak pisete tak to tece vic,vzdyt tam jde celkem dost ty vody.Zitra si vezmu pomocnici at mi ostrikuje a budu na to koukat odkud ze to tece at mam jistotu.Kazdopadne je dobry ze to je rozebrat jak je v odkazu.Sice ten zadni sterac s ostrikovacem vubec nepouzivam,ale nejak mi posledni dobou vadilo ze to nemaka.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od M@ty »

Také mi to protékalo jen trochu a nakonec ta trubička ostřikovače uvnitř hřídele stěrače byla úplně ukroucená. Přestal jsem ostřik zcela používat dokud jsem to neopravil. Málem to odnes mikrospínač zámku pátých dveří...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

Jé tak dneska jsem to rozebral a je to fakt ukroucený :-)
Chápu dobře i z těch dalších témat že se má otáčet jenom ta trubička cca 10mm v průměru na kterou je nasazeno raménko stěrače?A to plastový koleno do kterýho je zastrčená hadička ostřikovače,mosazná trubička a HLAVNĚ ten plasovej konec s kuličkou se nemá točit?Jestli je to tak,jak se dá ten plastovej klobouček s kuličkou vypreparovat ven?Jsem to teda procákal konkorem tak uvidim co to udělá.Celý to je docela zajímavý hejblátko,to vypadá jako když něvěděli co s tim tak že to udělaji aspoň takhle provizorně a oni si to budou buď pravidelně promazávat a nebo jim to zarezne a upadne :-) Jo a proč každej vyndavá ten elektromotor?já to dostal ven lehce i bez toho

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

tak plastovej konec s kuličkou je venku,teď probíhá operace zbytku trubičky z tý větší.A propisky jsem rozebral snad všechny a žádný neni mosazná,zkusim co na to řekne ta plastová

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od M@ty »

Plastova tam asi nevydrzi. Tlak vody ti ji vytlaci. Ja daval mosaznou a pripajel ji cinem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

tvl,to byla zase operace,ten konec byl tak zarezlej že jsem na tom zlomil i vrták :-D
M@ty k čemu si to pájel?Vždyť ten konec je z plastu a dole to kolínko taky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od M@ty »

U mě se ta trubička ukroutila zhruba v polovině, tak jsem jí zarovnal a upravil náběh pro tu mosaznou tuhu z propisky. Na konci trubičky je nalisovaná tryska. Tu si přehoď. A i přes nahřívání se mi neprotavila původní část trubičky tím plast. kolenem. Je to slabostěnné, takže se to rychle ohřálo. Jako zdroj tepla jsem použil doma na hulváta plyn. sporák, cín a pájecí kyselinu. Pájka se neosvědčila. Konec tuhy jsem opět trochu "rozkalíškoval", aby mi šla do ní nalisovat tryska. A je celkem důležité zachovat původní délku trubičky od plast. osazení. Tryska má větší průměr jako dutá hřídel stěrače, který se otáčí ale tryska stojí. Tak aby ti to tam zbytečně o sebe nedrhlo.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

Zezhora jsem to protahnul 5kou vrtakem kterou jsem v tom nejdriv zlomil,takze vyndat a znovu nabrousit.Trysku jsem vyndal celkem v pohode,akorat problem je ze nemam novou mosaz.trubicku a ani jsem takovou v propisce nikdy nevidel.Ty si musel rozebrat urcite nejakej muzejni kousek.Tak zkusim teda tu plastovou.Akorat kdyz tam je ted dira .a petku kulatinu,ta trubicka ma neco kolem 2mm +neco nabyde az ji nahreju a vrazim do ni tu trysky tak to bude zase mozna moc volny a dole tam mi to prijde u toho kolene nastrcenyho na tu dutou hridel zase moc festovy.No uvidime,zitra popatram jestli nenajdu neco lepsiho,pak to poskladam a vyzkousim v ruce.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

tak umělohmotná trubička z propisky nefunguje.Nedá se tepelně upravit,jako třeba udělat hrdlo aby se na to dala nasadit tryska a pod.Na netu jsem našel že tyhle mikromakro trubičky používají modeláři třeba na RC modelech,maji to v metrový tyči.http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 3-0-2-2-mm
tahle konkrétní by tam měla pásnout,rozměrej stejnej jako originál.Zítra pro ni jdu tak dám echo jak to funguje.Je dobrý že toho můžu hodně zkurvit :-D

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

jinak přemýšlim jak to udělat aby to stříkalo na celý okno,tzn.že ta tryska se bude otáčet i se stěračem,ale tak aby to vevnitř nic nezničilo,nepřekroutilo třeba tu trubičku.Protože když je okno fest zadělaný a stříká to jen na jedno místo tak ten stěrač jede chvíli na sucho přes ten prach a to je hnus.Někdo nějakej nápad?Max.se dá ta tryska natočit rovnou na stěrač,ale to je stejně prd.Než mi to úplně odešlo tak to právě kropilo celý okno a to bylo fajn.

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od seabees »

Tak hotovo.Nakonec jsem to nechal tak jak je to původně bez otáčení.Problém byl s trubičkou na kterou jsem dal odkaz.Spodek tj.u toho kolena se sice dal upravit ale tryska už ne.Zkoušel jsem upravit tu trubičku aby se do ní vešla tryska,ale byl to celkem opruz.Lepší bude koupit tuhle http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... -4-0-2-6mm je o něco málo větší a nebude s tím takový sraní.
A zítra se vrhnu na altík,hučí v něm jak když má přidřený ložisko,jestli tam teda nějaký je.A nebo umřela volnoběžka
Zatim čágo
Dal bych se i fotky ale nemám je nikde nahraný a zvlášť to sem hodit nejde tak nic

Uživatelský avatar
vasatko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 22.02.2010 07:55
Bydliště: Petřvaldík
Kontaktovat uživatele:

Re: ostřikovač zadní okno

Příspěvek od vasatko »

Tak i já dopadl stejně. Než mi stěrač projel jednou okno tak jsem ujel 2km :D.

Při rozebírání se musí pootočit tím plastovým kolenem vzadu (na kterém byla nasazena hadička). Jenže pokud je to vše zažrané do sebe tak s tím kolenem nejde otočit a už tady se mi ta trubička podařila ulomit.

Trubička se mi ulomila asi 3cm od trysky takže od plastového kolena mi zbyl velký kus. Rozřízl jsem orig. trubičku na půl a na prostředek připájel hliníkovou trubičku (tedy od kolena je půlka orig. trubičky na kterou je napájena hliníková trubička a na konci je zase originál). Hliníkovou trubičku jsem použil z brzdové trubičky pro Š100 nebo Š1000, která je širší a má více masa. Do té hliníkové jsem zajel 1cm 3.5-kou vrtákem a orig. trubičku do ní nasadil a zapájel (cín se trochu vsákl i dovnitř do spoje).

Osička (na které je stěrač) nešla ven a neotočil jsem s ní ani sýkovkami. Vylisovával jsem ji ve svěráku a jak byla zarezlá tak mi popraskal ten hlavní plast (asi dvě prasklinky), ale vydržel to.

seabees píše že tu osičku (která se otáčí a na které je přidělaný stěrač) provrtal 5-kou vrtákem. To je moc ne? Já to vzal vrtákem 3.5 a bylo to přesný. Orig. trubička se tam může volně otáčet a nemá vůli.

Trubička z prupisky? :D Rozebral jsem všechny co jsou v baráku a žádná neměla kovový vnitřek, krom PARKER (moc hrubý) a KRAJON (to by i šlo, ale pak jsem si všiml že to není trubička ale stočený plech - po celé délce je otevřený).

Hodně zdaru a pevné nervy všem kdo si budou hrát se zadním stěračem. Doporučuji koupit příchytky tapecíru a pro movitější i sadu na opravu zadních stěračů.
VW Vento 1.9 TDi (r.v. 1998, 81kw+chip, no tunning)
VW Passat 1.9 TDi (r.v. 2004, 96kw, kombi, no tunning)
Škoda Superb II 2.0 TDi (r.v. 2009, 103kw, hatchback, no tunning)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“