Spálená patice světla

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Spálená patice světla

Příspěvek od Kwapo »

Včera při výměně pravé přední žárovky (tlumené) jsem zjisitil, že patice do které se žárovka zasouvá (ten plastovej konektor) je z jedné strany celá roztavená a i kousek drátu (2cm) zatím byli bez izolace. Vzhledem k tomu, že už to bylo kdysi zatáhnuté izolačkou, tak předpokládám, že je to tam delší dobu. Zatím jsem to vyzrpavil provizorně, než v pondělí koupím novou kabeláž. Ale zajímalo by mě, čím se mohlo stát, že to tam tak shořelo ?
Podotýkám že jen jedna strana konektoru (s hnědým drátem). Nestalo se to už taky někomu ? Nevíte čím by to mohlo být ?
Právě plánuju koupi HID a nerad bych je tam namontoval a za tyden je zlikvidoval. Díky moc za radu.

Ještě když už jsme u toho, co doporučíte za HIDku (4300K) ? Jen odkazy a zkušenosti. (Vše kolem jsem už četl !)

PS: Pokud by sem mohl nekdo dát schéma z ETKY, tak bych se nezlobil, abych věděl co vše musím koupit. :)

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Spálená patice světla

Příspěvek od Kwapo »

Má někdo zkušenosti s touto sadou? Nebo dokonce i obchodem? Nechci nějake no-name a tyhle philips mi přijdou celkem kvalitní.
Jinak přesněji bych chtěl H7 4300K
http://www.xenony.in/xenony-xenonove-sv ... lips-sady/" onclick="window.open(this.href);return false;

Předem díky za info. :)

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Spálená patice světla

Příspěvek od dvml »

Před spoustou a spoustou let jsem si na své staré auto dal H4 100W žárovky(dříve nic jiného nebylo) a roztekly se mně kabely,takže tady bych asi viděl tvoji příčinu.Co se týká HID,mám je tam už 1,5 roku a společně s vyleštěním světel to úplně skvěle funguje.
Použil jsem tedy 6500K a musím říci,že je to na mě a můj starý zrak dosti bílé světlo.Příště bych asi použil 4300K bude to světlo žlutší.
Toto je má zkušenost 8)
Kwapo píše:Včera při výměně pravé přední žárovky (tlumené) jsem zjisitil, že patice do které se žárovka zasouvá (ten plastovej konektor) je z jedné strany celá roztavená a i kousek drátu (2cm) zatím byli bez izolace. Vzhledem k tomu, že už to bylo kdysi zatáhnuté izolačkou, tak předpokládám, že je to tam delší dobu. Zatím jsem to vyzrpavil provizorně, než v pondělí koupím novou kabeláž. Ale zajímalo by mě, čím se mohlo stát, že to tam tak shořelo ?
Podotýkám že jen jedna strana konektoru (s hnědým drátem). Nestalo se to už taky někomu ? Nevíte čím by to mohlo být ?
Právě plánuju koupi HID a nerad bych je tam namontoval a za tyden je zlikvidoval. Díky moc za radu.

Ještě když už jsme u toho, co doporučíte za HIDku (4300K) ? Jen odkazy a zkušenosti. (Vše kolem jsem už četl !)

PS: Pokud by sem mohl nekdo dát schéma z ETKY, tak bych se nezlobil, abych věděl co vše musím koupit. :)
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
galaher
Závodník
Závodník
Příspěvky: 599
Registrován: 27.10.2007 06:52
Bydliště: Slezsko

Re: Spálená patice světla

Příspěvek od galaher »

Nechci zakládat další vlákno.Dnes jdu měnit žárovku,že je prdlá,ale žárovka celá a patice spálená.Zahejbu s paticí žárovka začne svítit,ale jeden drát "hnědý" je celej rozpálenej.Kde hledat příčinu ? Žárovky mám normální H7 12V/55W
Přílohy
P7030060.JPG
Passat r.v. 2005 1.9 TDI PD 74kw

wacko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 30.09.2007 12:11
Bydliště: HaViroW

Re: Spálená patice světla

Příspěvek od wacko »

galaher píše:Nechci zakládat další vlákno.Dnes jdu měnit žárovku,že je prdlá,ale žárovka celá a patice spálená.Zahejbu s paticí žárovka začne svítit,ale jeden drát "hnědý" je celej rozpálenej.Kde hledat příčinu ? Žárovky mám normální H7 12V/55W
Jak se mění žárovky, tak časem se kontakty v patici uvolní, na nich pak vzniká přechodový odpor, který způsobuje silné zahřívání.
Řešením je výměna spálené patice, např za tuto. Popř. použít vyhlevávač a hledat "svorkovnice žárovky h7". Ten plíšek z původní patice se nechá, mění se jen ta patice (konektor s dráty) za keramickou. Není to pak sice jednolitý celek ale funguje to. Já jsem jednu měnil před 4-mi roky (z jiného obchodu než uvádím) a teď začíná opět zlobit, přesnou příčinu opakované poruchy zatím neznám, nebyl čas to rozdělat. Asi ji vyměním znovu, stojí to jen pár korun...
Passat 3BG, 2001, 1.9 TDI 96kW AVF

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“