Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Anténa záměna
PříspěvekNapsal: 08.06.2014 13:11 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.05.2014

40

Příbram

Zdravím, jelikož jsem tu nový a jak jsem sledoval a četl tak je tu stovky topiču a prohledat vše by bylo na dovolenou.
nyní k otázce. mam Pašíka Combi B5,5 mám origo radio Gamma při jízdě se mi ztrácí signál. zadní anténa se protáči v závitu. někdo asi tak vehementně utahoval až ztrhl závit,a tak bych chtěl tam dát buď to tu stejnou ale novou a nebo jsem uvažoval o ploutvičce,ale nevím zda nebude slabší na signál. Dále mě napadlo že může být problém i v zesilovači k anténě. kde se nachází? moc děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Anténa záměna
PříspěvekNapsal: 08.06.2014 21:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2011

705

Děčín okolí...

Ahoj.
1.zesilovač je přimo v anténě venku
2.anténa je skrz střechu a je utažena matkou pod stropnicí.

Chtělo by to sundat stropnici a podívat se jak je na tom kabel k anténě. Budeš muset sundat oba C sloupky,pak tu horní lištu a dostat se k anténě kterou pod stropnicí už uvidíš.
Já jí měl hodně špatnou a uvnitř antény jsem měl zesilovač KO. A tak jsem dávál novou.

Přílohy:
DSC01106.JPG
DSC01106.JPG (85.58 KiB) Zobrazeno 615 krát

IMG_20130901_201956_994.jpg
IMG_20130901_201956_994.jpg (396.65 KiB) Zobrazeno 615 krát

Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

PříspěvekNapsal: 12.06.2014 21:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.01.2011

908

http://www.ahifi.cz/antena-calearo-7677901.html Tuto mám a za ty prachy max spokojenost.Origo anténa ve Vw mě řekli skoro 4litry

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 16:15 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.05.2014

40

Příbram

Děkuji moc. snad to tím bude. jen se mi nechce věřit, že by mohla odejít ,, hloupá ´´ anténa? bojím se toho aby to nebylo radiem. nechci dávat neorigo. :/ jen se ještě zeptám. je někde bližší info , specifikace o tomto origo rádiu? Mám GAMMA jak se tam dá vyndavat ten malej panýlek s číslicema. děkuji za pomoc. .)

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 18:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.11.2011

55

Týn nad Vltavou

Ahoj,
jak uz tu bylo psano, zesilovac je primo v antene, jakoby v te cerne zakladne, do ktere sroubujes bič... a odejit "hloupa" antena muze, prave tim, ze chcípne ten zesilovac, muze tam byt nejake vlhko, v lete hice...
Ja vcera menil origo antenu, uz to melo dost spatny prijem... koupil jsem v krame nejakou univerzalni na Octavie a Fabie s vnitrnim zesilovacem... stala asi 290kč, byla uz s Raku konektorem... montaz na auto pohoda, staci bocni sloupky a vrchni listu u stropnice a uz se rukou dostanes na zavit k antene... tusim 22 klic... ted to uz hraje dobre.

Taky me napada, kdyz pises, ze se Ti protaci v zavitu, to jako v tom biči nebo v zakladne? jestli v biči, zkus od nekoho si pujcit jiny a našroubovat ho tam, treba je chyba jen tam...

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 20:38 
VWexpert
VWexpert

Hodnost:

VWexpert

10.05.2014

40

Příbram

vla.nejedly píše:
Ahoj,
jak uz tu bylo psano, zesilovac je primo v antene, jakoby v te cerne zakladne, do ktere sroubujes bič... a odejit "hloupa" antena muze, prave tim, ze chcípne ten zesilovac, muze tam byt nejake vlhko, v lete hice...
Ja vcera menil origo antenu, uz to melo dost spatny prijem... koupil jsem v krame nejakou univerzalni na Octavie a Fabie s vnitrnim zesilovacem... stala asi 290kč, byla uz s Raku konektorem... montaz na auto pohoda, staci bocni sloupky a vrchni listu u stropnice a uz se rukou dostanes na zavit k antene... tusim 22 klic... ted to uz hraje dobre.

Taky me napada, kdyz pises, ze se Ti protaci v zavitu, to jako v tom biči nebo v zakladne? jestli v biči, zkus od nekoho si pujcit jiny a našroubovat ho tam, treba je chyba jen tam...

V základně je vytrhlý závit. a když jsem zkoušel i jinou tak signal stejný. no uvidíme. jak to dopadne. zítra vyzkouším . děkuji za rady.

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 21:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.03.2011

705

Děčín okolí...

Já jsem svojí anténu spravil provizorně takhle :laugh: Vůbec nevím co jsem s čím propojil,nevyznám se v tom. Ale okamžitě to hrálo o dost líp. Ale už jsem namontoval plně novou a hraje dobře.
Nevím jestli si vytahnul Gammu ven,jestli není uvolněný kabel antény. Pokud nepomuže nová anténa,tak pak stačí sehnat nové originální radio. Dnes seženeš za 500 Kč.

Přílohy:
IMG_20130901_201944_958.jpg
IMG_20130901_201944_958.jpg (58.98 KiB) Zobrazeno 529 krát

Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]