Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kontrolka tlaku oleje na MAXIDOT - až od 1800ot ?? - úprava
PříspěvekNapsal: 16.06.2014 14:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.02.2010

277

Uměli by jste někdo změnit nastavení maxidotu, aby kontroloval signál oleje už od menších otáček, ideálně řekněme už od 500 otáček motoru, tedy aby to i na volnoběh řvalo když to přestane mazat ?

Jak to podle mě funguje v originále - systém má u AVF motoru jen jedno čidlo, které spíná od 1,75 Bar, budíky kontrolují že je spínač seplý až někde od 2000ot motoru, jinak ne, pokud tedy dojde k poruše mazání někde v koloně a vy popojížídte s lehkým plynem do 2k otáček, nic to nehlásí a může dojít až k zadření motoru :(

Má otázka je:

1. skutečně má Passat jen jedno čidlo oleje, na vysoký tlak a nekotroluje se tlak oleje na volnoběh ? (po skušenostech a inspekci motoru to tak podle mě je, stejně jako např na benzínovým golfovi MK4)
2. je zde někdo (nebo vůbec někdo :) ) kdo umí zjistit, jaké otáčky jsou nastaveny v maxidotu a eventuelně změnit tuto hodnotu tak, aby to hlásilo už na volnoběh ?

Naposledy upravil djrix dne 07.07.2014 15:04, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Dynamická kontrola tlaku oleje Passat MAXIDOT - úprava
PříspěvekNapsal: 16.06.2014 22:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

kontaktuj tornada pomuže ti s tim

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 11:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.02.2010

277

Otázkou ale zůstává, jestli jsem jedinej komu vadí to jak se to chová :) , nebo jestli mám něco špatně já v autě ? Nikde není přesný popis jak se chová na kterým autě a motoru kontrola oleje....

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 18:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.11.2011

55

Týn nad Vltavou

Kdyz se nad tim zamyslim, napada me jedna vec... kdyz startujes bez pridani plynu, kontrolka mazani zhasina temer okamzite po nastartovani... no a vzpominam si, kdyz jsem menil naposledy olej a sel jsem startovat, tak motor normalne naskocil a kontrolka mazani svitila jeste asi cca 2s po startu, nez se protlacil olej... pri dalsich startech zhasina okamzite... takze to nejakou kontrolu tlaku mit i bude...
( toto popisuju chovani na neDotu...)

PříspěvekNapsal: 17.06.2014 22:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.07.2011

2795

Praha

vadí to spoustě lidem, doporučuju vkusnej přídavnej budík tlaku

G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

PříspěvekNapsal: 18.06.2014 20:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.02.2010

277

Přídavnej budík nechci.... to čidlo v originále je asi spínací na tlak 0,85Bar (nebo víc??), musím vyzkoušet jak to přesně je s tím hlášením na maxidotu, od kterých otáček to řve....

Nemáte někdo tušení jestli na maxidot přístrojovce není nějaká šikovná kontrolka nepoužitá v kombinaci s manuálem ? Že bych si tam přidal ještě jeden rozpínací baroskop na 0,5Bar a prostě si tam zapojil klasika kontrolku jak ve stodváce :D (já nemám mlhy, tak by to šlo dát na ně, ale zas bude debilní když se mi při nemazání rozsvítí kontrolka mlhovek :D chtělo by to nějakou vhodnější)

Kolik vlastně AVF maže na volnoběh, máte někdo tucha ? Ať to nemusím měřit... Někde jsem tu našel že to musí být alespoň 2 Bary při 2000ot Jinak musím vypozorovat jestli ten druhej otvor co je pod filtrem je taky od tlakovýho oleje, pak by stačilo vydělat tu záslepku a přidat jednoduše druhý čidlo....

Jinak proč to řeším... stálo mě to novej motor a turbo.... :(

PříspěvekNapsal: 02.07.2014 21:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.02.2010

277

Včera jsem se konečně dostal k tomu, ověřit to prakticky:

Snímač tlaku je na AVF jen jeden, má spínací kontakt, tedy pokud je tlak (čidlo je podle mě asi na 1BAR) , kontakt je seplý na kostru (-) motoru. Budíky kontrolují ale tento signál až od 1800ot motoru, pokud přidám plyn, od 1800ot začnou řvát TLAK OLEJE, když plyn pustím a sníží se otáčky, hlášení z budíků zmizí.

Takže tornado1, uměl bys to upravit, aby budíky hlídaly ten olej už třeba od 700ot ?? Tedy aby poznaly, že motor nemaže už na volnoběh ?

Díky moc !

Předmět příspěvku: Re: Kontrolka tlaku oleje na MAXIDOT - až od 1800ot ?? - úprava
PříspěvekNapsal: 07.07.2014 15:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.02.2010

277

Tak bohužel, tornada jsem kontaktoval, prý to nemá pro něj smysl řešit že bych to nezapaltil :D

Asi se to budu muset naučit sám :( Pokud by jste o někom věděli kdo umí kolem těchto věcí, prosím o kontakt.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]