Výměna xenonu za žárovku, D2S -->> H7

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
oopice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Výměna xenonu za žárovku, D2S -->> H7

Příspěvek od oopice »

Zdravím. Nedávno jsem si místo trojkového golfa pořídil B5.5 (3BG), r.v. 2003. Chtěl bych se vás zeptat - dával už někdo obyčejnou H7 místo xenonu (jak koukám po fóru, spíš to řešíte opačně) ? Auto s výbojkami opravdu mizerně svítí a nemám vůbec chuť s kupovat nové výbojky/jiné lampy. Jedná se mi o to, co je potřeba, aby šlo z paraboly vytáhnout výbojku D2S a dát místo ní obyčejnou H7. Je mi jasné, že bude potřeba předělat napájení, ale vůbec netuším, jaký rozdíl je v upevnění výbojky/žárovky, resp. jestli vůbec jde podobnou záměnu udělat. Lampy jsou originální pro xenon (výbojky jsou jenom v potkávacích světlech). S tím, že bude třeba lampy uvnitř vyčistit počítám.



Předem díky za rady.
Naposledy upravil(a) oopice dne 26.09.2014 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna xenonu za žárovku, D2S -->> H7

Příspěvek od M@ty »

Je tam jiné uchycení. Jednoduší je přehodit celé lampy. Pokud chceš petrolejky tak se s někým domluv na výměně. Jinak někdy stačí koupit nové výbojky, vyčistit čočky a rozdíl je mnohonásobný. Výbojky z ověřeného zdroje - např. : http://www.cc-autodily.cz/vybojka-plynova-d2s

Můžou být ale i vypálené parabolky čoček. Pak je možnost je nechat znovu pokovit. V každém případě pokud jsou bixenony v kondici, tak máš oproti petrolejkám světla na rozdávání. Jen to chce nainstalovat denní svícení, ať je zas zbytečně nevypaluješ.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
oopice
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna xenonu za žárovku, D2S -->> H7

Příspěvek od oopice »

Nakonec jsem jednu lampu vytáhnul z auta. Zkoušel jsem žárovky, co jsem našel doma - H1, H4, H7. H1 je moc malá (propadne do paraboly), H4 moc velká (moc široký plech), takže zbyla jenom H7. Výbojka D2S drží pod plastovým kroužkem, aby pod něho šla zasunout i H7, bylo nutné ji trochu poupravit = flexa (foto upravené žárovky je dole). Mezi žárovkou a kroužkem ale zůstane volné místo, pro účel vyzkoušení jsem tam zasunul gumové těsnění.

Světlo jsem dal zpátky do auta a vyzkoušel v zatemněné garáži. Rozdíl mezi výbojkou a obyčejnou noname žárovkou nebyl moc velký. Žárovka byla obyčejná 50W - takže ve výsledku místo výbojek seženu nějaké lepší H7 a tím se problém se svícením doufám vyřeší.
Přílohy
100_0625.JPG
100_0626.JPG
100_0627.JPG
100_0628.JPG
foto upravené žárovky; žárovku bylo nutné upravit flexou, aby hladce zapadla na místo výbojky - výkroje v plechu žárovky jsou doufám patrné
foto upravené žárovky; žárovku bylo nutné upravit flexou, aby hladce zapadla na místo výbojky - výkroje v plechu žárovky jsou doufám patrné

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Výměna xenonu za žárovku, D2S -->> H7

Příspěvek od M@ty »

A nebude lepší sehnat na výměnu někoho s halogen. lampami H7 + H7? Třeba by někdo vyměnil své slušné a ORIGINÁLNÍ petrolejové lampy za bixenon. Vyčištění popř. pokovení parabol a nákup nových výbojek by tak byl na něm a ty dostaneš co chceš. Nějak si totiž myslím že tohle je taková pitomost. Ta bixenon. čočka je úplně jiná než halogenová. Bůh ví kam to bude svítit a zda budeš mít před autem nějaký solidní paprsek a vůbec něco uvidíš. O STK nemluvím...

Když jsi měl nárazník dole a světlo venku tak jsi mohl tu čočku vyčistit. Udělá to také dost...

Foto mých parabolek :
Přílohy
DSC02813.JPG
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“