Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Šobul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.11.2013 11:28

Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od Šobul »

Zdravím. Mám nastavené automatické spínání xenonových světlometů (VW Passat 2004). Občas se stane, že pravé světlo automaticky nesepne. Pokud ovšem poté otočím spínačem na zapínání světel, světlo se vždy rozsvítí. Vyměnil jsem xenonovou výbojku, ale dělá to stále. Prostě na automatické sepnutí světel pro denní svícení není spolehnutí. Žádnou závadu v diagnostice to nehlásí. Poradíte, co by to mohlo dělat nebo kdo by dokázal tuto závadu odstranit?
Luboš Rudišar
tel.: 775 958967
mail: rudisar@centrum.cz

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od Goodicek »

když pak vypneš na ovladači tak to zůstane svítit nebo se to vypne? že by byla chyba někde v kabelech, nemusí bejt uplně přehryznutý ale načnutý.... mě to dělalo u mlhovky že jedna svítila jen občas....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Šobul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.11.2013 11:28

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od Šobul »

Jo, když to vypnu, svítí to bez problému. Myslím, že to kabel nebude. Vyloučit nelze nic, ale nemám žádné indicie, že by měla být porušená fabrická kabeláž.
Luboš Rudišar
tel.: 775 958967
mail: rudisar@centrum.cz

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od tornado1 »

startér nebo výbojka
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Šobul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.11.2013 11:28

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od Šobul »

Výbojku jsme vyměnil a dělá to znovu. Tou to nebude. Poradíš, kde je startér?
Luboš Rudišar
tel.: 775 958967
mail: rudisar@centrum.cz

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od M@ty »

Balast je vně světla (hliníková krabička s ikonou vysokého napětí - blesku).
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Šobul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.11.2013 11:28

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - porucha

Příspěvek od Šobul »

Sakra. Už startér sháním, ale před týdnem jsem to měl rozmontované a měnil výbojky. To je proces. Asi budu muset znovu.
Luboš Rudišar
tel.: 775 958967
mail: rudisar@centrum.cz

Šobul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 13.11.2013 11:28

Re: Automatické rozsvěcování xenonů - podrobný popis

Příspěvek od Šobul »

Před řadou měsíců se projevila závada. Namrzlé auto jsem dal do vyhřívané garáže, aby mi rozmrzlo. Po nastartování rozmrzlého auta v teplé garáži pravý xenon jako by zamrkal a zhasl. Protože bylo ticho, bylo to zamrkání provázeno zvukem jakoby zajiskření „crrr“ a xenon zhasl. Dojel jsem do města, a když jsem po chvilce opět nastartoval, světlomet naskočil. Od té doby se projevuje závada. Mám automatické spínání světel – xenonů po startu. Zejména ráno při studeném startu (to se závada projeví téměř vždy) pravý světlomet blikne a nenaskočí. Do provozu ho dám tak, že kulatým spínačem světel na palubní desce zapnu a opět vypnu světla (otočení vpravo a zpět spínače) a xenon naskočí a svítí. Koupil jsem tedy jiný, použitý ballast (starter xenonu), vyměnil výbojky a i s novými výbojkami a novým balastem to dělá to samé. Ano, i druhý, mnou koupený, ballast může být vadný. Není nový, na internetu koupený. Ale když jsem vzal svůj původní vymontovaný ballast, dal jsem do něj jednu použitou výbojku a zapojil ho provizorně na 12V baterii, bez sebemenšího zaškobrtnutí startuje. A to jsem ho zkoušel asi 20x. Startuje i za studena. Ani jednou neselhal. Protože to dělá pravé světlo, které jsem před nedávnem komplet měnil za úplně nové po havárii, vylučuji, že by mohla být závada na vnitřní kabeláži světlometu. Stejná závada se projevila ve starém i v novém světlometu. Před i po havárii. Domnívám se, že závada je někde na cestě před světlometem. Něco dává málo proudu nebo napětí do ballastu při startu vozidla. Pokud původní vymontovaný ballast zapojím v dílně na stole napřímo, startuje jak hodinky. A dělá to jen a pouze pravá strana.
Luboš Rudišar
tel.: 775 958967
mail: rudisar@centrum.cz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“