Střešní anténa

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

jaccob.lik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 27.08.2014 11:44

Střešní anténa

Příspěvek od jaccob.lik »

Zdravím, chci se zeptat, jaké máte zkušenosti, či zda mi doporučíte nějakou dobrou anténu na střechu? Nevím co vybrat ta stará to má za sebou...
vw passat B5, r.v.2000, 1.9Tdi, 81Kw, 4motion

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní anténa

Příspěvek od MikiDNV »

Dal som po 12.rokoch novu hrusku, rozdiel je pocut aj citit :D

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: Střešní anténa

Příspěvek od Hladasek »

zdar,
rádio mi blbne už delší dobu ted když jsem tam dal netuningovej :D klasickej anténí prut tak se mi to v té "hrušce" vylomilo i s tím závitem takže chci koupit novou, kolik do toho vede drátu, půjde to někde pod střechou rozpojit a napojit novou nebo se táhne celej drát až do rádia ? kolik je tam drátů ?
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní anténa

Příspěvek od MikiDNV »

Drat je tam len jeden. Daj dole bečne "D" horne obklady, potom strhni stredny ukoncovaci obklad co drzi strop. Daj dole lampicku ak mas Variant, aby si lepsie videl cez dieru a aby ta 2x nepopalila ako man :lol: Kabel je kusok od anteny spojeny s cockpitovym kablom, tak ho jemne odpoj cez poistku.
Maticu na antene povolis aj blickami ak nemas kluc, a pri dotahovani ju len jemne pritiahni, moment tam je len 5-7 Nm.
Maticu som pouzil povodnu, lebo nova nemala vyrez na vedenie kabla, so starou maticou sa to lepsie montovalo.
A pouzi "hrusku" s cislom dielu ake tam patri, lebo ked das inu, nemusi ti pasovat kabel na protikus, farebne su koncovky rozlisene

Hladasek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 01.03.2013 20:00
Bydliště: Vysočina

Re: Střešní anténa

Příspěvek od Hladasek »

má kratkej bez lampičky :), takže nemusím sundávat celou stropnici jen vyhnout zadní část jo, číslo dílu musím někde pozjistit nějak se mi to nedaří sehnat, dík za info :)
GOLF 4 TDI AHF 81kw
Moje golfové vozítko http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=297549

rosssak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.09.2014 18:50

Re: Střešní anténa

Příspěvek od rosssak »

Zdravím, řeším problém s příjmem signálu..v autě je nejoriginál rádio, co auto mám, hraje na prd. Zkoušel jsem fantom.napajení antény, bez výrazných změn. Chtěl jsem zkontrolovat anténu. Dole u matky kterou je matka uchycena by člověk čekal koaxiální kabel z antény..ale já tam mám přímo dva. Každý vedena jiné straně auta..k rádiu jsem se doměřil jen jedním. Nevíte někdo k čemu je a kam vede ten druhý. Oba jsou to koaxiální, úplně stejné kabely.

Nevíte jestli do Passata B 5.5 dávali originální anténu s zesilovačem, tedy napájenou koaxiálním kabelem nebo obyčejnou?

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní anténa

Příspěvek od MikiDNV »

rosssak píše:Zdravím, řeším problém s příjmem signálu..v autě je nejoriginál rádio, co auto mám, hraje na prd. Zkoušel jsem fantom.napajení antény, bez výrazných změn. Chtěl jsem zkontrolovat anténu. Dole u matky kterou je matka uchycena by člověk čekal koaxiální kabel z antény..ale já tam mám přímo dva. Každý vedena jiné straně auta..k rádiu jsem se doměřil jen jedním. Nevíte někdo k čemu je a kam vede ten druhý. Oba jsou to koaxiální, úplně stejné kabely.

Nevíte jestli do Passata B 5.5 dávali originální anténu s zesilovačem, tedy napájenou koaxiálním kabelem nebo obyčejnou?
Antena ma svoj zosilovac a ten druhy kabel pokial vedie po pravej strane auta, to je telefon, ten nemusis riesit

rosssak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.09.2014 18:50

Re: Střešní anténa

Příspěvek od rosssak »

Ok, díky za pomoc.

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Střešní anténa

Příspěvek od mvvavra »

Tak mi zničeni nic přestalo jit radio teda signal .Normalně to hralo a druhy den zapnu radio a jako by tam nebyla antena.Dobře jelikož jsem silikonoval už jednou antenu na střeše na vw B5 combi tak jsem říkal odešla koupím novou.Koupil jsem novou ale jen jedním kabelem oproti puvodní kde byli kabely dva jeden černy a druhy šedivý.jak jsem tady pochopil ten šedivý nemusím rešit je to na telefon.No jo nová antena na střeše a radio hraje stejně jako stou starou antenou!!!!Má někdo radu kromě kaNYSTRU PLNÉHO BENZÍNU A ZAPALOVAČE??

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní anténa

Příspěvek od MikiDNV »

pozri kontakt na radiu. pozri, premeraj kabel na radio od anteny po radio, ci nie je zlomeny, zaoxidovany. Alebo skus ine radio napojit ci to robi to iste

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Střešní anténa

Příspěvek od mvvavra »

Díky zkusím to jine radio připojit no a pak se ukaže .Večer napíšu na co jsme přišel.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Střešní anténa

Příspěvek od trhac »

Tuto anténu sem si dával jak na b5.5 i na o1 a max spokojenost
http://www.ahifi.cz/antena-calearo-7677901.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Když sem koupil nějakou za 5kil se zesilovačem tak to byly vyhozený prachy.měnil se ji komplet i s kablama

mvvavra
Člen klubu
Příspěvky: 75
Registrován: 29.04.2013 10:42
Bydliště: Praha

Re: Střešní anténa

Příspěvek od mvvavra »

tak jsem zkoušel jiné radio a signal pořád stejny jako se starou antenou!!Ví někdo kudy vede ten kabel od antény až k radiu?Teda jestli je to vkuse nebo se to někde dá ješte rozpojit?

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střešní anténa

Příspěvek od MikiDNV »

kabel je v kuse, myslim ze tu bolo pisene kadial ide....no a mate tam vobec radiovy signal? :D

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Střešní anténa

Příspěvek od trhac »

Já měl na passatu vedenej koax levým prahem..myslím ze vnitř auta :D na o1 je pod stropnicí

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“