Repra vlavo prestali hrat

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od stockach »

Prosim zainteresovanych o radu.
Prestali mi fungovat VSETKY repraky na lavej strane auti v B5 Variante,
OKREM jedineho vyskoveho v dverach vodica. Radio Sony. Doteraz vsetko O.K.
Zacal som tym ze som vyhodil radio a presiel konektory - vyzera vsetko O.K. A teda ked jeden reprak (aj ked malilinky...) na lavej strane ide, nemala by byt chyba v radiu.
Vyhodil som ten vyskovy reprak v dverach vodica - nemali by od neho pokracovat kable k dalsim rapram smerom dozadu???
A hlavne, kde hladat kable k repram... Vsetko je origo - okrem radia - ziadna prerabka.
Diky za pripadne namety.

Uživatelský avatar
mogwaycz
Člen klubu
Příspěvky: 952
Registrován: 30.04.2008 13:20
Bydliště: Boston, United Kingdom

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od mogwaycz »

Diag: přeruš, skřípnutý kabl k repráku.

Prostě jdi po drátě a najdeš někde přerušený kabel.
PAST > VW BORA GTTDI #VWBARBORA
PAST > VW PASSAT CC GT #VWCECIL
VW PASSAT 3C #VWVNCHY

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od stockach »

Dik za radu, ale.....
Medzi tym ako si odpovedal som uz zhodil aj tapec lavych prednych dveri. Z jedineho konektoru hlavneho - velkeho - stredobasoveho repraku ide kabel do vyskoveho pri spetaku. Vyskovy hra, velky nehra a tak isto uz nehraju ani repra v zadnych lavych dverach. To fakt nevyzera na kable.... Nemoze to byt tym, ze nieco odislo v radiu a lava strana utiahne len ten mini vyskovy reprak???
Kable pod tapacirom aj konektor boli v poriadku.

Uživatelský avatar
jano_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 21.04.2009 17:01
Bydliště: Slovwakia

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od jano_m »

jednoducho premeraj (najlepšie ohmmetrom) káble od konektoru pre repráky čo ide k rádiu ku kontaktu repra...
alebo nejakým spôsôbom napoj na nefunkčnú stranu signál z rádia z opačnej strany...
Obrázek

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od stockach »

Dik za namet. Skusim to asi s tym ohmmetrom. Prehodenie kablov v štekri by bolo komplikovanejšie. To si budem musieť niekoho zohnať, pretože o elektrike viem len že kope, svieti a hreje...

Uživatelský avatar
jano_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 21.04.2009 17:01
Bydliště: Slovwakia

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od jano_m »

stockach píše:Dik za namet. Skusim to asi s tym ohmmetrom. Prehodenie kablov v štekri by bolo komplikovanejšie. To si budem musieť niekoho zohnať, pretože o elektrike viem len že kope, svieti a hreje...
nemyslím prehodenie káblov technicky.. ale mám na mysli dostať do tých káblov príslušnej "nefunkčnej strany" (farebne odlíšené) od repro výstupný signál z rádia (nemusí to byť z autorádia).. alebo napr. zohnať nejaký iný ISO konektor, na ktorého konci budú len káble, pripojiť k rádiu a dva príslušné káble, kde vieš že ide zvuk, pripojiť na na príslušnú linku, o ktorej si myslíš že nejde... proste zistiť či ide signál do repro... keďže nevieš či je rádio ok..
lepší slaboprúdar so strednou to dokáže zistiť, takže to niekomu zver...
Obrázek

Uživatelský avatar
stockach
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prievidza

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od stockach »

Toto zvladnem aj sam :wink: Uz som zistil, ze tie kable z radia az tak nekopu.Nejako to uz zbucham. Ak nie, dovolim si ta otravit cez SZ.

Uživatelský avatar
jano_m
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 21.04.2009 17:01
Bydliště: Slovwakia

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od jano_m »

stockach píše:Toto zvladnem aj sam :wink: Uz som zistil, ze tie kable z radia az tak nekopu.Nejako to uz zbucham. Ak nie, dovolim si ta otravit cez SZ.
kľudne :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od PetrS »

Zrovna řeším úplně přesně stejný problém, levý přední nehraje, hraje jen výškáč. Před rokem jsem to auto už takto koupil. Repráky jsem odzkoušel proudem ze dvou tužkových baterek v sérii, tím jsem vyloučil že je to rádiem (tajně jsem v to doufal, protože koupit nové rádio za litr je menší otrava než rozebírat dveře).
Při napětí měření na konektorech, abych zjistil který je napájecí a který repro jsem odpálil pojistku, takže komu se to povede taky, tak je to prostřední žlutá v úplně spodní řadě (jsou tam 3, tak ta prostřední, má č. 37). Neví někdo jak se dělí dráty na spodní středobasový reprák a horní výškáč ? Mi ten výškáč hraje (nesmí být ale nastaveno TREBLE 0db, to pak není slyšet zleva nic - to se nastaví např. při výměně baterie, nebo vyjmutí rádia). Nechce se mi rozebírat celý traktor kvůli zlomenému drátu v nějakém blbém místě.
Díky za rady.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od M@ty »

Do dveri vedou dva vodice a v konektoru stredobasoveho reproduktoru se oddeluji dva vodice k vyskaci,na kterem je jednoducha vyhybka z kondenzatoru.Takze pokud by byl vypojen konektor v tom vetsim repro,nehraje ani ten vyskac.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od Mažňák »

no já měl tu možnost že mi nehrál jeden origo reprák, tak jsem zhodil tapec a jen jsem prstem lehce zatlačil na membránu a hrál, takže byl posmrti ten reprák, vyřešil jsem to tak že jsem koupil všechny 4 repra nové lepší a je klid, a při výměně jsem zjistil že ze 4 střebobasů 1 to měl zasebou uplně 2 měli utrženou tu papírovou membránu jen jeden to přežil bez uhony
ale kamošovi taky přestal hrát reprák v zadních dveřích tak jsem zjistil že byl jen zlomený kabel od konektoru tak se to spravilo
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PetrS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava - Poruba

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od PetrS »

Díky, tzn. že drátama to jde až k tomu basáku OK, když hraje výškač a buď je špatná konektor, nebo basák to má za sebou.

Berry86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.06.2012 21:18

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od Berry86 »

Ahoj,mam taky problem.jenze vetsi.prestaly mi hrat oba predni repraky ve dverich najednou.nevi nekdo co s tim?diky moc

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od Mažňák »

zkus vytahnout radio a podivat se jestli je zasunutá kostka popřípade zkusit prehodit předky se zadkama jestli je to radiem nebo reprakama
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Teea
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 406
Registrován: 21.06.2010 07:19
Bydliště: Karviná

Re: Repra vlavo prestali hrat

Příspěvek od Teea »

Ahoj. Pridam se z dotazem.

v pravycxh dverich my vynechava vyskac. Po pridani hlasitosti se vedsinou chyti natrvalo ale pri bezne hlasitosti to zas vapadava. Je to taky zavisle na teplote.
Zatim jsem tam jeste nelezl cekam na to az se trozku otepli. Nicmene mam jit spise po kabelech (vi nekdo jak je to tam vedene) nebo rovnou zhanet novy reprak.

Diky za info.
Passat B5 variant 1,9Tdi 81Kw AFN, r.v. 1999, EGR off, Rear 3cm UP, AHD...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“