Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od colcino »

Zdravím. Vím že na opravu se používá klasika spínač ale tento jsem na návodu neviděl a ten Saia-Burgess V4NCT7 bych tam nedal, původní je dola zalitý v čemsi a nejde ani rozebrat. Vím že je špatný jenom jeden, je proměřený přes pípací test (nevím jak se tomu říká odborně) Přikládám foto, zda se s tím někdo setkal nebo ne.
Přílohy
WP_20150324_002.jpg
WP_20150324_005.jpg
WP_20150324_003.jpg
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od majrek001 »

sundává se z toho jen ten vrch, kde jsou packy tak to něčím podebereš a sundáš tu vrchní část a vyměníš případně tu plošku s pružinkou vevnitř. nejlepší je zvolit verzi mikrospínače s páčkou (já beru s rolničkou a těsně před ní to ustřihnu a lehce obrousím kolíček Obrázek optimálně ještě aby měl těsnění kolem toho kolíčku, ale za cca 5let to zatím funguje, aby mikrospínač nezůstaval sepnuty i při zavřeném zámmku), aby nedošlo znovu k obroušení spínacího kolíčku.. ze 70% je problém v obroušeným kolíčku co to spíná a vydřeným zámku


tento mikrospínač je vevnitř zámku na desce plošcných spojů a rozhodně bych ho tam nedával vydrží ti tak max měsíc protože ten kolíček na spínání super tenký a mnohem rychleji se obrousí než ten co tam patří
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od colcino »

Nakonec jsem od strýce dostal zámek z golfa kde byl jeden OK. No na mém autě jsem se setkal pouze s jedním zámkem, zadním pravým kde b se ten vrch dal sundat. Todle byl nějakej novější zámek(nejspíš měněn v německu bo na něm byl lístek s rokem výroby 2003, což je kravina auto je 97. Na tom novějším byl tento mikrospínač a vrch se z něho opravdu sundat nedal. Celej spodek byl zalitej v nějaké šedé hmotě, nakonec jsem ho na zkoušku rozštípal abych věděl jak to vypadá uvnitř. Takže tento se rozebrat nedal. Ale na pravých dveřích byl mikrospínač který jsi mi poslal. Tak jsem ho měnil. Uvidíme jak dlouho vydrží oprava. Tišťáky byly namaděru.
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
colcino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 10.09.2011 13:31

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od colcino »

Takže další zpráva. Po menší viroze jsem dneska všechno seskládal a jsem na mašli. Zámky chodí jak mají, ale nesvítí SAFE Lock a nerozsvěcují se ani jedny zadní dveře. Co je nejhorší-VAG nic neukzauje, je permanentně bez chyb, občas se objeví zpráva že zadní levé dveře sporadickýá chyba. Mikrospínače jsem neměnil, pouze očistil, tišťáky propájel a očistil, všechno proměřené, cesty kabelů až na svorky a stejně je to v řiti. Důvod proč by mě asi passat už do domu nešel, i když ono to není jenom v passatech....
VW Sharan 1,9 81kW AFN r.v. 1999
VW Passat B5 1,6 Benzín 74 kW r.v. 8/1997

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od majrek001 »

Zamkni se vevnitr dalkou nebo zvenku klicem. A zkus postupne dvakrat zatahnout za kliku u vsech dveri nesmi jit otevrit pokud pujdou tak tam je problem v zamku.. kdyz si propajoval zamek promeril jsi tistak obcas byva prerusena cesta a mikrospinace si promeril jestli spinaji rozpinaji i ten venkovni? Jinak ze nesignalizuje safe dioda muze delat i zamek kapoty pokud mas mikrospinacem nebo kuf, ale to na diagnostice jde promerit.. jeste bych mrknul na komfortku jestli neplave.. a to poslojeni canu v kabelazi jsi propajel preventivně taky?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od majkl1 »

Projdi diagnostikou jednotlivé dveře. Přitom zamykej a odemykej, otevírej a zavírej. Takto uvidíš stavy všech jednotlivých mikrospínačů. Jednoduše zjistíš, kde může být chyba. Určitě ti nějaké nenahlasí safe. Důvodů může být několik, ale pravděpodobně u zadních dveří jejich řj nedostane signál o otevření dveří (od vnějšího mikrospínače). U jednoho zámku se mi stalo, že celá DPS byla v pořádku a chyba byla v průchodce tišťáku do konektoru. Takže určitě proměřovat funkčnost spínačů až na konektoru :old:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
phanomen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 274
Registrován: 27.09.2009 09:07
Bydliště: Slaný

Re: Mikrospínače Cherry kde sehnat?

Příspěvek od phanomen »

myslim, ze jsem neco podobnyho videl na
http://www.rakso.cz/detail/mikrospinac- ... octavia-i/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“