B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Ahoj, minulý týden se mi po 3 dnech neježdění sama vybila baterie, myslel jsem že to bylo tím že jsem předtím dost popojížděl krátké vzdálenosti a často startoval. Nabil jsem jí dal do auta, dva dny jsem jezdil, teď zas auto 3 dny stálo a baterie znovu vybitá. :roll:
Neví někdo co by to mohlo dělat? Žádná změna na autě nenastala.
Kdyby měl někdo nápad jak to řešit, nebo co by to mohlo dělat, než si někde seženu multimetr na změření budu rád. Díky

Brokke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 20.01.2010 09:55

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od Brokke »

Jak je baterka stará?U starších může dojít k samovybíjení v důsledku zkratu na spodku desek článku.Zkrat je způsobený buď nadměrným množstvím kalu a nebo odlomením kousíčku desky.

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

To nevím, mám auto rok a byla tam, ale jinak problém nebyl, ani v zimě v mrazech. Je to Varta bezůdržbová, dá se nějak zjistit jak je na tom a jestli je to tím? Když jsem jí ale nabil, tak po 1 dni nastartuju bez problémů, ale teď jezdím pravidelně na 3-4 dny pryč a už po 2. se takhle vybila.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majkl1 »

Vzít zátěžák a odzkoušet baterii. Pokud bude OK, tak vzít ampermetr a změřit klidový odběr (počkat chvíli, než se "uspí" komfrotka - tedy pokud nejede v nouzovém režimu).
Pokud bude odběr nad cca 30mA, tak zkoušet odebírat jednotlivé pojistky a zjistit, kdy to klesne. Pak budeš vědět v jakém okruhu je chyba. Pokud ani pojistky nepomohou, odpojit alternátor a startér - ty mohou taky dělat tento problém.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Mám za to že baterka by měla být ok vzhledem k tomu že v zimě po týdnu startovala bezproblému, až teď se začala vybíjet je to ani ne měsíc. Půjčil jsem si multimetr Uni-t 20b ten je do 200mA a tím odběr nejde změřit, když na to připojím starší analog. multimetr tak ten ukáže odběr kolem těch 200mA takže zítra koupím multimetr co změří digitálně větší proud než 200mA abych zjistil kolik to odebírá a mohl zapátrat co to je. Zajímavý že takhle to začalo bez nějakýho zásahu do auta :?
Jen si říkám jak odpojovat pojistky když chci měřit tak že se zamknu v autě a budu měřit až se uspí-jenže pak se přes zavřené dveře k pojistkám nedostanu 8O

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majkl1 »

Normálně necháš otevřený dveře, šroubovákem (nebo prstem, když si ho budeš chtít zasvinit) zaklapneš západku v zámku a klíďo píďo zamkneš a tím ochčíješ komfortku :twisted:
Těch >200mA po zamknutí je normálních, ale během chvilky by to mělo klesnout k těm cca >30mA.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Nojo, to je pravda :blush: ...diky za nakopnuti, dam vedet jak to dopadlo

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majrek001 »

musíš počkat až se uspí komfortka a pak to teprve změřit..

nemáš tam náhodou nově neorigo radio?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Tak dneska jsem se cinil, koupil jsem si konecne multimetr do 10A, nevim proc predchozi nedokazal odber zmerit...auto jsem uzamknul, zmeril odber a nejdrive ukazuje 0,16A, po chvilce se komfortka uspi a odber klesne na 0,05A, coz podle me nemuze za 3 dny podle vypoctu vybit. Zkousel jsem i vytahovat pojistky a bez zmeny, jen po vytazeni pojistky stahovani oken a pojistky pro vnitrni osvetleni lehce stoupne odber, ale po vraceni se zase snizi.
Rekl jsem si teda ze bude baterka KO, tak ji vymenim a bude klid, ale radsi jsem dojel do servisu, kde mi ji zmerili a baterka pry jako nova, podle meraku.
Tak a ted co, docela zacarovany kruh, nechal jsem teda baterku zapojenou, ted jedu zas na 3 dny pryc a jsem zvedavej jestli se zas vybije. :fool:
Jinak autoradio neorigo mam, ale je tam uz pres rok. Do auta jsem nic jineho nedaval, je celou dobu jak je. Jedine co, tak jsem vymenil po prvnim vybiti komplet vnitrni zarovky za Ledky, myslel jsem ze to bude kvuli tomu.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majrek001 »

50mA by mělo být v normě
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Tak obava se naplnila, po 4dnech jsem dnes dorazil, vyzkoušel nastartovat ale baterka KO, startér 2x otočil a konec, při měření napětí na baterce ukazuje 12,02V cca, což by asi odpovídalo tomu odběru, který se nezměnil.
Takže nevím, mám v golfu stejnou tak mě napadá jedině je přehodit a taky nechat stát, jestli to vybije i tu druhou nebo ne. Což bych vyloučil, nebo potvrdil že je baterka špatná, jen to nechápu, odběr je v normě a v servisu zas podle měření u kterého jsem byl řekli že baterka je ok. :fool:
Snad nikde jinde už chyba být nemůže :?:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majkl1 »

Podle mne je baterie KO. I kdyby ti to bralo oněch půl ampéry permanentně, tak za tři dny ti stejně ještě musí zůstat víc než cca 50% kapacity baterie (pokud byla plně nabytá) :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Taky mi to vycházelo podle propočtu, že za 3dny se vybije jen málo, jindy jsem stál třeba týden a nic. Jinak baterka je Varta, ale proč jim měřák ukázal že je baterie ok, může to být tím že jsem jí ten den nabíjel abych mohl jezdit?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od majkl1 »

Dej tam jinou, o který 100% víš, že je OK a budeš vědět. Přemýšlet nad tím co a proč, tě momentálně k ničemu nedovede :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
refresh
Pilot
Pilot
Příspěvky: 885
Registrován: 10.06.2008 21:15
Bydliště: okr. Liberec

Re: B5 Tdi-Samovolné vybití baterie

Příspěvek od refresh »

Tak verdikt je takovej, že jsem tu baterku nabil, dal do golfu, ten 3 dny stal a dneska jsem ho zkusil nastartovat neotocil ani jednou motorem a konec. Takze baterka je v haji, zajimavy ze po nabiti a jezdeni funguje bez problemu, ale jak stoji vic jak 2 dny tak je po ni. Tim zvlastnejsi ze i podle meraku v servisu mi rekli ze je jako nova... :roll:
Setkal jste se s tim uz nekdo?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“