Solární dobíjení - bezpečnost

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
_GK_
Závodník
Závodník
Příspěvky: 552
Registrován: 09.06.2009 17:47
Kontaktovat uživatele:

Solární dobíjení - bezpečnost

Příspěvek od _GK_ »

Chtěl bych se zeptat zda máte někdo solární panel a udržování baterie. Teď nemyslím jen takový ten superlevný 0.5W za pár stovek který podle mě je fakt jen na udržení. Jdou sehnat i daleko kvalitnější 4W a silnější panely.

Jde mi o to, že po několika problémech s různými zmetky mám po odchodu do práce trvale zaplou kameru na čelním skle s protaženou kabeláží a vlastním odjištěním ze svorkovnice. K provozu je potřeba 5V/1A takže i když to asi tolik trvale nebere tak je to přecijen 5W respektive velmi hrubým odhadem 0.5Ah hodinově. Když se zdržím v práci tak těch 10-12 hodin už může slušně ukrojit z baterky.

Zajímalo by mě jestli někdo má solární panel dodělávaný solární panel napevno. Přes autozásuvku mi to přijde takové naprd navíc je to odjištěný na 15A což je jako kdyby tam pojistka nebyla. Kablíky od těch levných solárů jsou klasická číná průřez nula nula nic.

Hlavně bych chtěl vědět jestli to vůbec k něčemu je nebo o tom nemá ani cenu uvažovat.

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Solární dobíjení - bezpečnost

Příspěvek od FandaTDI »

Solární panel zatim nemam, ale uvažuju o něčem takovym do budoucna.
Min. částečně sis odpověděl sám, nejlepší by bylo změřit skut. odběr (pro lepší představu/výpočet v různejch režimech osvětlení/pohyb,ap. ... záleží i na druhu kamery...) a i když ten panel nebude vyrobenej úplně "z rejže", 4W čekej jen s přímým světlem, v šeru a třeba ještě za sklem se nemusí dostat ani na půlku ...
Ne nepodstatný je taky napětí dodávaný tim panelem (naprázdno i v zátěži s plnym svitem), natož pokud je šance, že by krom pomalejšího vybíjení baterky mohla nastat i situace toho "udržovacího" dobíjení (na to je ideál 13,8-14V...)
Nějaký konkr. tipy na panely/zapojení? (výkonnější panel může bejt např. zapínanej jen pokud se natáčí, pokud jde čistě o tu kameru a ne o udržování/dobíjení baterky...)
PS: 15A proti "tvrdýmu" zkratu (pokud to nejsou úplný "tkaničky", který budou pomalu hřát) je lepší než kdyby tam žádná nebyla, i tak bych ale panel i s kamerou dal na menší/přiměřenější a nejlíp samostatnou pojistku...

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“