Voda u spolujezdce za řidičem.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Jardík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.10.2012 10:22

Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Jardík »

Zdravím,mám následující problém. Pči přezouvání ze zimních gum na letní syn zjistil mokrý koberec u zadního spolujezdce. Shodou okolností mně kamarád který bydlí velmiblízko mně poslal mail,že si všimnul,že mám otevřené levé zadní okno. Hned po přečtení jsem jej tedy zavřel. No a tak jsem tu vodu vzadu připsal tomu otevřenýmu oknu. Tak jsem zkontroloval celý vůz,byla ale jenom na tom jednom místě. Vyndal jsem všechnz gumové koberce,pak všechny normální koberečky a snažil jsem se vodu vzadu vysušit. Mám vysavač na mokré vysávání a tak jsem zjistil,že vzadu bylo cca 3-4l vody. Protože ani po zhruba po 14 dnech se voda celkově nevysušila, rozhodl jsem se koberec na každou stranu od výdechu topení rozříznout. To jsem neveděl,že pod kobercem je nalepenej filc asi 1.5 cm tlustej. To by snad nikdy samo nevyschlo.Nakonec jsem filc Z celého prostoru pod nohama vyřízl,a dal ho sušit exstra. Druhej den na slunci byl suchej. Prostor podlahy byl taky krásně suchý. Včera jsem potřebovaol zajet na otočku na benzinku a když jsem přije,tak jsem juknul dozadu a šel málem do kolen. Vzadu je zase vody jako poprvé. Tak prosím poraďte proč a jak se toho zbavit? Bylo mně divné,že jsem v zimně mněl okna zamrzlý ze vnitřku. Taky si mylím,že jsem někde četl,že jsou ucpané nějaké kanálky,netuším však kde.

shikaree
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 13.07.2009 13:49

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od shikaree »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=161&t=145890" onclick="window.open(this.href);return false;

Jardík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.10.2012 10:22

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Jardík »

[Už jsem si toho taky všimnul,baterka stojí skoro celá ve vodě,tak,že ucpané odtokové díry. Vyndám akec a vyčistím otvory,mám ale ještě jeden problém,potřebuju sundat stěrače abych dokázal vyčistít vše kde je bordel, ty plastový lišty okolo okna dole vůbec nesedí kvůli bordelu z THUJí pod kterým jsem parkoval. Už jsem je uřezal pryč s nima,je z nich akorát bordel. Na autě mi na různých místech roste normální zelený mech, už jsem se ho tedy zbavil. Jenom jak sundat sterače? Sundal jsem plastové krytky a povolil matice ale nejdou dolů. Nechtěl jsem nějakým násilím abych náhodou něco nezmrvil,není na to nějakej spešl stahovák?

Jardík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.10.2012 10:22

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Jardík »

Hlásám,že je vše OK. Sebral jsem se a dojel ke kamarádovi,on má soukr autoservis. Sundal stěrače,pak ten plast a vyndal akec. Samozřejmně že oba odtokové otvory jeden pod akecem a druhej pod tím bazmekem co dělá podtlak pro brzdy,vše bylo utemované. Vzal drát prošťoural a pak jesště hadičku s tekoucí vodou a je to. Vše složil nazpět a už jsem doma a dokonce ani nic nechtěl. Já pro něj taky občas něco udělám. Už vím,na co si dávat pozor.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Goodicek »

pokud bych ti mohl ještě poradit, vyhoď z těch kanálků co nejdál dohodíš ty gumové průchodky. Jinak to můžeš dělat za měsíc znova a to ani nemusíš parkovat pod stromem, ten bordel tam bude zase, protože ty průchodky to zužují minimálně na polovinu.... Jinak jen pro info když budeš chtít sundat stěrač, musíš hodně silou nebo kleštěma a profíknout to WDčkem, mě to minulý majitel tak zarval že to nešlo ničím. Nakonec po dvou hodinách páčení sem tam a všemožnému hýbaní do stran a já nevím kam jsem je sundal
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Jardík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 16.10.2012 10:22

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Jardík »

Tak kamarád na to má stahovák,ale než by pro něj došel,nasadil na tu matku patřičnej ořech Gola kladívkem na něj klepnul a stěrače byly dole na to šup. Ono se to musí umnět. Jinak snad se tonebude tak ucpávat,když tak vím jak na to. Taky by šlo udělat čidlo,které by zahlásilo,že se tam začíná usazovat voda. Popřemýšlím o tom.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Voda u spolujezdce za řidičem.

Příspěvek od Goodicek »

no myslím že stahovák je v tom případě na nic když víš jak to vytáhnout a někdo to tam nedorve na krev ale to je jedno, každopádně věř mě že se to ucpe co nevidět pokud je tam ta guma, mě se to ucpalo jak říkam tak měsíc po tom, parkoval jsem tak 10metrů od stromu a stejně tam byly společně s blátem.....
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“