Problem s elektrikou

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michail.H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.04.2015 05:48
Bydliště: Sokolov

Problem s elektrikou

Příspěvek od Michail.H »

Zdravim.Pred mesicem jsem se stal majitelem pasika a cca poslednich 14 dni mam problemy skrze elektriku.Napriklad se mi stava ze topeni jednou jde a pak zase tyden nejde.Dale pak prestaly jit zadni prave dvere.Jsou stale zamcene a nejdou otevrit ani zevnitr.Auto musim odmykat pres kufr ale prave dvere proste ne a ne se otevrit.Pomoci fora jsem uz vyresil alespon funkcnost blinkru a par dalsich drobnosti.Timto se chci zeptat na nejakeho sikovneho cloveka z okoli Sokolova,Kv ktery ma s elektrikou na tomto aute zkusenosti a byl by ochotny za solidni cenu tyto probleny opravit.Predem diky
VW Passat B5 1.9 TDi 66kw

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Maty by Ti mohl moct, bydlí poblíž Tebe a je ochotný pomáhat :-)
Topení bude buď ventilátorem, klapkana nebo radiátorem. Musíš to dat má VAG.
Ve dveřích bude asi vypadle táhlo zámku (pokud jde cítit že jde volně), nebo zámek KO.

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
Michail.H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.04.2015 05:48
Bydliště: Sokolov

Re: Problem s elektrikou

Příspěvek od Michail.H »

Vcera jsem se o tech dverich bavil s jednim mechanikem ten chtel at odemknu a zamknu a pry pod tou gumou co jde z kastle do dveri je plastove kolinko a kdyz praskne tak tam utika vzduch ci co a ty dvere pak blbnou tak nevim co je na tom pravdy.Nicmene pasik vcera opet zklamal.Menil jsem zhavici svicky a 2 tam nemuzu za boha dostat a na jedne mi to dokonce znicilo zavit a to jsem to tam nedaval silou nic a jedna z tech starejch svicek byla az po zavit zacouzena.Zacinam bejt z toho auta nestastnej.Motorove je na svuj najezd a vek super ale ty veci okolo jsou uz docela k vzteku :-(
VW Passat B5 1.9 TDi 66kw

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

To je pěkná kravina :-D dveře ovládané podtlakem :-D Nebo nevím, jak to myslel.
Jde ti páčka na otvírání dveří moc zlehka??? Nebo se chová normálně jen se zámek neotevre?

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Žhavice moc neznám, mam benzin. Ale je prý problém koupit ty přesné. Takže máš možná moc dlouhé ...?

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
semik86
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 10.03.2009 19:32
Bydliště: Vysočina

Re:

Příspěvek od semik86 »

Jacques. píše:To je pěkná kravina :-D dveře ovládané podtlakem :-D Nebo nevím, jak to myslel.
Jde ti páčka na otvírání dveří moc zlehka??? Nebo se chová normálně jen se zámek neotevre?

~Tapatalk ~
Tenhle typ ovládání měl Mercedes kolem osmdesátých let, a krátce začátkem devadesátých.. Ale zlobilo to :|
De omnibus est dubitandum ;-)

Na prodej:
- pár dílů na B5, B5.5: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=172086" onclick="window.open(this.href);return false;
- VW Passat na ND: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=227&t=184420" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Michail.H
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 14.04.2015 05:48
Bydliště: Sokolov

Re: Problem s elektrikou

Příspěvek od Michail.H »

Páčka klade odpor a dost silnej (jakoby jí něco táhlo proti mě).Ty žhaviče nemají tak problém v délce (to by tam nešly všechny ale nejde tam jen jedna a u druhé to pocuchalo závit)
VW Passat B5 1.9 TDi 66kw

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problem s elektrikou

Příspěvek od majrek001 »

ty zadní dveře jsou zaseklé na SAFE takže se budou muset rozdělat dveře a bud rozšroubovat zámek ve dveřích a vyháčit a nebo rozlámat zámek jinak to neotevřeš (je malá naděje že je přelámaná kabeláž v průchodce nebo oxidace v pospojený CANu u komfortky ale na 80% je to většinou zámkem)

občas pomůže tomu zámku zamykat odemykat a přitom pobouchat v místě zámku a pak ihned opravit/vyměnit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
gordonfreeman1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 01.05.2011 14:02
Bydliště: Plzeň

Re: Problem s elektrikou

Příspěvek od gordonfreeman1 »

majrek001 píše:ty zadní dveře jsou zaseklé na SAFE takže se budou muset rozdělat dveře a bud rozšroubovat zámek ve dveřích a vyháčit a nebo rozlámat zámek jinak to neotevřeš (je malá naděje že je přelámaná kabeláž v průchodce nebo oxidace v pospojený CANu u komfortky ale na 80% je to většinou zámkem)

občas pomůže tomu zámku zamykat odemykat a přitom pobouchat v místě zámku a pak ihned opravit/vyměnit
Tak třeba já měl taky zamčený pravý zadní dveře. Elektricky to fungovalo ( tudíž "pobouchání bylo k ničemu ), jen nešly potvory otevřít. Musel jsem sundat plech se stahovačkou a vzadu u zámku šťourat šroubovákem a najednou se potvory otevřely....dal jsem tam zatím čínskou náhradu.
Vw Passat B5 Variant, 1,9 TDI 81 kW AFN

Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Problem s elektrikou

Příspěvek od M@ty »

S časem jsem na tom bídně ale alespoň trochu bych ti mohl poradit. Jsi přímo ze SO? Já jsem z Chodova u K.V.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“