problém při otevření dvěří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
HaycmeN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2014 21:04

problém při otevření dvěří

Příspěvek od HaycmeN »

Zdravím, mám takovou blbost, ale když otevřu jakékoliv dveře, tak se mi nerozsvítí stropní světlo, nebo mi problikává, také mi nesvítí ta žárovka co je na spodu dvěří, a taky když zapomenu zhasnout světla ,tak mě to neupozorňuje. a ještě jeden dotaz, existuje (zatím jsem nikde nenašel) ta žárovka co je na spodu dvěří,chtěl bych aby mi svítila modře :)

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Asi špatná komfortka . Pravděpodobně utopena nebo uhnili dráty .
Žárovka na spodku dveří je klasická T10 a sezenes ji třeba na ebay v jakékoliv barevné variantě .

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Rozhodne napojit na diagnostiku .
Když otevres dveře ,tak nesvítí jen jedno světlo nebo všechny ?

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

HaycmeN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.03.2014 21:04

Re: problém při otevření dvěří

Příspěvek od HaycmeN »

jediné které mi svíti je vzadu za řidičem

vlckys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.07.2015 09:59
Bydliště: Chrudim

Re: problém při otevření dvěří

Příspěvek od vlckys »

Sice je to už staré téma, ale pro mě velice aktuální. Mám několik vlastních poznatků, pokud je problém ve vnitřním osvětlení při otevření dveří, zcela určitě jde o mikrospínače v zámcích nebo v drátech vedoucích ke komfortní jednotce. (v mém případě dráty u jednotky jako nové a v průchodce dveří také v pořádku.)
Osvětleni nefungovalo ani u jedněch dveří, ale jinak zámky pracovali správně. SAFElock blikal, při zamčení zevnitř se zámek u řidiče jako jediný hned odemkl a nejhorší projev byl že mi komfortka vybíjela baterku asi 420mA při zamčeném autě.
Diagnostika napsala: neznámá poloha spínače, což moc nepomohlo. Takže jsem postupně začal vyndávat zámky. Podrobný návod najdete na škoda Octavia serveru, když vygooglite výměna mikrospínače, určitě článek nejdete, jsou tam jen drobné odlišnosti.
Jen jim tam chybí jedna důležitá věc. když oveřete dveře a zámek začnete třeba šroubovákem zavírat, kousek před koncem se slyšet cvaknutí, to je mikrospínač jak překlopí svou polohu. To je správně, ale přesto dobrý být nemusí, jeho kontakty se opálí a vznikne tam přechodoví odpor (u mě cca 600 ohm). úbytek napětí způsobí, že na komfort-ku se vrátí 1,5V místo dvanácti a potom to blbne, občas se rozsvítí ale není to zvykem. Kontakty je třeba očistit ja použil kontakt sprej a 1200 smirkový papír.
Naštěstí jde tato závada snadno odhalit, stačí vyndat žárovku zespodu na dveřích a změřit na ní napětí, a protože je paralelně za mikrospínačem je na ní stejně napětí jako na jednotce. Bohužel i tato oprava vyžaduje vyndání celého zámku.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“