Jak se dostat k šíbru - stropnice

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Boost88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 17.09.2015 19:47
Bydliště: Brno

Jak se dostat k šíbru - stropnice

Příspěvek od Boost88 »

Zdravím,

dneska se mi stala zvláštní věc, když jsem nedávno s kolegou do auta nakládal velikej díl do sprchy, asi se podařilo drcnout hodně do šíbru a nějak ten tapec (ten očalouněnej kryt z interiéru) z kolejniček vypadl. Nešel dosunout úplně, takže tam kousek (3-5 cm) bylo vidět do šíbru. Neřešil jsem, mechanismus fungoval ok.

Když jsem ale dneska šíbr vysunul, nevím jak, ale ten tapec úplně vyletěl z těch kolejniček a je jakoby směrem ke kufru volně mezi stropnicí a střechou (šíbrem) předpokládám. To, že mi skoro umáčkl dva prsty, to mě zas tak netrápí. :)
-------------------------------------

Poradil by někdo, jak co nejšetrněji se dostat do mechanismu šíbru, abych ten tapec mohl zpátky nasadit? Vidím z boku takové plechové zobáčky, ty asi přijdou do té kolejničky od šíbru. Ale nevím, jestli je potřeba sundávat kus stropnice nebo ne. A pokud ano, nerad bych ji nějak víc poškodil. TZN jestli musím sundat celou (madla, lampičky, zrcátko, atd dolů a potom by měla sama jít dolů), anebo to jde řešit nějak částečně.

+ když už píšu, šíbr (když na něj ve stavu zavřeno i vyklopeno nahoru z auta nebo z vrchu zatlačím) se viklá lehce. Někdy to přináší, že drncá a je to dost nepřijemný. Je možné tohle nějak utáhnout? Pokud ano, jak? Když už to budu dělat ...


Díky moc! :good:
VW Sharan II, 2005, 1.9 TDI 96kW (ASZ)
VW Passat B6, 2006, 2.0 TDI 103kW (BMP)
VW Passat B5.5, 2003, 2.5 TDI 132 kW (BAU) 4motion Tiptronic

Boost88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 17.09.2015 19:47
Bydliště: Brno

Re: Jak se dostat k šíbru - stropnice

Příspěvek od Boost88 »

Bump, budu vděčnej za radu, než se venku ještě víc ochladí a už bude protivný se do toho pustit. :)
VW Sharan II, 2005, 1.9 TDI 96kW (ASZ)
VW Passat B6, 2006, 2.0 TDI 103kW (BMP)
VW Passat B5.5, 2003, 2.5 TDI 132 kW (BAU) 4motion Tiptronic

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“