Přestaly hrát reproduktory

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Tomms
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 05.10.2015 22:18

Přestaly hrát reproduktory

Příspěvek od Tomms »

Ahoj, čau, nazdar, zdravím všechny příznivce pašíků :-)

Mám B5.5 a včera při klasické projížďce s dobrou hudbou a basech v zádech mě záhadně přestaly hrát všechny 4 středobasové reproduktory, 4 výšky hrají normálně dál - ale to se nedá poslouchat. Ještě chvíli než přestaly hrát jsem si všimnul, že při vysoké hlasitosti hudba jakoby měla výpadky - tzn. že během hudby nastaly třeba 0,5s vynechávky, ale pak vše hrálo dál do chvíle než se středobasy vyply úplně. I teď, když hrají jen výšky při zesílené hlasitosti opět občas hudba na těch cca 0,5s vypadne a pak hraje dál.

Je možný aby umřely všechny 4 repráky v jednu chvíli nebo se někde prerušila kabeláž? To bych pak věřil i nemožnému :-D

Napadlo mě, že by mohlo být špatný rádio, tak jsem zkusil jiný a problém stále trvá. Dále mě napadlo, jestli neumřela někde nějaká výhybka nebo výhybky - tím bych se chtěl zeptat, kde je hledat a jak poznat, jestli je špatná?

Jo a reproduktory jsou originál.

Předem děkuji za každý názor, který povede k vyřešení problému! :-)

vento tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 11.11.2008 15:11
Bydliště: je kde bydlet

Re: Přestaly hrát reproduktory

Příspěvek od vento tdi »

Ahoj. Výšky jsou napojený na basáky ve dveřích. Zkus tam kouknout. I když je divný že odešli všechny naráz.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Přestaly hrát reproduktory

Příspěvek od mastibruch »

Mi prestaly z niceho nic hrat vsechny reproduktory. Cca mesic zpet. :-D Odpojil jsem parrot ale stejne nepomohlo.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Přestaly hrát reproduktory

Příspěvek od FandaTDI »

proměř cívku(/-y) repra(/-áků) ... výšky maj svojí "vyhybku" spodky hrajou snad fullrange ... že odešly naráz všechny 4 neni úplně obvyklý, ale když s jinym rádiem to samý ... a co to vynechávání? Jestli to jiný rádio nedělá, mohl je třeba při nějakym takovym "výpadku" "popravit" (odcházející...) zesík rádia (a vejšky si to "odfiltrovaly")...
PS: nejjednodušší je si to proměřit na hnědym ISO od rádia (5-6 LP, 3-4 PP, 7-8 LZ a 1-2 PZ)... :wink:

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: Přestaly hrát reproduktory

Příspěvek od djrix »

Basáky jsou napřímo a od nic odbočené výšky které mají kondík až u sebe.
Můj osobní tip je že zdechl výstupní IO v původním rádiu a odhulil ti basáky, tomu by nasvědčovaly i ty výpadky, jen si myslím že jsi musel před nebo po tom výpadku slyšet velmi silné jakoby lupnutí nebo bouchnutí ve všech repro (teoreticky možná ne, záleží na poruše toho IO) Takže pokud nic nenaměříš dle návodu nademnou vyměnit repráky, rádio a jedem dál. 8)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“